شاید بیت کوین پایین نیامده است؟ شکایت SEC علیه Binance اعتماد گاوهای BTC را متزلزل می کند


قیمت بیت کوین پس از اعلام شکایت SEC از بایننس و چانگ پنگ ژائو به 25500 دلار کاهش یافت.

در 5 ژوئن، پس از شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) بایننس به اتهام نقض قوانین اوراق بهادار فدرال، قیمت بیت کوین در عرض یک ساعت 5 درصد کاهش یافت. علیرغم حمایت 25500 دلاری بیت کوین، سرمایه گذاران به هضم اثرات بالقوه اقدامات نظارتی، از جمله مدیر عامل Binance Changpeng “CZ” Zhao ادامه می دهند.

به گفته جف دورمن، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری دارایی دیجیتال Arca، تأثیر مستقیم تعطیلی نهایی عملیات بایننس در ایالات متحده ناچیز است. همچنین اتهامات غیر جنایی از گذشته نباید ساختارهای بین المللی فعلی بایننس را بی ثبات کند. با این حال، مدیر عامل Arca انتظار دارد که با تشویق جامعه ارزهای دیجیتال CZ و Binance، احساسات منفی در بازار حاکم شود.

بایننس تنها نگرانی فوری نیست

در حالی که اتهامات SEC علیه بایننس در میان مدت تأثیر کمی داشته است، اما ابهامات بیشتری از سوی گروه ارز دیجیتال (DCG) و شرکت تابعه آن Genesis Capital وجود دارد که در تاریخ ژانویه ورشکستگی فصل 11 را اعلام کرد.

به گفته Jon Reiter، مدیر عامل Data Finnovation و ChainArgos، بری سیلبرت، مدیر عامل DCG، زمانی که صندوق سرمایه گذاری هج ارزهای دیجیتال نکول کرد، یک میلیارد دلار از دارایی های شخصی خود خارج کرد. اگرچه این یک تصادف است، اما مطمئنا توجه بیشتری را به وام‌های بین شرکتی و معاملات درون DCG جلب می‌کند.

معامله گران اکنون این سوال را مطرح می کنند که آیا بیت کوین (BTC) مقاومت 25000 دلاری را آزمایش خواهد کرد، سطحی که از 17 مارس مشاهده نشده است. با توجه به جلوگیری از بحران سقف بدهی ایالات متحده، احتمال افزایش ناگهانی قیمت بیت کوین در کوتاه مدت حتی کمتر به نظر می رسد.

اگر قیمت‌های آتی بیت‌کوین منفی شود یا هزینه‌های پوشش ریسک با استفاده از گزینه‌های BTC افزایش یابد، سرمایه‌گذاران باید محتاط باشند.

بازارهای مشتقات بیت کوین واکنش متفاوتی نشان می دهند

معاملات آتی سه ماهه بیت کوین در میان نهنگ ها و جداول آربیتراژ محبوب است. با این حال، این قراردادهای ثابت ماهانه معمولاً با قیمت جزئی در بازارهای نقدی معامله می‌شوند که نشان می‌دهد فروشندگان برای تاخیر در پرداخت پول بیشتری می‌خواهند.

در نتیجه، قراردادهای آتی BTC در بازارهای سالم باید با حق بیمه 5 تا 10 درصد در سال معامله شوند – پدیده ای که به عنوان contango شناخته می شود و منحصر به بازارهای رمزنگاری نیست.

حق بیمه سالانه آتی ۲ ماهه بیت کوین. منبع: Laevitas

معامله گران بیت کوین از اول ژوئن بسیار محتاط بوده اند، زیرا حق بیمه آتی زیر 4 درصد باقی مانده است. از سوی دیگر، پس از افشای اتهامات SEC علیه Binance در 5 ژوئن، این اندیکاتور در 3.5 درصد باقی ماند.

معامله گران همچنین باید بازارهای اختیار معامله را بررسی کنند تا ببینند آیا اصلاحات اخیر باعث خوش بین شدن سرمایه گذاران شده است یا خیر. چوله دلتای 25 درصدی نشانه مهمی از زمانی است که میزهای آربیتراژ و سازندگان بازار برای محافظت بالا و پایین هزینه بیش از حد می کنند.

به طور خلاصه، اگر معامله‌گران کاهش قیمت بیت‌کوین را پیش‌بینی کنند، متریک چولگی به بالای ۷ درصد افزایش می‌یابد و در طول مراحل هیجان، واگرایی منفی ۷ درصدی خواهد داشت.

مرتبط با: جریمه ها و مقررات، چشم انداز همیشه در حال رشد انطباق Crypto

گزینه های 30 روزه بیت کوین 25 درصد انحراف. منبع: Laevitas

همانطور که در بالا نشان داده شد، معامله گران به طور ناگهانی وارد یک روند نزولی شدند، زیرا این اندیکاتور در 5 ژوئن به 11% رسید، مطابق با 25% شیب دلتا گزینه های BTC. این سطح بالاترین میزان در سه ماه گذشته بود و نشان دهنده ناراحتی معامله گران حرفه ای است.

با ادامه روند نزولی، FUD غالب است

در اصل، گزینه‌های بیت‌کوین و بازارهای آتی نشان می‌دهند که روند نزولی که پس از آزمایش ناموفق 31000 دلار در 14 آوریل آغاز شد، علی‌رغم عدم تأثیر قابل توجه در ساختار کلی بازار، همچنان ادامه دارد. با این حال، ممکن است برای تفسیر عواقب احتمالی اقدامات کمیسیون بورس و اوراق بهادار خیلی زود باشد، و احکام دادگاه ماه‌ها و شاید سال‌ها طول می‌کشد تا قضاوت شود.

در نتیجه، کسانی که روی روند صعودی بیت کوین شرط بندی می کنند باید انتظارات خود را تعدیل کنند، زیرا سرمایه گذاران از عدم اطمینان متنفرند.

تا زمانی که شفافیت بیشتری در مورد وضعیت DCG-Genesis و ظرفیت عملیاتی بایننس در بحبوحه محیط نظارتی سخت‌تر در ایالات متحده وجود نداشته باشد، انگیزه کمتری برای خریداران بلندمدت برای مداخله و دفاع از حمایت حیاتی 25000 دلاری وجود دارد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید