مکس کایزر پیش بینی حماسی بیت کوین را برای رئیس جمهور سابق سالوادور “جدید” فاش کرد


نایب بوکله روز گذشته دومین دوره ریاست جمهوری خود را به عنوان رئیس جمهور السالوادور آغاز کرد و به تلاش های پیشگام دولت خود برای پذیرش ارزهای دیجیتال ادامه داد. از سپتامبر 2021، بیت کوین مناقصه قانونی رسمی در این کشور آمریکای جنوبی بوده است.

به عنوان یادآوری، در اولین دوره ریاست جمهوری خود، بوکل تعهد خود را برای خرید روزانه یک بیت کوین در کیف پول سرد تا زمانی که ارز دیجیتال دیگر از نظر فنی قابل دستیابی نباشد، تأیید کرد.

مرتبط با

مکس کیزر، یکی از حامیان بزرگ بیت کوین و مشاور رئیس جمهور، در دوره دوم ریاست جمهوری بوکله، طرحی بلندپروازانه برای السالوادور آماده کرد. کایزر فکر می کند که ثروت کشور به طور فزاینده ای توسط شهروندانش از طریق گره های غیرمتمرکز بیت کوین کنترل می شود.

در این سناریو، رئیس‌جمهور ابتکاراتی را پیشنهاد می‌کند که مردم می‌توانند از طریق جمع‌سپاری تامین مالی کنند، به طور موثر قرارداد اجتماعی را دوباره اختراع کرده و کشور را با اقتصاد دایره‌ای متمرکز بر BTC تامین کنند.

او همچنین فکر می کند که السالوادور بدون بدهی خواهد بود و از انرژی زمین گرمایی و آتشفشانی خود برای قدرت استخراج بیت کوین استفاده می کند و هدف آن کنترل 10 درصد از نرخ هش جهانی است.

این کشور پیشرفت قابل توجهی در این مسیر داشته است و 473.5 بیت کوین به ارزش تقریبی 29 میلیون دلار با استفاده از انرژی زمین گرمایی از آتشفشان Tecapa استخراج کرده است. از 102 مگاوات تولیدی نیروگاه ها در کشور، 1.5 مگاوات به استخراج بیت کوین اختصاص دارد.

مرتبط با

طبق داده‌های Arkham، السالوادور در حال حاضر 5718 بیت کوین به ارزش تقریبی 400.26 میلیون دلار دارد. کایزر فکر می کند که این رویکرد نوآورانه باعث کاهش نفوذ بانک های مرکزی و خنثی کردن موسسات مالی بین المللی مانند صندوق بین المللی پول در سیاست های اقتصادی کشور می شود.
نویسنده: Gamza Khanzadaev

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید