موریس قصد دارد اواخر امسال یک پروژه آزمایشی برای روپیه دیجیتال خرده فروشی خود راه اندازی کند


رئیس بانک موریس در نشستی با فن‌آوران بانک مرکزی درباره توسعه جاه‌طلبی‌های CBDC این کشور جزیره‌ای توضیح داد.

هاروش کومار سیگولام، رئیس بانک موریس، اعلام کرده است که موریس قصد دارد فاز آزمایشی روپیه دیجیتال را در ماه نوامبر راه اندازی کند. بسیاری از پارامترهای ارز دیجیتال بانک مرکزی چشم انداز (CBDC) در حال حاضر وجود دارد.

سیگولام که در نشست انجمن فناوران صندوق بین‌المللی پول/بانک مرکزی بانک جهانی که در جزیره اصلی برگزار شد، صحبت می‌کرد، گفت که او توسعه CBDC را در سال 2020 در اولویت قرار داد:

به عنوان یک بانک مرکزی، لازم نیست بر نقش تعیین‌کننده‌ای که CBDCها می‌توانند نه تنها در حفظ حاکمیت پولی، بلکه در کمک به بانک‌های مرکزی و تنظیم‌کننده‌ها در جبهه AML/CFT ایفا کنند، تاکید کنم. [Anti-Money Laundering/Combatting the Financing of Terrorism]”

رایزنی با کارشناسان صندوق بین المللی پول (IMF) در همان سال آغاز شد و منجر به تهیه گزارش امکان سنجی شد. به گفته سیگولام، موریس اولین کشوری بود که از کمک های فنی صندوق بین المللی پول در پروژه CBDC بهره مند شد.

مطالب مرتبط: صندوق بین المللی پول به بانک مرکزی اردن در مورد اجرای CBDC خرده فروشی توصیه می کند

بانک موریس در ماه دسامبر یک سندباکس با شریکی ناشناس ایجاد کرد تا ویژگی‌های بالقوه را بررسی کند و «روپیه دیجیتال را بر اساس ویژگی‌های خاص موریس ایجاد کند».

روپیه دیجیتال باید «ابزار پرداختی در دسترس همگان» باشد تا «اطمینان حاصل شود که بانک‌های تجاری به طور کامل در سفر CBDC ما مشارکت می‌کنند». سیگولام گفت که سیاست های پولی مدیریت و حمایت از ثبات مالی را برای او آسان تر می کند. روپیه دیجیتال بدون بهره خواهد بود.

سیگولام گفت که بانک موریس در حال “در نظر گرفتن” راه اندازی مرحله آزمایشی روپیه دیجیتال در ماه نوامبر است. وزیر کشور افزود: فاز دوم این پروژه توسعه استفاده از آن در معاملات فرامرزی خواهد بود.

موریس چندین سال است که به تدریج از فناوری بلاک چین استفاده می کند. این کشور مجوز نگهداری دارایی دیجیتال و ارائه توکن امنیتی را در سال 2019 تنظیم کرد. زمانی به عنوان یک مرکز نوظهور برای فناوری دیده می شد.

مجله: بیت کوین در سنگال: چرا این کشور آفریقایی از BTC استفاده می کند؟
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید