Masa Finance پروتکل هویت Web3 متصل به روح را برای اتریوم و سلو راه اندازی کرد

Masa Finance پروتکل هویت Web3 متصل به روح را برای اتریوم و سلو راه اندازی کرد


به گفته توسعه دهندگان، سیستم امتیاز اعتباری Soulbound از بیش از 10000 نقطه داده برای تعیین اعتبار یک کاربر Web3 استفاده می کند.

طبق بیانیه مطبوعاتی 17 ژانویه که با کوین تلگراف به اشتراک گذاشته شد، Masa Finance اولین پروتکل هویت مبتنی بر روح را برای شبکه اصلی اتریوم راه اندازی کرده است. این پروتکل به شما امکان می‌دهد تا توکن‌های روحی استاندارد شده در اتریوم برای تأیید مشتری خود، امتیازات اعتباری و سایر موارد استفاده در اتریوم اضافه شوند.

توکن های Soulbound توکن هایی هستند که نمی توان آنها را از یک کیف پول به کیف دیگر منتقل کرد. این مفهوم از طریق یک پست وبلاگی توسط ویتالیک بوترین، که استدلال می‌کرد این توکن‌ها می‌توانند برای نشان دادن حقوق حاکمیتی برای پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) یا برای اثبات اینکه یک شخص در یک رویداد شرکت کرده است، رایج شد.

برندان پلیفورد و کالاانتیس می، بنیانگذاران Masa Finance در صحبت با Cointelegraph استدلال کردند که توکن‌های Soulbound فرصت‌های ایجاد و دریافت وام را برای کاربران DeFi گسترش می‌دهند. مای اینطور توضیح داد:

“مردم [an] سیستم اعتباری زنجیره‌ای با امتیازهای اعتباری Web3، با منابع داده‌ای که ما در Web2 و Web3 جمع‌آوری کرده‌ایم، به افراد کمک می‌کند تا اعتبار زنجیره‌ای خود را ایجاد کنند. ما در حال حاضر با چندین شرکای وام دهنده کار می کنیم تا وام های DeFi را به افرادی که گزارش امتیاز اعتباری Masa تهیه کرده اند ارائه دهیم.

او تاکید کرد که نشانه های گره خورده به روح جدول فقط به یک امتیاز اعتباری سنتی گره خورده نیست. این پروتکل فراتر از امور مالی سنتی است و فعالیت های Web2 و Web3 را با هم ترکیب می کند. می گفت که بیش از 10000 نقطه داده در امتیاز اعتباری Masa استفاده می‌شود که شامل امتیاز FICO کاربر، داده‌های تراکنش Plaid برای کارت‌های اعتباری و نقدی، تاریخچه تراکنش کیف پول Web3، موجودی تسویه مرکزی و سایر داده‌ها می‌شود.

Mei معتقد است که این سیستم منجر به “بیمه مبتنی بر ریسک” در DeFi می شود که قبلاً گفته بود به دلیل عدم وجود پروتکل های هویت در شبکه های بلاک چین امکان پذیر نیست.

بنیانگذاران همچنین گفتند که در حال حاضر دو مورد استفاده دیگر برای پروتکل موجود است. علاوه بر نشان دادن امتیاز اعتباری، دومین مورد استفاده از پروتکل، دامنه های روح است. این‌ها شبیه نام‌های ENS هستند، اما با مزیت اضافه‌شده این که می‌توانند به ویژگی‌های مختلف هویت جدول متصل شوند. پلیفورد توضیح داد که «کاربران می‌توانند ویژگی‌های مختلف را پیوند دهند، از نام مستعار برای احراز هویت خود استفاده کنند، و نشان دهند که در Web3 بدون Doxing تأیید شده‌اند». [their] برای مثال نام کامل.»

مربوط: یکی از بنیانگذاران Lukso در مورد پیامدهای خودمختاری دیجیتال در Web3 بحث می کند

پلیفورد اشاره کرد که دامنه های .sol را می توان از یک کیف پول به کیف دیگر منتقل کرد. با این حال، اگر فیلد جابه‌جا شود، ویژگی‌های مرتبط با آن‌ها از هم جدا می‌شوند. بنابراین، کاربران نمی توانند هویت یا امتیاز اعتباری شخص دیگری را «خرید» کنند.

سومین مورد استفاده، به گفته بنیانگذاران، احراز هویت است، قابلیتی که این شرکت با نام «Table Green» منتشر کرده است. این به کاربران اجازه می دهد تا برای اثبات هویت خود، توکن Masa Green صادر کنند و این شرکت معتقد است که به کاربران کمک می کند ثابت کنند که افراد واقعی هستند، نه ربات. به گفته Mei، این به حذف ربات‌ها در بازی‌های بازی به برد و سایر برنامه‌هایی که جامعه می‌خواهد فقط افراد واقعی در آن شرکت کنند، کمک می‌کند.

ماسا تنها پروتکل توکن وابسته به روح نیست که در شبکه بلاک چین پیاده سازی می شود. بایننس نسخه مخصوص به خود را با نام BAB منتشر کرده است که می تواند برای اثبات هویت کاربر استفاده شود. با این حال، BAB در حال حاضر فقط در زنجیره BNB در دسترس است. به نظر می رسد Masa اولین پروتکل توکن متصل به روح متقابل است که در اتریوم و سلو موجود است.


نویسنده: Tom Blackstone

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉