جزایر مارشال به طور قانونی DAO ها را به عنوان شرکت های محدود محلی به رسمیت می شناسند

جزایر مارشال به طور قانونی DAO ها را به عنوان شرکت های محدود محلی به رسمیت می شناسند


این قانون به اشخاص حقوقی ثبت شده در کشور اجازه می دهد تا به طور رسمی ساختارهای DAO و ابزارهای حاکمیتی را اتخاذ کنند.

جمهوری جزایر مارشال، یک کشور جزیره ای مستقل واقع در اقیانوس آرام و نزدیک به خط استوا، تصویب رسمی قانون سازمان های خودمختار غیرمتمرکز سال 2022 را اعلام کرد.

این قانون نهادهای مستقل غیرمتمرکز را به رسمیت می شناسد و به اشخاص حقوقی ثبت شده در کشور اجازه می دهد تا ساختارهای DAO و ابزارهای حاکمیتی را به طور رسمی اتخاذ کنند. دولت امیدوار است این اقدام اخیر باعث رشد واحدهای غیرمتمرکز و عناصر همراه آنها در داخل ایالت شود.

طبق این اعلامیه، قانون DAO 2022 به DAO ها اجازه می دهد تا تحت شرکت های با مسئولیت محدود (LLC) ادغام شوند و به آنها اجازه می دهد به عنوان DAO LLC شناسایی شوند. این قانون همچنین به DAO های انتفاعی و DAO های غیرانتفاعی اجازه ثبت نام می دهد و در عین حال تعاریف و مقرراتی را برای تشکیل DAO، توافق نامه ها و استفاده از قراردادهای هوشمند ارائه می دهد. علاوه بر این، قانون جدید به دولت جزایر مارشال اجازه می دهد تا یک صندوق سرمایه گذاری برای ادامه تحصیل و آموزش پیرامون DAO ها و ادغام آنها در اقتصاد ایجاد کند.

برانسن واس، وزیر دارایی جمهوری جزایر مارشال، به اشتراک گذاشت: “با این تصویب قانون DAO در سال 2022، جزایر مارشال دادگاه ها و منابع خود را به دنیای در حال ظهور تمرکززدایی اختصاص داده اند و مکان منحصر به فرد خودگردان غیرمتمرکز را به رسمیت می شناسند. سازمان‌ها نه تنها در فضای بلاک چین، بلکه در فضای بلاک چین نیز می‌توانند در اقتصاد گسترده‌تر نیز مقاومت کنند.»

موارد مرتبط: محرک های کار از راه دور به DAO ها در دنیای پس از همه گیری منتقل می شوند: نظرسنجی

در ماه فوریه، جزایر مارشال رسماً DAO ها را به عنوان اشخاص حقوقی به رسمیت شناخت و به آنها اجازه ثبت و تأسیس عملیات در کشور را داد. قانون جدید فراتر از آن است و به سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا به عنوان DAO LLC ادغام شوند و خود را چنین تعریف کنند.

در چند سال گذشته، جزایر مارشال به طور فعال در حال بررسی موارد استفاده برای دارایی های دیجیتال بوده است، زیرا دولت اقداماتی را برای ایجاد یک ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک چین به نام Sovereign (SOV) انجام داده است.




نویسنده: Judith BannermanQuist

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉