نوسانات بازار به یک استراتژی کریپتو کمک می کند تا 246 درصد از بیت کوین در سال 2022 بهتر عمل کند

نوسانات بازار به یک استراتژی کریپتو کمک می کند تا 246 درصد از بیت کوین در سال 2022 بهتر عمل کند


استراتژی معاملاتی مبتنی بر امتیاز Cointelegraph Markets Pro در سال 2022 بازدهی 176 درصدی را تجربه کرد، در حالی که بیت کوین 70 درصد سقوط کرد.

واژه نوسانات معمولاً توسط محافل مالی منفی تلقی می‌شود، زیرا نام لیونل مسی در فاولای برزیل به کار می‌رود، اما نوسانات در طول تاریخ برخی از بزرگترین فرصت‌ها را برای سود به ویژه در بازارهای ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهد.

بازار کریپتو به طور متوسط ​​در مقایسه با بازارهای سنتی مانند سهام، اوراق قرضه و اسناد خزانه، نوسانات قیمتی بسیار بیشتری را تجربه می کند. در سال 2021، مزایای نوسانات به طور کامل نمایش داده شد:

پروکسی های بازار مانند صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس S&P 500 (SPY) 27 درصد افزایش یافته است در حالی که بیت کوین (BTC) 140 درصد افزایش یافته است!

البته، داستان در سال 2022 تاریک‌تر است، اما سرمایه‌گذاران کهنه‌کار بیت‌کوین سقوط نامحدود بیت‌کوین از اوج خود را غافلگیرکننده نمی‌دانستند. در واقع، زمستان های کریپتو از لحاظ تاریخی شاهد کاهش بیش از 60 درصدی ارزش بیت کوین در گذشته حداقل سه بار بوده است، قبل از اینکه دوباره برای مشاهده بالاترین قیمت های جدید افزایش یابد.

ماهیت نوسانات این است که اوج ها خیلی زیاد و پایین ها خیلی کم هستند. با این حال، در بسیاری از محافل مالی، آنها فقط بر نیمی از جمله تمرکز می کنند – قسمت دوم برجسته می شود و قسمت اول زیر یک پتو قرار می گیرد و پشت یک کمد گرد و غبار پنهان می شود.

حقیقت ساده این است که شرایط نوسان می‌تواند برخی از بهترین فرصت‌های ریسک-پاداش را در بازار فراهم کند، اما معامله‌گران به مهارت‌های مدیریت ریسک استثنایی و/یا کمک حرفه‌ای برای استفاده مستمر از این فرصت‌ها نیاز دارند.

گیج پل، یک برنامه ریز مالی معتبر، با یک نشریه مالی معروف به اشتراک گذاشته است: “نوسان بهایی است که هنگام سرمایه گذاری در دارایی هایی که بهترین شانس را برای دستیابی به اهداف بلندمدت به شما می دهد، پرداخت می کنید.” انتظار می رود و به عنوان هزینه ای برای دستیابی به این اهداف تلقی می شود.

بیایید ببینیم که چگونه نوسانات در سال 2022 به الگوریتم های داده اختصاصی Cointelegraph Markets Pros کمک می کند تا تجارت کنند.

در طول سال گذشته، نوسانات به بازارهای کریپتو بازگشته است و بیت کوین را به 15500 دلار کاهش داده است – کاهشی تقریبا 70 درصدی از 47800 دلار در 1 ژانویه 2022.

آلت‌کوین‌ها حتی به شدت نوسان کرده‌اند – پدیده‌ای که به الگوریتم کمی کوین‌تلگراف مارکتز پرو کمک کرد امتیاز VORTECS™ نتایج برجسته‌ای را در تست‌های زنده خودکار ارائه دهد.

این نمودار از 15 دسامبر نتایج عملکرد VORTECS™ Score را از ابتدای سال 2022 نشان می دهد. در زمان انتشار، بازده سرمایه گذاری (ROI) استراتژی برتر در حال حاضر بیش از 176 درصد است.

در یک سناریوی آزمایشی مبتنی بر امتیاز، به عنوان مثال Buy80/Sell75، الگوریتم زمانی که امتیاز VORTECS™ از آستانه اول 80 بالاتر رفت، یک دارایی دیجیتالی را خریداری می‌کند و زمانی که از آستانه دوم 75 پایین می‌آید، آن را می‌فروشد.

بدون استفاده از تکنیک های متوازن مجدد، اما تقسیم پرتفوی بین تمام دارایی هایی که در حال حاضر نیاز به سرمایه گذاری دارند، الگوریتم 176% بازده برای استراتژی تست با بالاترین عملکرد را به همراه داشت – خرید 85 / فروش 80.

برای مقایسه، بیت کوین از اول ژانویه 2022 تقریباً 70 درصد کاهش یافته است و سبد هم وزن 100 آلتکوین برتر بیشتر کاهش یافته است.

تنها دلیلی که امتیاز VORTECS™ می‌تواند چنین بازدهی عظیمی را به ارمغان بیاورد این است که بازارهای کریپتو بی‌ثبات هستند – فرصت‌های ورود و خروج متعدد را در یک بازه زمانی بسیار کوتاه‌تر از آنچه معامله‌گران در بازارهای مالی سنتی معمولاً از آن استفاده می‌کنند، ارائه می‌دهند.

این ممکن است تا حدودی تابعی از ماهیت 24 ساعته تجارت کریپتو باشد، اما تا حدی به این دلیل است که تحمل ریسک سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال به طور قابل توجهی بالاتر از مدیران عامل وال استریت در نظر گرفته می شود.

بنابراین در حالی که نوسانات با معایب شناخته شده ای از جمله خطر زیان کلی و دائمی همراه است، همچنین پتانسیل قابل توجهی برای معامله گران با مهارت های تحقیقاتی قوی دارد.

و ابزارهای تحقیقاتی قدرتمند

برای مشاهده اینکه Cointelegraph Markets Pro چگونه داده های حرکتی بازار را قبل از عمومی شدن این اطلاعات ارائه می دهد… اینجا را کلیک کنید.

Cointelegraph یک ناشر اطلاعات مالی است، نه یک مشاور سرمایه گذاری. ما مشاوره سرمایه گذاری شخصی یا فردی ارائه نمی دهیم. ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری‌های بی‌ثباتی هستند و دارای ریسک‌های مهمی از جمله خطر از دست دادن دائمی و کامل هستند. عملکرد گذشته نشان دهنده نتایج آینده نیست. ارقام و نمودارها در زمان نگارش صحیح هستند یا به شکل دیگری بیان شده اند. استراتژی‌هایی که به صورت زنده آزمایش شده‌اند، توصیه نیستند. قبل از تصمیم گیری مالی با مشاور مالی خود مشورت کنید.

تمام ROI های نقل شده از 27 دسامبر 2022 صحیح هستند


نویسنده: Cointelegraph

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉