مارک کوبان به بیل ماهر: “اگر طلا داری، احمقی… فقط بیت کوین بخر.”


مالک میلیاردر دالاس ماوریکس به کوین تلگراف تایید کرد که به آنچه موعظه می کرد عمل می کرد و اظهار داشت که هیچ طلایی ندارد.

بحث در مورد اینکه آیا طلا یا بیت کوین ذخیره ارزش بهتری هستند همچنان در فضای ارزهای دیجیتال و محافل سرمایه گذاری سنتی مطرح می شود.

در آخرین قسمت از “پادکست تصادفی باشگاهی” میلیاردر دالاس ماوریکس، بیل ماهر که در 26 دسامبر پخش شد، مارک کوبان استدلال کرد که بیت کوین ذخیره ارزش بهتری نسبت به طلا است.

کوبان در پاسخ به اعتراف علنی بیل ماهر مبنی بر اینکه او “ریشه علیه بیت کوین دارد” معامله گستاخانه ای انجام داد و گفت: “من می خواهم بیت کوین بیشتر کاهش یابد تا بتوانم مقدار بیشتری بخرم.” کوبان در ادامه به ماهر تنبیهی دوستانه داد و گفت: “اگر طلا داری، احمقی هستی” قبل از اینکه ماهر را تشویق کند “فقط بیت کوین بخرد”.

این دو در ادامه به بررسی مزایا و معایب هر دو دسته دارایی پرداختند و خاطرنشان کردند که این میلیاردر “در مقابل هیچ چیزی محافظت نمی کند” در حالی که از ماهر می پرسند “تو طلای فیزیکی نداری، نه؟” کوبان در صحبت با کوین تلگراف تایید کرد که بیت کوین بیشتری نسبت به طلا دارد و حتی یک گام فراتر رفت و گفت: “بله، من طلا ندارم.”

با این حال، در حالی که کوبان به کوین تلگراف گفت که تصمیم گرفته است که دارایی های خود را تحت نظارت شخصی قرار دهد، با این تصور که افرادی که صاحب سکه یا طلای خود نیستند، لزوماً به دردسر می افتند، مخالف بود. وقتی صحبت از ذخیره ایمن دارایی های ارزشمند می شود، او گفت:

“بستگی به محل دارد. اگر متولی به هر دلیلی طلا یا ارز دیجیتال را قرض دهد، خطر به طور قابل توجهی بیشتر است. اگر خود را مخفی نکنید، مطمئن می شوم که یک نهاد تنظیم شده با کنترل های لازم و حداقل الزامات نقدینگی است.”

مرتبط: بزرگترین بانک روسیه دارایی های مالی دیجیتال با پشتوانه طلا را منتشر می کند

در 25 اکتبر، کوین تلگراف گزارش داد که همبستگی فزاینده بیت کوین با طلا، S&P 500 و Nasdaq 100 نشان می دهد که تعداد فزاینده ای از سرمایه گذاران بیت کوین را به عنوان یک “پناهگاه امن نسبی” می دانند.

به گفته استراتژیست های دیجیتال در بانک آمریکا، افزایش همبستگی بین بیت کوین و طلا (XAU) یکی از مهم ترین شاخص های اعتماد سرمایه گذاران به بیت کوین در بحبوحه رکود اقتصادی مداوم است.


نویسنده: Judith BannermanQuist

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید