سهامداران ماراتون از مدیران ارشد شرکت شکایت کردند


مدیرعامل و سایر مدیران ارشد به نقض وظایف خود، غنی سازی ناروا و هدر دادن دارایی های شرکت متهم شده اند.

Marathon Digital، یک شرکت استخراج ارز دیجیتال مستقر در ایالات متحده، پس از ادعای سهامدارانش مبنی بر اینکه فرد تیل، مدیر عامل شرکت، فرد تیل، به همراه سایر مدیران ارشد، وظایف امانتداری را نقض کرده، دارایی های شرکت را به طور غیرمنصفانه غنی کرده و هدر داده، به دادگاه می رود.

شکایتی از سهامداران در 8 ژوئیه در دادگاه ناحیه نوادا ایالات متحده علیه فرد تیل و 9 مدیر دیگر ماراتن ثبت شد. از مدیران شرکت بر اساس پنج اتهام شکایت شده است. این موارد شامل نقض قانون بورس اوراق بهادار ایالات متحده، نقض وظایف امانتداری، غنی سازی ناروا و هدر دادن دارایی های شرکت است.

شاکیان همچنین از Thiel، Okamoto، Salzman و Gallagher به خاطر تخلفاتی که منجر به شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) علیه این شرکت شد، خواهان تلافی شدند. تیم حقوقی به نمایندگی از سهامداران مبلغ مشخصی را از متهمان مطالبه نکردند و رسیدگی به خسارت را به دادگاه واگذار کردند.

سهامداران همچنین با تقویت کنترل هیئت مدیره بر عملیات، معرفی حداقل چهار سهامدار به هیئت مدیره و حذف رویه قبلی انتخاب هیئت مدیره به دنبال بهبود مدیریت شرکت هستند.

مرتبط با: Marathon Digital شرایط آب و هوایی را عامل استخراج 21 درصد بیت کوین کمتر در ماه ژوئن می داند

طبق گفته تیم حقوقی، این شرکت مسائل مدیریتی خود را دست کم می گیرد، به طور مصنوعی ارزش ماراتن را افزایش می دهد، غرامت بیش از حد دریافت می کند، فروش داخلی سودآور انجام می دهد و بر اساس اظهارات نادرست و گمراه کننده پاداش های ناعادلانه بالایی دریافت می کند.

در ماه مه، ماراتون احضاریه ای از SEC دریافت کرد “در خصوص معاملات با اشخاص ذینفع” که در حین ساخت تاسیسات در مونتانا اتفاق افتاد. پیش از آن، در سال 2021، آژانس نظارتی به یک شرکت دستور داد تا اسناد و ارتباطات را برای همان تاسیسات معدنی تولید کند.

با این حال، تنها چند ماه پیش، در ماه می، Thiel استراتژی خود را برای کاهش زیان خالص شرکت از 12.9 میلیون دلار (0.12 دلار به ازای هر سهم) در سه ماهه اول 2022 به 7.2 میلیون دلار (0.05 دلار برای هر سهم) در سال جاری اعلام کرد. او خوش بین بود.

اگرچه قیمت بیت کوین نیز بر نتایج سه ماهه شرکت تأثیر گذاشت، اما ماراتون در ماه مارس توانست بدهی خود را کاهش دهد. شرکت ماینینگ یک وام مدت دار با بانک Silvergate پرداخت و 3132 بیت کوین را که به عنوان وثیقه برای این وام نگهداری می شد، آزاد کرد. در آن زمان، ماراتون گفت که این اقدام 50 میلیون دلار بدهی را از بین می برد و هزینه سالانه وام را به میزان 5 میلیون دلار کاهش می دهد.

مجله: چگونه افراد باهوش در ممکوین های احمقانه سرمایه گذاری می کنند: برنامه 3 نقطه ای برای موفقیت


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *