هدف بازبینی Maple Finance 2.0 تسریع فرآیند پیش‌فرض است


این پروتکل که «Maple 2.0» نامیده می‌شود، تنها چند هفته پس از آن انجام می‌شود که این پلتفرم پس از فروپاشی FTX دچار دو پیش‌فرض بزرگ شد.

Maple Finance یک بازار وام غیرمتمرکز است که از فناوری بلاک چین پشتیبانی می کند. به جای نیاز به وثیقه‌گذاری بیش از حد وام‌ها، به مدیرانی که «نمایندگان استخر» نامیده می‌شوند، این امکان را می‌دهد تا براساس اسناد پروتکل، وام‌هایی را از استخرهای وام‌دهی بر اساس مجموعه‌ای از معیارهای مدیریت ریسک صادر کنند.

با این حال، پس از فروپاشی FTX، این پلتفرم با دو نکول عمده از وام گیرندگان روی پلت فرم مواجه شد.

در 1 دسامبر، Auros Global، سازنده بازار آلگو، 2400 پرداخت اتر پیچیده شده (wETH) را پس از مرگ آلامدا از دست داد و باعث شد وام وارد یک دوره مهلت پنج روزه شود. این مهلت از آن زمان گذشته است و بدهکار، در معرض قرار گیرد جریمه بر اساس پست وام دهنده M11Credit.

چند روز بعد در 6 دسامبر، صندوق تامینی کریپتو Orthogonal Trading اعتراف کرد که “به طور جدی تحت تاثیر سقوط FTX قرار گرفته است” و باعث شد M11Credit یک اخطار پیش فرض برای 36 میلیون دلار وام صادر کند.

ویرایش جدید پروتکل که “Maple 2.0” نامیده می شود، قراردادهای هوشمند خود را ارتقا می دهد تا چنین پیش فرض هایی با سرعت بیشتری توسط Pool Delegate قابل رسیدگی و حل و فصل شوند.

پیش از این، وام‌ها تنها در صورتی می‌توانستند که وام‌گیرنده پرداختی را از دست داده و دوره مهلت بگذرد، نکول می‌شوند. این بدان معنی است که وثیقه قابل نقد نیست، حتی اگر وام گیرنده قبلاً توافق کرده باشد که نمی تواند پرداخت را انجام دهد.

در یک پست وبلاگی که ویژگی‌های جدید این پلتفرم را اعلام می‌کند، میپل گفت که اگر وام گیرنده شرایط پیش‌فرض را داشته باشد، یک نماینده Pool اکنون می‌تواند نکول زودهنگام را اعلام کند، که تضمین می‌کند وام بلافاصله پرداخت می‌شود.

همچنین، هنگامی که وام گیرنده در طول دوره مهلت پرداخت نمی کند، نماینده می تواند وام را نقد کند – به این معنی که همه وام دهندگان در استخر می توانند بلافاصله پس از بازیابی ضرر را تشخیص دهند.

مربوط: سیاستمداران به ارزهای دیجیتال حمله می‌کنند و در جلسه استماع کنگره FTX خواستار مقررات هستند

نسخه جدید Maple Finance همچنین دارای ویژگی هایی برای ایجاد تغییرات کیفیت زندگی در پلتفرم وام دهی است.

اکنون می توان برداشت ها را برنامه ریزی و رتبه بندی کرد و وام دهندگان می توانستند در هر زمان درخواست برداشت کنند، در حالی که قبلاً باید حداقل 30 روز پس از واریز برای برداشت وجه منتظر می ماندند.

نمایندگان Pool اکنون سرمایه اولیه ضرر را ارائه می دهند و آنها را اولین کسانی می کند که در صورت نکول متضرر می شوند. تیم Maple معتقد است که این منافع نمایندگان استخر را بیشتر با منافع وام دهندگان هماهنگ می کند.

همچنین ترکیب خودکار سود را برای سرمایه گذاری مجدد خودکار سود کسب شده در استخر ارائه می دهد و مدیریت سرمایه گذاری مجدد را حذف می کند.

تغییرات دیگر شامل پذیرش استانداردهای ERC-4626 است که امکان بهبود داده ها و داشبوردها و همچنین ادغام ها و مشارکت های مالی غیرمتمرکز (DeFi) را فراهم می کند.

پلتفرم وام‌دهی کریپتو Maple Finance یک به‌روزرسانی پروتکل بزرگ را اعلام کرده است که هدف آن کاهش هزینه‌های پیش‌فرض و روش‌های انحلال در پی نارسایی‌های اخیر است.
نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید