هکر Mango Markets ادعا می کند که حمله کوتاه Curve را برای سوء استفاده از Aave جعل کرده است


به نظر می رسد که قرار گرفتن در معرض توکن های CRV یک عکس حواس پرتی برای بهره برداری از یک حفره پیچیده در پلتفرم DeFi Aave بود.

همانطور که تحلیلگران Lookonchain در 22 نوامبر اعلام کردند، به نظر می‌رسد که توکن‌های صرافی غیرمتمرکز Curve Finance (CRV) ضربه بزرگی خورده‌اند. حمله فروشنده کوتاه مدت. با توجه به Lookonchain، ponzishorter.eth، آدرس مرتبط با بهره‌بردار Mango Markets، Avraham Eisenberg، برای اولین بار در تاریخ 13 نوامبر 40 میلیون دلار سکه (USDC) را در پروتکل مالی غیرمتمرکز Aave مبادله کرد تا CRV را برای فروش قرض کند.

ظاهراً، این قانون قیمت CRV را از 0.625 دلار به 0.464 دلار در طول هفته کاهش داده است. اطلاعات بلاک چین ارسال سریع نشان می دهد که ponzishorter.eth 30 میلیون CRV اضافی (14.85 میلیون دلار) را از طریق دو تراکنش وام گرفته و آنها را برای فروش به OKEx منتقل کرده است. تیم Lookonchain فرض کرد که معامله برای کاهش قیمت توکن انجام شده است که “بسیاری از افرادی که از CRV به عنوان وثیقه استفاده می کنند با انحلال مواجه خواهند شد.”

در پاسخ به فعالیت های سنگین فروش، کیف پولی که با موسس Curve مرتبط است، 20 میلیون CRV دیگر را به عنوان وثیقه اضافه کرد. در Aave، ضریب سلامت آدرس‌های کیف پول در زمان انتشار 1.65 بود که نشان‌دهنده وثیقه‌گذاری بیش از حد در برابر دارایی‌های قرضی است.

با این حال گفت بر اساس بیانیه شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Arkham، تجارت “فقط می تواند طعمه باشد” و در عوض، Aave هدف اصلی است. Arkham ادعا می کند که آیزنبرگ موقعیتی را در Aave برای بیش از 100 میلیون دلار برای یک برنامه تجاری پیچیده ایجاد کرده است.

اول، این شامل عدم وجود توکن‌های CRV در Aave است، که در پلتفرم غیرقابل نقد هستند اما نیاز به حاشیه بسیار پایینی نیز دارند، که هر دو از عوامل مهم برای بهره‌برداری هستند. توجه بعدی به دنبال آن است که کاربران را به خرید عمده فروشی از پایین ترغیب کند تا از قیمت CRV دفاع کنند، و دیگران برای بستن موقعیت های یک ضرر خود، فروشنده کوتاه مدت را تحت فشار قرار دهند.

با این حال، به نظر می‌رسد که توطئه واقعی از این احتمال استفاده می‌کند که Aave نمی‌تواند موقعیت‌های باز CRV آیزنبرگ را پوشش دهد، زیرا ظاهراً پلتفرم فاقد نقدینگی کافی برای بازیابی بیش از 20٪ از موقعیت‌های فروش است. این از شرط بندی در برابر Aave و کاهش قیمت توکن محلی پشتیبانی می کند:

“هدف واقعی در اینجا سیستم حلقه آسیب پذیر AAVE بود که Avi ماه گذشته در مورد آن صحبت کرد. استفاده از 40 میلیون دلار برای وام گرفتن حدود 50 میلیون دلار در CRV می تواند AAVE را در بدهی بد جدی قرار دهد.”

Arkham نوشت: “برای انحلال موقعیت Avi، هیچ راهی برای انحلال دهندگان Aave وجود نخواهد داشت تا تمام CRV های قرض گرفته شده را پس بگیرند. AAVE باید مقدار قابل توجهی از توکن ها را از ماژول امنیتی برای پوشش این ضرر بفروشد.” یک اسکرین شات از قیمت سوآپ ارائه شده توسط شرکت، اثر سوآپ بالقوه 89.8% بین USDT و CRV را برای موقعیت تخمینی 100 میلیون دلار نشان می دهد.

در زمان انتشار، در 24 ساعت گذشته، CRV با 15.47 درصد افزایش به 0.5742 دلار رسید، در حالی که قیمت Aave با 6.33 درصد کاهش به 53.54 دلار در مدت مشابه رسید. در 11 اکتبر، آیزنبرگ 117 میلیون دلار را از پروتکل Mango Markets خارج کرد و 47 میلیون دلار پاداش خطا را قبل از بازگرداندن بقیه حفظ کرد و آن را “استراتژی معاملاتی بسیار سودآور” نامید.
نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید