MakerDAO به حفظ USDC به عنوان وثیقه اصلی رأی می دهد، طرح «تنوع» را رد می کند


معیار تصویب شده به هزینه اعمال شده قبلی برای چاپ DAI از 1٪ USDC پایان می دهد.

سازمان غیرمتمرکز خودمختار (DAO) که استیبل کوین DAI را مدیریت می کند، MakerDAO، با اکثریت قاطع رأی به نگه داشتن USD Coin (USDC) به عنوان وثیقه اصلی برای DAI داده است. با توجه به صفحه رسمی این پیشنهاد، پیشنهاد جایگزین برای “تنوع” وثیقه به دلار آمریکا (GUSD) و دلار آمریکا Paxos (USDP) با 79٪ تا 20٪ رد شد.

مجموع رای برای پیشنهاد عادی سازی پارامترهای PSM. منبع: وب سایت رسمی MakerDAO

در این پیشنهاد که در 17 مارس منتشر شد، واحد هسته ریسک MakerDAO پیشنهاد کرد که به لطف پاسخ های دولت فدرال ایالات متحده، ریسک مدیریت بانک در ایالات متحده به تدریج کاهش یابد. در نتیجه، ریسک استفاده از USDC به عنوان وثیقه “از هفته گذشته به طور قابل توجهی کاهش یافته است و در حال حاضر هیچ نگرانی یا سپرده دیگری برای پرداخت بدهی انتظار نمی رود.”

با این حال، او همچنین استدلال کرد که برخی از خطرات همچنان وجود دارد. در این پیشنهاد آمده است که USDC در مقایسه با رقبای خود، GUSD و USDP، «در معرض خطر بالقوه سپرده‌های بانکی بدون بیمه» و «ساختار قانونی ضعیف‌تر» است.

مرتبط با: پاول می گوید فدرال رزرو از سقوط SVB شگفت زده شده است

اکنون که بحران گذشته است، واحد هسته ریسک دو گزینه را برای “عادی کردن” قوانین چاپ DAI ارائه کرده است. اولین گزینه گسترش محدودیت ظرفیت چاپ به USDC، GUSD و USDP بود. در صورت انتخاب این گزینه، کارمزد تبدیل USDC به DAI بلافاصله از 1% به 0.05% کاهش می یابد، اما تا تاریخ بعدی به طور کامل به صفر کاهش نمی یابد.

واحد هسته ریسک اعلام کرد که این گزینه اول “ذخایر استیبل کوین Maker PSM را به طور یکنواخت بین دارایی های مختلف توزیع می کند” و خطرات ناشی از افت USDC را کاهش می دهد.

گزینه دوم افزایش ظرفیت افزایش USDC به DAI از 250 میلیون فعلی به 450 میلیون و کاهش هزینه به 0٪ بود. او گفت که در این صورت، قوانین چاپ DAI «به حالت قبلی خود نزدیک‌تر می‌شود» که تضمین می‌کند که DAI «به طور قابل توجهی در معرض USDC قرار دارد».

مرتبط با: پاول می گوید فدرال رزرو از سقوط SVB شگفت زده شده است

دارندگان MKR با اکثریت قاطع گزینه دوم را با 79.02 درصد آرا در مقابل 20.69 درصد برای گزینه اول تایید کردند. کمتر از 1٪ (0.29٪) به رد هر دو گزینه و 0.15 MKR (تقریبا 0٪) رای ممتنع دادند.

پس از موجی از ورشکستگی های بانکی، استیبل کوین USDC در 11 مارس ثبات 1 دلاری خود را از دست داد و برای مدت کوتاهی به زیر 0.90 دلار به ازای هر سکه سقوط کرد. در پاسخ، MakerDAO اقدامات خارق‌العاده‌ای را با هدف جلوگیری از ریختن سکه‌های آربیتراژورها به پروتکل انجام داد که باعث عدم وثیقه DAI می‌شود. با استفاده از USDC به عنوان وثیقه، هزینه چاپ DAI از 0٪ به 1٪ افزایش یافته و سقف ضرب روزانه برای این معامله از 950 میلیون DAI به 250 میلیون DAI کاهش یافته است.

اما در 13 مارس، USDC دوباره ثبات 1 دلار را به دست آورد که تا 0.9987 دلار افزایش یافت. با این حال، قبل از تصویب این پیشنهاد، اقدامات فوق‌العاده از 23 مارس همچنان در حال اجرا بود.


نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *