هدف پیشنهاد MakerDAO افزایش نرخ پس انداز DAI به 3.33٪ است.


طبق گفته MakerDAO، نرخ پس‌انداز DAI قبلاً در دسامبر 2022 به 1٪ افزایش یافته بود که منجر به 35 میلیون سپرده DAI در یک ماه شد.

انجمن MakerDAO پروتکل مالی غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم (DeFi) به زودی به پیشنهادی رای خواهد داد که هدف آن افزایش نرخ پس‌انداز (DSR) استیبل کوین دای (DAI) به 3.33 درصد است. اگر همه چیز خوب پیش برود، پیش‌بینی می‌شود که این حرکت تأثیرات گسترده‌تری بر نرخ‌ها در سراسر DeFi خواهد داشت.

در توییتی به تاریخ 26 مه، تیم Maker اعلام کرد که “رای اجرایی آتی افزایش جدیدی DSR را از 1٪ به 3.33٪ در صورت تایید اعمال خواهد کرد.”

او گفت: “نرخ پس انداز دای (DSR) یک جزء اصلی سیستم پروتکل ساز است که به کاربران امکان سپرده گذاری DAI و دریافت نرخ بهره ثابت را می دهد. این بهره در زمان واقعی از درآمدهای سیستم تعلق می گیرد.”

این پیشنهاد توسط شرکت مدیریت ریسک Block Analitica با تمرکز بر DeFi ارائه شد و توسط یکی از اعضای تیم اصلی ریسک MakeDAO ارائه شد.

DSR به نرخ بهره تعلق گرفته از کاربرانی که DAI خود را در قراردادهای هوشمند DSR MakerDAO قفل می کنند، اشاره دارد.

DSR از کارمزدهای تثبیت که کاربران برای استقراض DAI در برابر دارایی های وثیقه شده مانند اتر (ETH) و BTC پیچیده (WBTC) می پردازند، تامین می شود، و هدف این پیشنهاد اخیر نیز تعیین مجموعه ای از هزینه های تثبیت برای انواع خاصی از وثیقه است. .

طبق یک پست وبلاگ MakerDAO در آگوست 2018، DSR یک اهرم پولی قابل توجه است که با تشویق یا دلسرد کردن کاربران از قفل کردن DAI در قراردادهای DSR به “تعادل عرضه و تقاضای DAI” کمک می کند.

MakerDAO می‌گوید: «این یک پارامتر جهانی است که باید مرتباً تنظیم شود تا اقتصاد دای بتواند با تغییرات کوتاه‌مدت در شرایط بازار کنار بیاید.»

مرتبط با: MakerDAO نقشه راه 5 مرحله ای را با بودجه پروژه های AI منبع باز منتشر می کند

پریموز کوردز، بنیانگذار Block Analitica، با افزودن زمینه بیشتر به این پیشنهاد، به جامعه گفت که “آماده شوید”. [a] افزایش نرخ بهره در DeFi.

پیشنهاد جدید در MakerDAO DAI DSR را به 3.33٪ افزایش می دهد که نرخ ها را در چشم انداز DeFi بالاتر می برد. توجه داشته باشید که در DSR، DAI یک معیار برای: [the] امن ترین بازدهی استیبل کوین DeFi.

او افزود: «تامین‌کنندگان استیبل کوین در Aave و Compound حدود 2 تا 2.5 درصد سود می‌برند و مقدار مناسبی از سرمایه باید به DAI DSR سرازیر شود تا نرخ عرضه را به محدوده 3.5 درصد افزایش دهد.»

قبل از این آخرین نقل قول DSR، نرخ این بود: افزوده شده است به 1٪ در دسامبر 2022 پس از رای به نفع جامعه. در فوریه، MakerDAO ادعا کرد که این حرکت منجر به سرمایه‌گذاری 35 میلیون DAI در قراردادهای DSR در مدت یک ماه شد.

مجله: Ordinals بیت کوین را به نسخه بدتر اتریوم تبدیل کردند – آیا می توانیم آن را برطرف کنیم؟
نویسنده: Brian Quarmby

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید