وجوه عمده ارز دیجیتال Grayscale با تخفیف 34 تا 69 درصد نسبت به NAV معامله می شوند.

وجوه عمده ارز دیجیتال Grayscale با تخفیف 34 تا 69 درصد نسبت به NAV معامله می شوند.


این شرکت بیش از 14.7 میلیارد دلار دارایی دیجیتال را از طریق ابزارهای سرمایه گذاری OTC مدیریت می کند.

بر اساس آمارهای YCharts جمع‌آوری کننده داده، هفت صندوق ارز دیجیتال صادر شده توسط مدیر دارایی Grayscale Investments در حال حاضر بین 34 تا 69 درصد بر اساس ارزش خالص دارایی خود یا NAV تخفیف دارند. دارایی های ردیابی شده در تجزیه و تحلیل عبارتند از Grayscale Bitcoin Trust. Ethereum Trust، Ethereum Classic Trust، Litecoin Trust، ZCash Trust، Horizen Trust، Stellar Lumens Trust و Livepeer Trust.

همه صندوق‌ها عملکرد ارزهای دیجیتالی با همین نام را دنبال می‌کنند. Grayscale Stellar Lumens Trust کمترین تخفیف را برای NAV با 34% و Grayscale Ethereum Classic Trust دارای بالاترین تخفیف برای NAV با 69% است.

در زمان انتشار، میانگین تخفیف NAV مشترک توسط صندوق‌های موجود در گروه 50٪ است. این نزدیک به ارزش تخفیف بزرگترین هلدینگ، Grayscale Bitcoin Trust (GBTC)، با 10.6 میلیارد دلار دارایی دیجیتال مدیریت شده اما تنها 5.59 میلیارد دلار ارزش خالص نقدینگی سهام است. در همین حال، Grayscale Ethereum Trust که دارای 3.75 میلیارد دلار اتر (ETH) است، نیز با 50 درصد تخفیف معامله می شود.

مربوط: «آسانسور به جهنم» GBTC شاهد نزدیک شدن قیمت نقدی بیت کوین به 100 درصد ابتدایی است

وسایل سرمایه گذاری Grayscale توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به عنوان صندوق های قابل معامله در بورس (ETF) و در نتیجه خارج از بورس (OTC) تایید نشده است. پیش از این، صندوق‌هایی مانند GBTC به دلیل افزایش تقاضای سرمایه‌گذاران، در بازار ارزهای دیجیتال با قیمت بالاتری معامله می‌شدند.

با این حال، به نظر می رسد که یک سری از عقب نشینی ها احساسات سرمایه گذاران را در مورد ابزارهای سرمایه گذاری معکوس کند. ابتدا، SEC درخواست شرکت را برای فهرست کردن GBTC به عنوان یک ETF در تاریخ 29 ژوئن رد کرد و به این استناد کرد که نشان نمی‌دهد چگونه این پیشنهاد “برای جلوگیری از اعمال و اقدامات تقلبی و دستکاری طراحی شده است.” Grayscale با یک شکایت مداوم علیه SEC پاسخ داد. افسر حقوقی شرکت تخمین زده است که این پرونده می تواند تا دو سال طول بکشد.

دوم، شرکت مادر Grayscale، Digital Currency Group، در میانه زمستان ارزهای دیجیتال به سر می برد، به ویژه پس از آن که شرکت تابعه آن Genesis Global در ماه نوامبر برداشت های خود را متوقف کرد که شایعات ورشکستگی آن را متزلزل کرد.

سرانجام، Grayscale در پاسخ به درخواست کاربران برای ممیزی اثبات ذخیره، با استناد به نگرانی‌های امنیتی، قادر به ارائه یک افشای کامل در زنجیره نبود. در عوض، این شرکت نامه ای از Coinbase Custody به اشتراک گذاشت که ارزش دارایی های خود را نشان می داد. در مجموع، Grayscale در حال حاضر دارای 14.7 میلیارد دلار ارز دیجیتال تحت مدیریت در صندوق های OTC است.


نویسنده: Zhiyuan Sun

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉