مهم‌ترین صرافی‌های اتحادیه اروپا هشدار فوری به دارندگان کریپتو می‌دهند


تصویر روی جلد از stock.adobe.com گرفته شده است

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today هیچ مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارده در هنگام معامله ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا از تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

صرافی بزرگ اروپایی Bitpanda هشداری انتقادی صادر کرده است که در آن مجددا تاکید شده است که دارندگان ارزهای دیجیتال باید مراقب پروفایل های کلاهبرداری در این فضا باشند. یکی از نگرانی های اصلی که توسط صرافی برجسته شده است، افزایش کلاهبرداری های فیشینگ است.

Bitpanda در توییتی خطاب به جامعه رمزنگاری اعلام کرد که از افزایش پیام‌های فیشینگ که در آن فرستنده وانمود می‌کند که Bitpanda است، آگاه است.

این پیام‌ها گاهی اوقات می‌توانند در یک مکالمه به‌عنوان متن‌های قانونی ظاهر شوند، زیرا مهاجمان می‌توانند جعل هویت فرستنده (جعل فرستنده) باشند و شبکه‌های تلفن همراه همیشه تأیید نمی‌کنند که چه کسی پیام را ارسال کرده است. این امر تشخیص پیام های واقعی و جعلی را دشوار می کند.

Bitpanda مراحل ایمن ماندن را به اشتراک می گذارد

Bitpanda از کاربران خود می خواهد که برای ایمن نگه داشتن حساب های خود اقدامات احتیاطی انجام دهند. اول، آنها باید فرستنده/تماس گیرنده را برای هر پیام و تماس دریافتی تأیید کنند. آنها باید مراقب پیام‌ها/تماس‌های شماره‌های ناشناس یا آدرس‌های ایمیلی باشند که ادعا می‌کنند از طرف تیم پشتیبانی Bitpanda هستند. این به این دلیل است که Bitpanda تماس‌های اسپم برقرار نمی‌کند، تماس‌های دریافتی را نمی‌پذیرد، یا پشتیبانی تلفنی ارائه نمی‌دهد.

مرتبط با

Bitpanda با حمایت پیتر تیل 730 کارمند خود را اخراج کرد

ثانیا، به کاربران کریپتو توصیه می شود که هرگز روی پیوندها کلیک نکنند. آنها هرگز نباید روی پیوندهای موجود در پیام های ناخواسته کلیک کنند، حتی اگر به نظر می رسد که از Bitpanda هستند. به عنوان یک قاعده کلی، از کاربران خواسته می شود هرگز روی پیوندی که از طریق دامنه Bitpanda کار نمی کند یا از لینک های کوتاه شده یا دامنه های ناشناخته استفاده می کند، کلیک نکنند. در این حالت، کاربران باید همیشه از فرم تماس رسمی در وب سایت بیت پاندا برای بررسی قانونی بودن درخواست های مشکوک استفاده کنند.

کاربران همچنین باید سعی کنند هرگز اطلاعات شخصی خود را به اشتراک نگذارند و رمز عبور، کدهای 2FA و سایر اطلاعات حساس آنها نباید با کسی به اشتراک گذاشته شود، حتی شخصی که خود را به عنوان کارمند Bitpanda نشان می دهد.

کاربران همچنین باید به خاطر داشته باشند که کلاهبرداری‌های کلاهبرداری اغلب احساس فوریت را ایجاد می‌کنند و آن‌ها را مجبور می‌کنند در یک بازه زمانی محدود اقدام کنند، بنابراین باید لحظه‌ای برای ارزیابی منطقی موقعیت وقت بگذارند و هرگز عجله نکنند.

در نهایت هر گونه پیامی را که مشکوک می دانند به مراجع مربوطه گزارش کرده و فرستنده را مسدود کنند.
نویسنده: Tomiwabold Olajide

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید