Magic Eden از OpenSea با ابزار اجرای مجوز NFT پیروی می کند


پروتکل منبع باز ایجاد کننده باز بازار NFT حق امتیاز مولد NFT را برای مجموعه های جدیدی که برای این ابزار ثبت نام می کنند اعمال می کند.

Magic Eden، یک بازار توکن غیرقابل تعویض (NFT) مبتنی بر Solana، به جدیدترین پلتفرم برای انتشار ابزاری تبدیل شده است که به سازندگان اجازه می‌دهد تا حق امتیاز بر مجموعه‌های خود اعمال کنند.

این به دنبال اعلام یک ابزار مشابه از بازار رقیب NFT OpenSea در اوایل نوامبر است.

بر اساس یک نسخه در تاریخ 1 دسامبر، ابزار اجرای قانون کپی رایت منبع باز بر اساس استاندارد توکن SPL Solana ساخته شده است و پروتکل Open Creator Protocol (OCP) نامیده می شود. این امکان اجرای حق نسخه برداری را برای مجموعه های جدید موجود در استاندارد از 2 دسامبر فراهم می کند.

لو قبلاً در کنفرانس سولانا Breakpoint 2022 در نوامبر 2022، ایده NFTهایی را مطرح کرد که برای اجرای حق امتیاز طراحی شده بودند، و با استناد به نیاز سازندگان NFT به داشتن یک “مدل درآمد پایدار” مطرح کردند.

سازندگانی که از OCP استفاده می‌کنند همچنین می‌توانند بازارهایی را که حق امتیاز بر مجموعه‌هایشان اعمال نمی‌کنند، ممنوع کنند. Magic Eden به محافظت از حق نسخه برداری اختیاری برای مجموعه هایی که OCP را در پلتفرم خود قبول نمی کنند، ادامه خواهد داد.

مجیک ادن در یک تاپیک توییتری در 1 دسامبر گفت که “نمی تواند OCP را به صورت عطف به ماسبق برای مجموعه های موجود اعمال کند” و گفت که آنها باید برای سازندگان “سوزانند”. [and] “Re-mints” که در آن NFT ها به یک آدرس کیف پول غیرقابل بازیابی ارسال می شوند و توسط مجموعه مجدداً منتشر می شوند.

لو در بیانیه ای گفت: “ما در حال گفتگوهای فعال با شرکای متعدد اکوسیستم هستیم تا راه حل های خلاقانه را به موقع شناسایی کنیم.” او افزود که هدف بازار با OCP این است که همزمان با هماهنگی با مجموعه‌های دیگر، فوراً از کپی رایت برای مجموعه‌های جدید حمایت کند. برای راه حل های بیشتر شریک شوید.

مربوط: کوین بیس ادعا می کند که اپل به دلیل هزینه های بنزین، انتشار اپلیکیشن کیف پول خود را مسدود کرده است

یکی دیگر از ویژگی‌های پروتکلی که توسط Magic Eden تبلیغ می‌شود، توانایی سازندگان برای ارائه حق‌الامتیاز پویا است که می‌تواند ارزش حق امتیاز را برای خریدارانی که قیمت‌های بالاتری می‌پردازند کاهش دهد، و قابلیت انتقال توکن قابل سفارشی‌سازی که می‌تواند NFT‌ها را به عنوان مثال محدود به تعداد ببیند. یا مشمول مسدود شدن تجارت برای مدت معینی شوند.

Magic Eden نظرات را در جامعه NFT توییتر با تغییر به مدل حق امتیاز اختیاری در ماه اکتبر تقسیم کرد و به خریداران این امکان را می دهد که حق امتیازی را که می خواهند به پروژه ها کمک کنند را مشخص کنند.

ابزار OCP از ابزار زنجیره‌ای مشابهی پیروی می‌کند که توسط OpenSea در اوایل نوامبر راه‌اندازی شد که فروش NFT را فقط به بازارهای بدون حق امتیاز محدود می‌کند.

Magic Eden، MetaShield، ابزاری مشابه برای اجرای کپی‌رایت را با مشارکت بازار همتا و گردآورنده Coral Cube در سپتامبر ایجاد کرد، قبل از اینکه به حق امتیاز اختیاری بپردازد.
نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید