Little Shapes یک «آزمایش اجتماعی» برای افشای بات‌نت‌های NFT بود: مؤسس


در سند 158، تیم سازنده Little Shapes ادعا کرد که کلاهبرداران NFT از شبکه‌های ربات برای بیرون کشیدن بیش از 200 میلیون دلار از اکوسیستم استفاده کردند.

آتو، بنیانگذار Little Shapes NFT، فاش کرده است که این پروژه در واقع یک “آزمایش اجتماعی” است که برای روشن کردن کلاهبرداری بات نت NFT در مقیاس بزرگ در توییتر طراحی شده است.

Little Shapes از اواخر دسامبر مورد توجه بسیاری از رسانه ها و جامعه ارزهای دیجیتال قرار گرفته است. این به دلیل چندین توئیت نیمه ویروسی است که جزئیات وقایع زندگی بنیانگذار را شرح می دهد که به نظر خیلی خوب به نظر می رسید که درست باشد.

به عنوان مثال می توان از یک کمای پنج ماهه بیدار شد، فهمید که دارایی هایش در FTX قفل شده است، این را به همسرش گفت و سپس فهمید که همسرش با سایر افراد در صنعت NFT به او خیانت کرده است.

توییتر در 2 فوریه نخ با این حال، حساب NFT Little Shapes پیوندی به یک سند 158 صفحه ای به اشتراک گذاشت و به 30800 دنبال کننده خود گفت: “از اینکه به همه پیوستید متشکرم – این یک آزمایش اجتماعی توسط Little Shapes @BALLZNFT بود.”

با این حال، مکاشفه واقعی بود. Little Shapes NFT نوشت:

«طی سال گذشته، NFT توییتر عمدتاً توسط یک بات نت توییتر منفرد دستکاری و کنترل شده است. بیشتر در فوریه 2022 ظاهر شد و سپس به همراه شبکه ای از اینفلوئنسرها و گروه های آلفا برای فروش پروژه ها مورد استفاده قرار گرفت.

خود سند با عنوان “بات نت NFT داخلی که بازار را در پشت صحنه کنترل می کند” نام دارد.

او ادعا می‌کند که از فوریه ۲۰۲۲، چندین پروژه سطح پایین NFT از شبکه‌های ربات برای ایجاد هیاهو و مشروعیت مصنوعی استفاده کرده‌اند که همه اینها برای فریب سرمایه‌گذاران است.

آتو، که بنیانگذار BALLZNFT نیز هست، در 2 فوریه به BuzzFeed News گفت که Little Shapes “هنر نمایشی” است و تاکید کرد که “مردم به آنها توجه نمی کنند مگر اینکه دلیلی برای آنها بیاورید.”

او گفت: “من به داستانی نیاز داشتم که فروخته شود تا مطمئن شوم هیچ کس داستانی را که دردناک است نادیده نمی گیرد.”

این سند به شبکه‌های رباتی مانند «Dmister» اشاره می‌کند که تعامل در رسانه‌های اجتماعی را به‌عنوان یک راه مهم برای چنین پروژه‌های NFT می‌فروشند، زیرا برای هر 1000 لایک، ریتوییت و پاسخ فقط حدود 100 دلار دریافت می‌کنند.

تیم BALLZNFT حتی از Dmister برای تبلیغ Little Shapes NFT استفاده کرد تا نمونه ای از نحوه عملکرد آن ارائه دهد.

پست مشارکت ربات Little Shapes: شبکه ربات NFT خودی که بازار را در پشت صحنه کنترل می کند

آتو به Buzz گفت: پس از اینکه این پروژه‌ها با موفقیت تبلیغات کافی برای جذب سرمایه‌گذاران واقعی ایجاد کردند، «آنها معمولا فرش را در عرض چند ماه، معمولاً در عرض چند ماه، می‌کشند یا صاف می‌کنند، و افراد پشت سر پروژه 3 یا 4 میلیون دلار درآمد دارند.» طعمه، افزود:

چیزی که من ناامیدکننده می‌دانم این است که ما در منطقه‌ای هستیم که هیچ چیز واقعی نیست و کاملاً با سرمایه اجتماعی و تعامل جعلی توییتر همراه است.»

Little Shapes قبلاً به‌عنوان پروژه‌ای به سبک آواتار با 4444 NFT به تصویر کشیده شده بود که از یک «موتور» نرم‌افزاری خاص استفاده می‌کند تا دارندگان را قادر می‌سازد تا در زمان واقعی با هم تعامل داشته باشند و شکل هنری مرتبط با توکن‌های خود را تغییر دهند.

مرتبط با: اخبار شیک: NFT بیت کوین باعث کارمزدهای بالا می شود، مدیر مسترکارت نامه استعفا را توکن می کند و موارد دیگر

با توجه به اینکه BALLZNFT برای اولین بار در 3 فوریه به چاپ رسید، واقعی به نظر می رسد، با آثار هنری نمادین پروژه NFT که کنایه هایی را به تخریب شکل های کوچک نشان می دهد.
نویسنده: Brian Quarmby

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید