چارلی لی می گوید قیمت لایت کوین آماده است تا 700 درصد در برابر بیت کوین سود کند


بنیانگذار استدلال می کند که نصف شدن لایت کوین تنها سه ماه دیگر باقی مانده است و قیمت LTC برای برخی سودهای بزرگ موقعیت خوبی دارد.

به گفته چارلی لی، خالق لایت کوین، لایت کوین (LTC) می تواند سودهای بزرگی را در برابر بیت کوین (BTC) مشاهده کند، به خصوص با نزدیک شدن به رویداد نیمه اوت.

لایت کوین از زمان کاهش رکورد در برابر بیت کوین 85 درصد افزایش یافته است

لی بحث می کند LTC/BTC می تواند در چرخه صعودی بعدی به 0.025 بیت کوین یا بیش از 700 درصد افزایش یابد، لایت کوین دارای «بازدهی بالاتر با طراحی، مقیاس پذیری با بلوک های توسعه، قابلیت تعویض بهتر و حفظ حریم خصوصی از MWEB» است.

لی:

“من می توانم هدف صعودی 10٪ (0.025 LTC/BTC) را ببینم. در بازار صعودی بعدی، رسیدن به 5٪ (0.0125) نباید خیلی سخت باشد. صادقانه بگویم، فکر نمی کنم از 1 پایین بیاید. ٪ (0.0025) در جهت نزولی. نصف بعدی تا 92 روز دیگر خواهد بود. لذت بخش خواهد بود.”

اظهارات او پس از بازیابی 85 درصدی قیمت لایت کوین از پایین ترین سطح خود یعنی 0.001716 بیت کوین در ژوئن 2022 بیان شد. با توجه به افزایش رقابت در بازار آلت کوین، LTC حدود 90 درصد کمتر از رکورد نوامبر 2013 خود یعنی 0.051 BTC است.

نمودار قیمت روزانه LTC/BTC. منبع: TradingView

نصف شدن لایت کوین نزدیک است

بهبودی LTC در ماه های اخیر با شایعات فزاینده ای در مورد نصف شدن پاداش بلوک آتی همراه بوده است.

پاداش بلاک لایت کوین به ماینرها 50 درصد از 12.5 LTC به 6.25 LTC در آگوست 2023 کاهش می یابد.

در نتیجه، عرضه LTC جدید تا 50 درصد کاهش می یابد که باعث می شود LTC حداقل در تئوری در بازار کمیاب تر شود و از این رو قیمت آن افزایش یابد.

از نظر تاریخی، ماه‌های منتهی به نصف شدن لایت کوین معمولاً باعث شده تا معامله‌گران LTC را جمع کنند. برای مثال، اولین رویداد هاوینگ در آگوست 2015 قبل از افزایش قیمت 450 درصدی در برابر بیت کوین بود.

با این حال، ماه‌های قبل از هاوینگ دوم شاهد افزایش‌های محدودی بودیم زیرا تسلط بیت‌کوین در طول جنگ تجاری آمریکا و چین افزایش یافت. با این حال، به عنوان یک قاعده، LTC/BTC پس از نصف شدن به شدت کاهش می یابد، که نشان می دهد ممکن است پس از آگوست 2023 نیز همین اتفاق بیفتد.

تکنیک‌های قیمت LTC به سناریوی مشابهی با چاپ LTC/BTC اشاره می‌کنند که به نظر می‌رسد الگوی پرچم خرس است، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

نمودار قیمت سه روزه LTC/BTC. منبع: TradingView

این جفت می تواند به سمت خط روند بالای پرچم خرس، که با میانگین متحرک نمایی 50-3B (50-3B EMA؛ موج قرمز) در نزدیکی 0.0035 BTC قبل از نصف شدن همزمان است، بازگردد. با این حال، هدف پرچم خرس حدود 0.0024 BTC است که 20 درصد کاهش نسبت به سطح قیمت فعلی دارد.

آیا قیمت لایت کوین تا ژوئن به 100 دلار خواهد رسید؟

لایت کوین در ماه‌های قبل از دو هاوینگ گذشته از دلار آمریکا بهتر عمل کرده است. قیمت LTC تقریباً 250٪ قبل از نیمه اول و 500٪ قبل از نیمه دوم افزایش یافت که از پایین ترین سطح جلسه اندازه گیری شد.

نمودار قیمت ماهانه LTC/USD. منبع: TradingView

قیمت قبل از نصف شدن ماه آگوست وارد مسیر صعودی مشابهی شد، به طوری که LTC 120 درصد نسبت به پایین ترین سطح جلسه در حدود 40 دلار افزایش یافت. و بسته به ترکیبی از شاخص‌های فنی و زنجیره‌ای، می‌تواند در ماه‌های آینده به افزایش خود ادامه دهد.

به عنوان مثال، با توجه به امتیاز MVRV-Z گلاسنود با 0.139-، لایت کوین به ارزش منصفانه کمتر از ارزش گذاری شده است.

مطالب مرتبط: چرا قیمت لایت کوین امروز افزایش یافت؟

امتیاز MVRV-Z نشان دهنده نسبت بین بازار و مرز تحقق یافته است. بنابراین، زمانی که ارزش بازار به طور قابل توجهی بالاتر از ارزش تحقق یافته باشد، از نظر تاریخی یک قله بازار (منطقه قرمز) را نشان می دهد. در همین حال، عکس، کف بازار (منطقه سبز) را مطابق شکل زیر نشان می دهد.

امتیاز Litecoin MVRV-Z. منبع: Glassnode

لایت کوین وارد منطقه سبز شده است، که معمولاً قبل از بازده صعودی قوی است.

از نقطه نظر فنی، قیمت LTC پس از آزمایش مجدد چندین ماهه روند صعودی به عنوان پشتیبانی، در موقعیت خوبی برای بهبود است.

نمودار قیمت روزانه LTC/USD. منبع: TradingView

در این مورد، LTC/USD می‌تواند به سطح مقاومت افقی نزدیک به 100 دلار صعود کند که حدود 20 درصد بیشتر از قیمت‌های فعلی است.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: Yashu Gola

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *