لایت کوین در برابر بیت کوین به بالاترین حد خود در سال 2022 رسید – اما آیا قیمت LTC قبل از نصف شدن، نصف می شود؟


لایت کوین در ماه‌های منتهی به نصف شدن خود در آگوست 2023 از روند نزولی گسترده‌تر بازار کریپتو منحرف شد.

لایت کوین (LTC) به عنوان یکی از برندگان نادر در سقوط مداوم بازار ارزهای دیجیتال ناشی از فروپاشی صرافی FTX ظاهر شده است.

قیمت LTC BTC از ET بهتر است

آلتکوین متولد سال 2011 تقریباً 16 درصد از ماه تا به امروز (MTD) افزایش یافت و به 62.75 دلار در 22 نوامبر رسید و بزرگترین رقبای خود بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) را شکست داد که به ترتیب نزدیک به 25 و 30 درصد افت داشتند. ، در همان دوره

نمودار قیمت روزانه LTC/USD. منبع: TradingView

علاوه بر این، قیمت LTC/BTC نیز به بالاترین حد خود رسید و در ماه نوامبر 50 درصد افزایش یافت و در 22 نوامبر به بالاترین سطح سالانه 0.003970 BTC رسید.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، لایت کوین در اوایل این ماه از روند نزولی بازار ارزهای دیجیتال منحرف شد و در اوت 2023 به نصف رسید. تصویب این کسی نیست جز مایکل سیلر که یک «کالای دیجیتالی» شبیه بیت کوین است.

با این حال، نشانه هایی از یک روند صعودی در حال ظهور است.

فراکتال قیمت لایت کوین به اصلاح 50 درصدی اشاره دارد

با توجه به شاخص قدرت نسبی هفتگی (RSI) افزایش قیمت لایت کوین در برابر بیت کوین باعث افزایش ارزش پول LTC/BTC شده است.

به طور خاص، RSI هفتگی LTC/BTC که سرعت جفت و تغییر در حرکت قیمت را اندازه‌گیری می‌کند، در 22 نوامبر به بالای 70 رسید. RSI بالاتر از 70 به عنوان بیش از حد خرید در نظر گرفته می شود که بسیاری از تحلیلگران سنتی آن را نشانه ای از روند نزولی قریب الوقوع می دانند.

از لحاظ تاریخی، خوانش های RSI بیش از حد خرید لایت کوین در برابر بیت کوین با اصلاحات عمده قیمت دنبال شده است. به عنوان مثال، شکست LTC/BTC RSI به بالای 70 در آوریل 2021 با واکنش شدید فروش مواجه شد و در نهایت جفت ارز را 75 درصد کاهش داد و تا ژوئن 2022 به 0.001716 BTC رسید.

به طور مشابه، RSI بیش از حد خرید در آوریل 2019 منجر به اصلاح 70 درصدی قیمت LTC/BTC تا دسامبر 2019 شد.

همان فراکتال RSI همراه با الگوی کانال نزولی چند ساله LTC/BTC، همانطور که در زیر نشان داده شده است، به احتمال 50 درصد حذف لایت کوین در برابر بیت کوین اشاره می کند.

نمودار قیمت هفتگی LTC/BTC. منبع: TradingView

LTC/BTC معمولی پس از رسیدن به خط روند بالای کانال و به دنبال آن اصلاح به خط روند پایین تر، بیش از حد خرید می شود.

در نتیجه، اگر فراکتال تکرار شود، بیش از 50 درصد از سطح قیمت فعلی کاهش پیدا کند، این جفت در معرض خطر سقوط تا 0.001797 BTC یا کمتر تا دسامبر 2022 است.

در مقابل، یک شکست قاطع بالاتر از خط روند بالایی می‌تواند به LTC/BTC اجازه دهد تا میانگین متحرک نمایی 200 هفته‌ای (EMA 200 هفته‌ای؛ موج آبی) را روی 0.005319 BTC آزمایش کند، که یک افزایش 30 درصدی نسبت به سطوح قیمت فعلی به عنوان هدف صعودی بعدی است.

جفت LTC/USD “دارای پرچم”

لایت کوین با ترسیم الگوی پرچم خرس در نمودارهای هفتگی، شاهد کاهش قیمت مشابه در برابر دلار آمریکا است.

مطالب مرتبط: سهام ARK Invest توسط Cathie Wood، GBTC و Coinbase با رسیدن به پایین ترین سطح خود، بیشتر در معرض بیت کوین قرار می گیرند.

پرچم‌های نزولی الگوهای روند نزولی هستند که زمانی رخ می‌دهند که قیمت در یک محدوده کانال موازی صعودی پس از یک حرکت نزولی قوی (به نام میله پرچم) باالتر تثبیت شود. آنها پس از کاهش قیمت به زیر خط روند پایین و پایین آمدن ارتفاع میله پرچم حل می شوند.

نمودار قیمت هفتگی LTC/USD. منبع: TradingView

LTC در محدوده پرچم خرس معامله می شود و پس از شکست به زیر خط روند پایین حمایت حدود 55 دلار معامله می شود. هدف نزولی پرچم نزولی در صورتی نزدیک به 32.40 دلار خواهد بود که به شدت زیر سطح حمایت ذکر شده بشکند.

به عبارت دیگر، کاهش 50 درصدی تا دسامبر 2022.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: Yashu Gola

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید