Litecoin

تجمع لایت کوین ‘سر جعلی’؟ داده های فنی قیمت LTC حاکی از سقوط 65 درصدی است


قیمت LTC می‌تواند در کنار دارایی‌های پرریسک‌تر کاهش یابد، زیرا تحلیلگران کلان هشدار تله گاوی را در مورد این بازگشت احتمالی «تقلب سر» اعلام می‌کنند.

لایت کوین (LTC) پس از کاهش نزدیک به 40.50 دلار در ژوئن 2022، با 130 درصد افزایش به تقریباً 100 دلار رسید. دلایل عمده شامل بهبود کلی احساسات ریسک و اشتیاق در طول نصف شدن لایت کوین در آگوست 2023 است.

با این حال، داده های فنی نشان می دهد که LTC می تواند بسیاری از این دستاوردها را در ماه های آینده از بین ببرد.

قیمت LTC پرچم خرس غول پیکر را رنگ می کند

لایت کوین عمدتاً به دلیل وجود پرچم خرس غول پیکر هفتگی، سود خود را کاهش می دهد.

پرچم خرس یک الگوی ادامه نزولی است که زمانی اتفاق می‌افتد که قیمت در یک کانال موازی افزایشی پس از عبور از یک روند نزولی قوی تثبیت شود. پس از سقوط قیمت به زیر خط روند پایین با افزایش حجم معاملات، منحل می شود.

لایت کوین از اوایل ژوئن 2022 الگوی مشابهی را ترسیم کرده است. پیش از این، LTC/USD تحت یک اصلاح قیمت 70 درصدی از 130 دلار به 40.50 دلار قرار گرفته بود. بنابراین، از نقطه نظر فنی، اگر قیمت آن به زیر خط روند پایین‌تر سقوط کند، روند نزولی خود را از سر خواهد گرفت.

نمودار قیمت هفتگی LTCUSD با تنظیم شکست پرچم خرس. منبع: TradingView

به عنوان یک قاعده، شکست پرچم خرس باعث کاهش قیمت در طول روند نزولی قبلی می شود. اعمال همین تنظیمات برای لایت کوین، هدف نزولی پرچم خرس را در حدود 30.50 دلار یا 65 درصد کمتر از قیمت فعلی LTC قرار می دهد.

آیا قیمت لایت کوین “جعلی” است؟

همانطور که قبلاً ذکر شد، بهبود قیمت لایت کوین به موازات حرکت های مشابه در بازار پر ریسک بوده است که در درجه اول به دلیل کاهش تورم است.

به عنوان مثال، شاخص بورس نزدک-100 تقریباً افزایش یافت. 15.50٪ بین اکتبر 2022 و ژانویه 2023. به طور مشابه، بیت کوین (BTC) از زمان پایین ترین سطح خود در نوامبر 2022 یعنی 15500 دلار، بیش از 50 درصد افزایش یافته است.

ضریب همبستگی هفتگی بین Litecoin و Nasdaq-100 عمدتاً در 0.35 در 27 ژانویه مثبت بود. به طور مشابه، همبستگی بین لایت کوین و بیت کوین در حال حاضر حدود 0.21 است.

ضریب همبستگی هفتگی لایت کوین با نزدک-100 و بیت کوین. منبع: TradingView

اما بسیاری از تحلیلگران، از جمله مارک هفله، مدیر ارشد سرمایه گذاری در مدیریت ثروت جهانی UBS، خاطرنشان کردند که افزایش مستمر مبتنی بر ریسک می تواند “کلاهبرداری” باشد. به زبان ساده، افزایش مداوم لایت کوین تحت تأثیر همتایان پرخطر خود می تواند کوتاه مدت باشد.

تحلیلگر بازار مستقل کاپو کریپتو نیز می پذیردتوجه داشته باشید:

“روش حرکت رو به بالا است، [higher-timeframe] مقاومت ها در حال آزمایش هستند … به نظر می رسد که به وضوح دستکاری شده است، هیچ تقاضای واقعی وجود ندارد. بار دیگر، بزرگترین تله گاو نر که تا به حال دیده ام.”

سناریوی صعودی لایت کوین

با این حال، وقتی صحبت از دارایی های پرخطر مانند لیت کوین می شود، همه نزولی نیستند. تحلیلگر بازار محبوب Rekt Capital می بیند لایت کوین در هفته‌های آتی به 160 دلار افزایش می‌یابد، با اشاره به تنظیم نمودار ماهانه همانطور که در زیر نشان داده شده است.

نمودار قیمت ماهانه LTC/USD. منبع: TradingView

به طور خاص، نمودار نشان می دهد که قیمت LTC پس از آزمایش مقاومت خط روند صعودی چند ساله در محدوده 40-50 دلار، بهبودی قوی را آغاز کرده است، که می تواند آن را برای یک روند صعودی بیشتر به سمت محدوده 120-160 دلار واجد شرایط کند.

این اهداف صعودی قبلاً به عنوان حمایت و مقاومت عمل می کردند. بنابراین، شکستن این مقاومت کلیدی می‌تواند راه‌اندازی پرچم خرس را باطل کند، که طبق تحقیقات تام بولکووسکی، تاجر کهنه‌کار، این اتفاق در ۵۴ درصد مواقع رخ داده است.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: Yashu Gola

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉