راه‌حل‌های ذخیره‌سازی مایع اکنون تعداد TVL‌های بیشتری نسبت به DEX دارند: Finance Redefined


آوریل ماه هک، سوء استفاده و تقلب بود که منجر به ضرر خالص بیش از 100 میلیون دلار در سراسر سیستم عامل های DeFi شد.

به Finance Redefined خوش آمدید، دوز هفتگی شما از بینش های ضروری مالی غیرمتمرکز (DeFi)، خبرنامه ای که مهم ترین تحولات هفته گذشته را برای شما به ارمغان می آورد.

آوریل شاهد چندین هک، سوء استفاده و تقلب در پروتکل های مختلف DeFi بود که منجر به زیان خالص بیش از 100 میلیون دلار شد.

در بحبوحه شور و شوق فزاینده memecoin، شانس سوء استفاده به طور تصاعدی افزایش یافته است، به طوری که WallStreetBets، یک گروه تجاری محبوب subreddit ظاهراً کاربران خود را تنها چند روز پس از انتشار تقریباً 15000 دلاری، به 635,000 دلار افزایش داده است.

پروتکل DeFi Level Finance قربانی سوء استفاده ای شده است که منجر به ضرر حدود 1 میلیون دلاری شده است. مهاجم یک باگ “چند درخواست” را در یک قرارداد هوشمند Level Finance دستکاری کرد تا بیش از 214000 توکن بومی Level Finance (LVL) را از Exchange بدزدد.

حجم پروتکل های استیکینگ مایع طی چند هفته گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته است و از صرافی های غیرمتمرکز (DEX) پیشی گرفته است. از 13 آوریل تا 1 می، کل ارزش قفل شده (TVL) در صرافی های غیرمتمرکز 1.66 میلیارد دلار کاهش یافت، در حالی که پروتکل های سهامداری مایع 280 میلیون دلار افزایش یافت.

راه‌حل‌های ذخیره‌سازی مایع اکنون تعداد TVL‌های بیشتری نسبت به DEX دارند: DefiLlama

بر اساس داده‌های پلتفرم تجزیه و تحلیل رمزارز DefiLlama، راه‌حل‌های ذخیره‌سازی مایع مانند Lido و Rocket Pool اکنون ارزش کل قفل شده بالاتری نسبت به DEX دارند و آنها را به دسته برتر پروتکل‌های DeFi تبدیل می‌کند.

اخیراً پروتکل‌های ذخیره‌سازی مایع در جایگاه نخست قرار گرفته‌اند. بر اساس اطلاعات آرشیو شده، در 13 آوریل، 17.19 میلیارد دلار در ارزهای دیجیتال در قراردادهای سهام مایع قفل شده بود در حالی که 18.89 میلیارد دلار در DEXs. با این حال، DEX ها با 1.66 میلیارد دلار کاهش به 17.2 میلیارد دلار رسید، در حالی که راه حل های سهامداری مایع با افزایش 280 میلیون دلاری به 17.47 میلیارد دلار رسید.

به خواندن ادامه دهید

کلاهبرداری های رمزنگاری، سوء استفاده ها و هک ها در آوریل باعث زیان 103 میلیون دلاری شد – CertiK

بهره برداری های رمزنگاری، کلاهبرداری های خروج و حملات اعتباری فلش در ماه آوریل با بیش از 103 میلیون دلار وجوه به سرقت رفته از پروژه های کریپتو و سرمایه گذاران تسلیم نشدند. در 30 آوریل، شرکت حسابرسی و امنیت ارزهای دیجیتال CertiK خلاصه آسیب‌پذیری‌ها، کلاهبرداری‌ها و هک‌های رمزنگاری ماه آوریل خود را منتشر کرد و نشان داد که کل وجوه از دست رفته 103.7 میلیون دلار بوده است که مجموع ضرر از سال تا به امروز به 429.7 میلیون دلار رسیده است.

این ماه با سوء استفاده قابل توجهی از رمزارزها همراه بود. در 3 آوریل، 25.4 میلیون دلار به دلیل سوء استفاده از چندین ربات تجاری حداکثر قابل استخراج، 22 میلیون دلار در یک سوء استفاده از کیف پول داغ در صرافی Bitrue و هک 13 میلیون دلاری صرافی GDAC کره جنوبی به سرقت رفت.

به خواندن ادامه دهید

Level Finance بهره برداری 1 میلیون دلاری را به دلیل قرارداد هوشمند معیوب تأیید می کند

صرافی غیرمتمرکز Level Finance دچار یک نقض امنیتی شد که به مهاجم اجازه داد بیش از 1 میلیون دلار از توکن LVL بومی صرافی را سرقت کند.

Level Finance به 20000 دنبال کننده توییتر خود اطلاع داده است که بیش از 214000 توکن LVL با 3345 BNB (BNB) به ارزش تقریبی 1.01 میلیون دلار مبادله شده است.

به خواندن ادامه دهید

مد WallStreetBets 635000 دلار ممکوین را در قرعه کشی فرش مورد ادعا از بین می برد.

یک ناظر تجارت محبوب subreddit r/WallStreetBets بخش بزرگی از سکه WSB (WSB) را واگذار کرده است، یک پروژه رمزی که ادعا می‌کند memecoin رسمی شرط‌های وال استریت است.

در 2 می، WSB توسط افرادی که انجمن WallStreetBets Reddit را مدیریت می کردند راه اندازی شد. ساب ردیت به دلیل فشرده سازی کوتاه GameStop خود که سرمایه های تامینی را در ژانویه 2021 به زانو درآورد، شهرت یافت. سازندگان توکن WSB ادعا کردند که هیچ تخصیصی برای تیم وجود نخواهد داشت و 10 درصد از توکن ها برای subreddit رزرو می شود. .

به خواندن ادامه دهید

مروری بر بازار دیفای

ارزش کل بازار DeFi طی هفته گذشته افزایش اندکی داشته است. داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهد که 100 سکه برتر DeFi بر اساس ارزش بازار هفته‌ای مختلط داشته‌اند و بیشتر سکه‌ها قرمز معامله می‌شوند. ارزش کل قفل شده در پروتکل های DeFi کمی بیش از 50 میلیارد دلار بود.

از شما برای خواندن خلاصه این هفته از تأثیرگذارترین تحولات DeFi سپاسگزاریم. جمعه آینده برای داستان‌ها، بینش‌ها و آموزش‌های بیشتر در این زمینه پویا در حال پیشرفت به ما بپیوندید.


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید