راه‌حل‌های ذخیره‌سازی مایع اکنون تعداد TVL‌های بیشتری نسبت به DEX دارند: DefiLlama


از 13 آوریل تا 1 مه، TVL در مبادلات غیرمتمرکز 1.66 میلیارد دلار کاهش یافت، در حالی که پروتکل‌های سهامداری مایع 280 میلیون دلار افزایش یافت.

بر اساس داده‌های پلتفرم تجزیه و تحلیل رمزارز DefiLlama، راه‌حل‌های استیکینگ مایع مانند Lido و Rocket Pool اکنون ارزش کل قفل شده (TVL) بیشتری نسبت به صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) دارند، و آنها را در دسته برتر پروتکل‌های DeFi قرار می‌دهد.

TVL معیاری است که ارزش دلاری همه ارزهای دیجیتال قفل شده در قراردادهای هوشمند یک پروتکل را اندازه می‌گیرد.

اخیراً پروتکل‌های ذخیره‌سازی مایع در جایگاه نخست قرار گرفته‌اند. بر اساس اطلاعات آرشیو شده، در 13 آوریل، تنها 17.19 میلیارد دلار ارز رمزنگاری شده در قراردادهای سهام مایع وجود داشت، در حالی که این رقم در DEX ها 18.89 میلیارد دلار بود. با این حال، DEX با 1.66 میلیارد دلار کاهش به 17.2 میلیارد دلار رسید، در حالی که راه حل های سهامداری مایع با افزایش 280 میلیون دلاری به 17.47 میلیارد دلار در رتبه اول قرار گرفتند.

مرتبط با: پادکستر برای انتشار شایعه Lido عذرخواهی می کند

پروتکل‌های شرط‌بندی مایع، استخرهایی هستند که ارزهای دیجیتال را از طرف کاربران به اشتراک می‌گذارند. این پروتکل ها همچنین توکن هایی را برای کاربران صادر می کنند که نشان دهنده ارز دیجیتالی است که شخص سپرده گذاری می کند. از آنجایی که این توکن‌ها را می‌توان در برنامه‌های DeFi استفاده کرد، پروتکل‌های استیکینگ مایع به کاربران این امکان را می‌دهند که هم سکه‌های خود را به طور همزمان روی آن قرار دهند و هم در برنامه‌های دیگر استفاده کنند.

بر اساس داده‌های اول ماه مه DefiLlama، Lido (stETH) همچنان با 11.54 میلیارد دلار ارزهای دیجیتال که در قراردادهایش قفل شده‌اند، برترین پروتکل سهام است. Coinbase Wrapped Staked Ether (CBETH) با 2.19 میلیارد دلار در رتبه دوم و Rocket Pool (rETH) با 1.46 میلیارد دلار در رتبه سوم قرار دارند. پروتکل‌های باقی‌مانده هر کدام کمتر از 1 میلیارد دلار TVL دارند، اما در مجموع به 2.22 میلیارد دلار می‌رسد.

لیدو اولین پروتکل استیکینگ مایع بود و در سال 2020 راه اندازی شد. با تغییر اتریوم به اثبات سهام و اجازه برداشت‌ها، شرط‌بندی مایع محبوب‌تر شده است.
نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید