شبکه لایتنینگ با دستگاه خودپرداز بیت کوین در استرالیا شکل فیزیکی پیدا می کند

شبکه لایتنینگ با دستگاه خودپرداز بیت کوین در استرالیا شکل فیزیکی پیدا می کند


دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین مجهز به لایتنینگ قول می‌دهند که از تراکنش‌های فوری پشتیبانی کنند و هزینه‌های خودپردازهای رمزنگاری سنتی را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

شهر کولانگاتا استرالیا اولین دستگاه خودپرداز بیت کوین (BTC) را با قابلیت های شبکه لایتنینگ یکپارچه دارد. دستگاه خودپرداز جدید در مرکز خرید The Strand در کولانگاتا نصب شده است و اکنون برای عموم باز است.

یک دستگاه خودپرداز لایتنینگ بیت کوین کاملاً مشابه دستگاه های خودپرداز بیت کوین سنتی عمل می کند، اما به دلیل قابلیت تراکنش های آنی راه حل لایتنینگ لایه-2، در زمان قابل توجهی صرفه جویی می کند. همچنین امکان خرید مقادیر بسیار کم بیت کوین، عمدتاً در ساتوشی (Sats)، پایین ترین ارزش بیت کوین، که در آن یک ساتوشی برابر با 0.00000001 BT است، را می دهد.

در حال حاضر، دستگاه‌های خودپرداز ارزهای دیجیتال، تراکنش‌ها را مستقیماً روی بلاک چین پردازش می‌کنند. این محدودیت های خاص خود را دارد. به عنوان مثال، زمانی که هزینه‌های استخراج‌کننده در شبکه بیت‌کوین بین سال‌های 2017 تا 2018 به میزان قابل توجهی افزایش یافت، اپراتورها مجبور بودند خود را با گروه‌بندی تراکنش‌ها وفق دهند.

در عمل، این بدان معناست که حتی اگر کاربری بیت کوین را از طریق دستگاه خودپرداز خریداری کند، بلافاصله به او تحویل داده نمی شود. اپراتور دارای فرآیندهایی است که منتظر می‌ماند تا سایر کاربران شبکه ATM از ماشین‌ها استفاده کنند و قبل از گروه‌بندی و ارسال تراکنش‌ها به چندین کاربر به طور همزمان در یک دسته واحد. این مشکل با کمک شبکه لایتنینگ قابل حل است.

با استفاده از لایتنینگ، تراکنش فوری انجام می شود زیرا اپراتور نیازی به جمع آوری وجوه ندارد. به محض ورود وجه نقد، کاربر پرداخت را از طریق شبکه لایتنینگ دریافت می کند. در حالی که هنوز بحث هایی در مورد اینکه آیا هزینه ها به طور قابل توجهی کاهش می یابد وجود دارد، احتمالاً کمتر از پرداخت زنجیره ای خواهد بود.

مربوط: نصب‌های خودپرداز بیت‌کوین در ماه می به پایین‌ترین حد خود رسید که بزرگترین افت از سال 2019 است

نصب اخیر دستگاه خودپرداز بیت کوین مجهز به لایتنینگ در استرالیا پس از آنکه استرالیا از السالوادور پیشی گرفت و به چهارمین مرکز خودپرداز بیت کوین جهان تبدیل شد، انجام شد. استرالیا در سال 2023 دارای 216 دستگاه خودپرداز بود.

تعداد کل دستگاه های خودپرداز رمزنگاری در سراسر جهان 38602 دستگاه است که از این تعداد 6071 دستگاه تنها در سال 2022 نصب شده است.


نویسنده: Prashant Jha

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉