لایتنینگ لبز با نام تجاری Taro در میان گلوگاه BRC-20 بیت کوین راه اندازی کرد.


لایتنینگ لبز راه حل جدیدی برای فرآیند دست و پا گیر استخراج دارایی های جدید در شبکه بیت کوین اعلام کرده است.

پس از انتشار نسخه به روز شده پروتکل دارایی Taproot که اخیراً توسط لایتنینگ لبز منتشر شد، به کاربران بیت کوین (BTC) راه احتمالاً کارآمدتری برای برش دارایی های جدید در بلاک چین داده شده است.

در یک پست وبلاگی در 16 مه، شرکت زیرساخت لایتنینگ لابراتوار لایتینگ از روش‌های کنونی نوشته شدن دارایی‌ها در بلاک چین بیت‌کوین انتقاد کرد و آن را «به‌ویژه کارآمد» خواند و به پروتکل‌های دست و پا گیر اشاره کرد که فراداده‌های دارایی را «مستقیماً در فضای بلوک» می‌نویسند.

پروتکل Taproot Assets طوری طراحی شده است که “حداکثر خارج از زنجیره” کار کند تا از ازدحام شبکه جلوگیری کند، که از زمانی که استاندارد توکن BRC-20 در 8 مارس توسط توسعه دهنده ناشناس “Domo” راه اندازی شد، به یکی از ویژگی های تاسف بار شبکه بیت کوین تبدیل شده است. .

لایتنینگ لبز گفت که کاربران پروتکل به‌زودی می‌توانند دارایی‌های BRC-20 را با کیف پول‌ها، صرافی‌ها و بازرگانان مهاجرت‌شده به جای نیاز به «شروع یک اکوسیستم جدید» از ابتدا در شبکه لایتنینگ ادغام کنند.

Domo قبلاً گفته بود که در مقایسه با روش‌های از قبل موجود مانند JavaScript Object Notation (JSON)، پروتکل Taproot Assets راه حل بسیار بهتری برای استخراج دارایی‌های جدید در بیت کوین است زیرا به کاربران اجازه می‌دهد به راحتی به شبکه لایتنینگ سوئیچ کنند. می دهد. “معاملات سریع و ارزان.”

اکثریت قریب به اتفاق توکن‌های BRC-20 که تاکنون ایجاد شده‌اند از کتیبه‌های معمولی داده‌های JSON برای توزیع قراردادهای توکن، توکن‌های برش و انتقال آنها استفاده می‌کنند.

این روش انتقادات گسترده‌ای را از سوی توسعه‌دهندگان دریافت کرد و ادعا کردند که هزینه تراکنش در مقایسه با استفاده از باینری، چهار برابر بیشتر است.

پروتکل حضور Taproot یک نسخه تغییر نام تجاری از پروتکل اصلی “Taro” است. لایتنینگ لبز مجبور شد نام نرم افزار را پس از یک شکایت “بیهوده” نقض علامت تجاری که توسط شرکت توسعه بلاک چین Tari Labs در 8 دسامبر سال گذشته علیه آنها مطرح شد، تغییر دهد.

مرتبط با: مدیر عامل JAN3 می گوید Ordinals و BRC-20 ظرف چند ماه ناپدید می شوند

ارزش کل توکن های BRC-20 برای مدت کوتاهی در 9 می از 1 میلیارد دلار فراتر رفت، اما از آن زمان تا کنون نزدیک به 50 درصد کاهش یافته و به 500 میلیون دلار رسیده است.

تعداد کل سکه های BRC-20 بر اساس ارزش بازار مرتب شده اند. منبع: BRC20.io.

مجله: 3.4 میلیارد دلار بیت کوین در جعبه پاپ کورن – داستان هکر جاده ابریشم
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید