Lido از MakerDAO پیشی گرفته و اکنون بالاترین TVL را در DeFi دارد

Lido از MakerDAO پیشی گرفته و اکنون بالاترین TVL را در DeFi دارد


در ماه دسامبر، یک نانسن اظهار داشت که راه‌حل‌های شرط‌بندی اتر از زمان انتقال اتریوم به اثبات سهام، تقاضای بالایی داشته است.

به نظر می‌رسد که Lido Finance بیشترین سود را از ادغام اتریوم در ماه سپتامبر برده است، زیرا ارزش کل قفل شده آن (TVL) در حال حاضر در میان سایر پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) رتبه اول را دارد.

بر اساس داده‌های DeFiLlama، پروتکل اشتراک مایع Lido در حال حاضر 5.9 میلیارد دلار در TVL دارد، در حالی که MakerDAO 5.89 میلیارد دلار و AAVE 3.7 میلیارد دلار است.

طبق وب سایت Lido Finance، تا 2 ژانویه 5.8 میلیارد دلار سهام اتر (ETH) وجود داشت. در همین حال، تقریباً 23.2 میلیون دلار سهام در Solana (SOL)، 43.9 میلیون دلار در Polygon (MATIC)، 11 میلیون دلار در Polkadot (DOT) و 2.2 میلیون دلار در Kusama (KSM) وجود داشت.

مدل Lido به کاربران اجازه می‌دهد بدون متعهد شدن به حداقل ۳۲ اتریوم، به استیک اتر مایع دسترسی داشته باشند.

تجزیه و تحلیل داده‌های بلاک چین از نانسن در ماه دسامبر اعلام کرد که راه‌حل‌های سهامداری مانند این از زمان انتقال اتریوم به اثبات سهام، تقاضای زیادی داشته است.

این گزارش بر تأثیر Consolidation در ترویج ETH سهامدار به عنوان یک ابزار بازدهی بومی صرفاً ارز دیجیتال که به سرعت در حال پیشی گرفتن از سایر خدمات بازدهی وثیقه‌ای است، تأکید می‌کند.

به نظر می‌رسد که لیدو از این کار منتفع شده است زیرا درآمد کارمزد مستقیماً با درآمد اثبات سهام اتریوم (PoS) متناسب است، زیرا لیدو اتر دریافتی را به پروتکل سهام ارسال می‌کند.

در نوامبر 2022، لیدو گفت که از اکتبر 2022 هر روز یک میلیون دلار کارمزد جمع آوری کرده است.

مربوط: 5 پروژه آلت کوین که در سال 2022 تفاوت واقعی ایجاد می کنند

در همین حال، طبق بیانیه مساری در سپتامبر 2022، هیئت حاکمه پروتکل Maker MakerDAO شاهد کاهش درآمد به کمی بیش از 4 میلیون دلار در سه ماهه سوم بود که 86 درصد نسبت به سه ماهه قبل کاهش داشت. برای کاهش

در همان ماه، Lido با 31 درصد در مقایسه با نانسن در سپتامبر، با DeFi، بیشترین سهام ETH را داشت.
نویسنده: Ciaran Lyons

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉