ویاچسلاو تاران، رئیس صرافی ارزهای دیجیتال لیبرتکس در یک سقوط هلیکوپتر در فرانسه جان باخت.

ویاچسلاو تاران، رئیس صرافی ارزهای دیجیتال لیبرتکس در یک سقوط هلیکوپتر در فرانسه جان باخت.


مرگ تاران سومین مرگی است که دنیای ارزهای دیجیتال را در هفته‌های اخیر متحول کرده است، پس از Tiantian Ulder از Amber Group و Nikolai Mushegian از MakerDao.

میلیاردر روسی ویاچسلاو تاران، رئیس گروه Libertex و بنیانگذار فارکس کلاب، در 25 نوامبر در فرانسه در یک سقوط هلیکوپتری در مسیر لوزان به موناکو، سوئیس جان باخت. او 53 سال داشت. خلبان هلیکوپتر که تنها سرنشین آن بود نیز جان باخت.

لیبرتکس مرگ تاران را تایید کرد و گفت:

با اندوه فراوان تأیید می کنیم که ویاچسلاو تاران، یکی از بنیانگذاران و رئیس گروه لیبرتکس، در یک سقوط هلیکوپتری در مسیر موناکو در روز جمعه، 25 نوامبر 2022 جان خود را از دست داد.

تاران که به عنوان مهندس رادیو تحصیل کرده بود، در سال 1997 فارکس کلاب را که یک پلت فرم معاملات ارزی در روسیه بود، تأسیس کرد. فارکس کلاب یکی از سه بورس اوراق بهادار پیشرو کشور قبل از تعطیل شدن توسط بانک مرکزی روسیه در دسامبر 2018 بود و چندین صرافی دیگر به دلیل بی نظمی در ثبت آنها در دسامبر 2018. گروه فارکس کلاب در بیش از 100 کشور به فعالیت خود ادامه می دهد. .

پلت فرم معاملاتی لیبرتکس در سال 2012 به عنوان بخشی از گروه فارکس کلاب تاسیس شد و در قبرس به ثبت رسیده است. این شرکت طیف گسترده ای از محصولات مالی، از جمله تجارت ارزهای دیجیتال و “نرم افزار استخراج ارز دیجیتال درون برنامه ای” را ارائه می دهد و حامی مالی باشگاه فوتبال بایرن مونیخ است. به گزارش رسانه های روسی، تاران با کیف پول YouHodler و اپلیکیشن و کارت Wirex و همچنین چندین شرکت سرمایه گذاری و املاک دیگر مرتبط بوده است.

تاران همچنین بنیانگذار خیریه Change One Life بود که به یتیمان روسی و خانواده های فرزندخوانده کمک می کند.

تاران سومین مدیر اجرایی ارزهای دیجیتال است که در هفته‌های اخیر به‌طور غیرمنتظره‌ای از دنیا رفته است. Tiantian Ulder (TT)، یکی از بنیانگذاران Amber Group، در 23 نوامبر در 30 سالگی در خواب درگذشت و نیکولای موشگیان، یکی از بنیانگذاران MakerDAO در 28 اکتبر در پورتوریکو در سن 29 سالگی غرق شد. . تاجران در شرایط مختلف می میرند.

مرگ تاران برخی گمانه زنی ها را در مطبوعات برانگیخت. در چارچوب بررسی سانحه بالگرد که تاران جان خود را از دست داد؛ در شرایط آب و هوایی زیبا با همراهی یک خلبان مجرب انجام شد. طبق اخبار فرانس بلو، مسافر دوم برای این پرواز رزرو شده بود که در آخرین لحظه لغو شد.

آژانس جدید اوکراینی Unian می‌گوید: «طبق گزارش‌های مطبوعاتی، تاران متخصص کارکنان اطلاعات خارجی روسیه بود و مسئول پول‌شویی فدراسیون روسیه از طریق سیستم عملیات ارزهای دیجیتال بود. Unian پیوندهایی به این رسانه ها ارائه نکرده است. او اظهار داشت که دارایی خالص او 20.2 میلیارد دلار است.

تاران از سه فرزندش، از جمله همسرش اولگا و یک پسر خوانده به یادگار مانده است.
نویسنده: Derek Andersen

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉