کمتر از 100 دستگاه خودپرداز بیت کوین در نیمه دوم سال 2022 در سراسر جهان اضافه شد: داده

کمتر از 100 دستگاه خودپرداز بیت کوین در نیمه دوم سال 2022 در سراسر جهان اضافه شد: داده


در شش ماه جولای تا پایان سال 2022، تنها 94 دستگاه خودپرداز بیت کوین به شبکه جهانی اضافه شده است.

در حالی که دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین (BTC) یک فکر بعدی برای دیدگاه ساتوشی ناکاموتو در مورد پول جامد بودند، اکنون یکی از ستون‌های اصلی پذیرش بیت‌کوین در نظر گرفته می‌شوند. با این حال، شبکه جهانی خودپرداز بیت کوین که در سال 2021 هر ماه هزاران دستگاه را اضافه می کند، در شش ماه گذشته از ژوئیه 2022، تنها 94 دستگاه خودپرداز بیت کوین را اضافه کرده است.

یک بازار نزولی سالانه در سال 2022، همراه با تنش‌های ژئوپلیتیکی و تورم جهانی، چندین طرح را که به رشد کل اکوسیستم کریپتو کمک کرده‌اند، خنثی کرده است. در نتیجه، تلاش‌ها برای نصب دستگاه‌های خودپرداز جدید بیت‌کوین در بسیاری از کشورهایی که زمانی این ابتکار را رهبری می‌کردند، کاهش یافته است.

نمودار تعداد دستگاه های بیت کوین نصب شده در طول زمان را نشان می دهد. منبع: CoinATMRadar

در شش ماه جولای تا پایان سال 2022، تنها 94 دستگاه خودپرداز بیت کوین به شبکه جهانی اضافه شده است. در مقابل، داده‌های CoinATMRadar در شش ماه اول سال 4169 دستگاه خودپرداز را اضافه کرد.

با وجود کندی جهانی، کشورهایی مانند اسپانیا و استرالیا در نصب خودپردازهای رمزنگاری پیشرو هستند. ایالات متحده و کانادا دو جایگاه برتر را برای میزبانی بیشترین تعداد دستگاه خودپرداز حفظ می کنند. السالوادور که زمانی مقام سوم را در اختیار داشت، اکنون به ترتیب پس از اسپانیا و استرالیا به رتبه پنجم سقوط کرده است.

تعداد ماشین‌های رمزنگاری نصب‌شده در طول زمان برای هر سازنده برتر در طول زمان. منبع: CoinATMRadar

در این بازه زمانی، BitAccess سازنده خودپرداز بیت کوین شاهد کاهش نسبی نصب ATM بود، در حالی که دیگران افزایش نسبتاً ثابتی را گزارش کردند.

اکوسیستم‌های فرعی مانند دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین همچنان در موقعیت مناسبی برای بازیابی قرار دارند، زیرا سرمایه‌گذاران رمزارز احساسات منفی سال گذشته را کنار می‌زنند و دوباره وارد بازی می‌شوند.

مربوط: فلوریدا، ایالت ایالات متحده، بهترین آمادگی را برای پذیرش گسترده رمزارزها: تحقیق

استرالیا اولین دستگاه خودپرداز بیت کوین را با قابلیت های یکپارچه شبکه لایتنینگ (LN) دارد که بلافاصله پس از پیشی گرفتن از السالوادور به چهارمین مرکز بزرگ خودپرداز ارزهای دیجیتال تبدیل شد.

دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین با استفاده از LN می‌توانند تراکنش‌ها را فوراً بدون نیاز اپراتور به جمع‌آوری وجوه پردازش کنند. همانطور که قبلاً Cointelegraph گزارش داده بود، این توسعه می تواند به طور بالقوه کارمزد تراکنش را در مقایسه با پرداخت زنجیره ای کاهش دهد.


نویسنده: Arijit Sarkar

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉