Glassnode: کمتر از 1٪ از سهام ETH پیش بینی می شود پس از ارتقاء شانگهای فروخته شود


این شرکت تحلیلی از پیش‌بینی خود حمایت کرد و بیان کرد که تنها 253 اعتبار سنجی برای خروج کامل از موقعیت‌های سهام اتر ثبت‌نام کرده‌اند.

طبق پیش‌بینی گلس‌نود، تخمین زده می‌شود که 170000 اتر (ETH) از مجموع 18.1 میلیون اتر موجود در Beacon Chain در هفته اول اجرای هارد فورک شانگهای روی اتریوم باز می‌شود.

این رقم شامل 100,000 اتر (190 میلیون دلار) پاداش سهام است که توسط پلتفرم اطلاعاتی زنجیره ای پیش بینی شده در گزارش 11 آوریل و 70,000 ETH در Ether سهامدار (133 میلیون دلار) منتشر شده است.

گلس‌نود پیش‌بینی خود را با توضیح اینکه تنها 253 سپرده‌گذار در انتظار خروج از سهام خود هستند و مکانیسم‌های متعددی برای جلوگیری از ورود عرضه اتر به بازار به طور همزمان وجود دارد، حمایت کرد.

در حالی که ۲۵۳ سپرده‌گذار در مجموع ۱۲۲۹ اعتبارسنجی داشتند، به محض فعال‌سازی شانگهای در اتریوم، ۲۱۴ مورد دیگر به چالش کشیده می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که هارد فورک Glassnode تأثیر «دراماتیک» بر عملکرد قیمت اتر نخواهد داشت:

“حتی در حالت شدید که حداکثر جایزه و سهام قرعه کشی و فروخته می شود، حجم سمت فروش همچنان در محدوده میانگین حجم ورودی هفتگی باقی می ماند.”

این شرکت افزود: «بنابراین، ما نتیجه می‌گیریم که حتی شدیدترین شرایط تأثیر قابل قبولی بر قیمت ETH خواهد داشت.

داده های به اشتراک گذاشته شده توسط Glassnode نشان داد که تنها 22 درصد از 253 سپرده گذار فعلی در حال حاضر سود دارند.

انواع سازمان، اندازه، سن و سودآوری هر یک از 253 اعتبارسنجی اتریوم موجود. منبع: گره شیشه ای

پس از اینکه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) قانونی بودن خدمات سهامداری را به چالش کشید، گلس‌نود انتظار برداشت گسترده اتر از صرافی کریکن را دارد.

او همچنین حدس می‌زند که پلتفرم وام‌دهی کریپتو سلسیوس می‌تواند مبالغ هنگفتی را برای فروش اتری که به عنوان بخشی از روند ورشکستگی خود در اختیار دارد، برداشت کند.

با این حال، اشاره شد که بسیار بعید است که Kraken و Celsius به محض فعال شدن شانگهای، این برداشت‌ها را پردازش کنند.

حدود 11.2 درصد از اتر موجود در Beacon Chain توسط سرویس سهامداری Kraken اداره می شود. منبع: گره شیشه ای

Glassnode گفت که میانگین قیمت سپرده در تمام ETH سهامداران 2136 دلار بوده است که 12.7 درصد از قیمت فعلی اتر 1865 دلار کاهش یافته است که معادل ضرر خالص 4.7 میلیارد دلاری است.

پس از بالاترین زیان تحقق نیافته 16 میلیارد دلاری در ژوئیه 2022، زیان خالص محقق نشده در حال حاضر به 4.7 میلیارد دلار رسیده است. عمدتاً توسط سپرده گذارانی به اندازه نهنگ که 76 درصد از زیان های تحقق نیافته را در اختیار دارند، حمل می شود.

شرکت مالی جهانی Fidelity Investments معتقد است که شانگهای تأثیر زیادی بر قیمت اتر نخواهد داشت.

مرتبط با: قیمت اتریوم در آستانه ارتقای شانگهای و کاپلا در هفته آینده افزایش یافت

وی در گزارشی به تاریخ 5 آوریل توضیح داد که “به دلیل احتمال درخواست مجدد عقب نشینی نسبی و زمان لازم برای عقب نشینی، فشار فروش خاموش خواهد شد”.

به گفته شرکت زیرساخت بلاک چین Blocknative، ارتقاء شانگهای در 12 آوریل، ساعت 22:30 UTC اعمال خواهد شد.

باز کردن قفل اتر شرط بندی شده توسط Ethereum Improvement Proposal-4895 فعال می شود.

از بین پنج EIP که توسط شانگهای فعال می شود، بسیار مورد انتظار است زیرا اتریوم را یک قدم به یک سیستم اثبات سهام کاملاً کاربردی نزدیکتر می کند.

مجله: «انتزاع حساب» کیف پول‌های اتریوم را تقویت می‌کند: راهنمای Dummies
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید