بیل آکمن، مدیر افسانه ای صندوق سرمایه گذاری، نگاهی به بیت کوین انداخته و به پتانسیل بالای آن اعتقاد دارد.


فهرست

  • موضع در حال تحول آکمن در مورد ارز دیجیتال
  • رهبران صنعت به این موضوع توجه می کنند

اخیراً بیل آکمن، مدیر معروف صندوق تامینی پیشنهادی او گفت که ممکن است در بیت کوین سرمایه گذاری کند و به پتانسیل افزایش قیمت قابل توجه اشاره کرد.

آکمن سناریویی را ترسیم کرد که در آن افزایش قیمت بیت کوین می تواند منجر به افزایش فعالیت ماینینگ شود و در نتیجه هزینه های انرژی را افزایش دهد و باعث افزایش تورم و تضعیف دلار شود.

او استدلال می کند که این چرخه می تواند منجر به افزایش تقاضا برای بیت کوین و انرژی شود. با این حال، او همچنین هشدار می دهد که ممکن است برعکس باشد.

موضع در حال تحول آکمن در مورد ارز دیجیتال

آکمن به‌خاطر سرمایه‌گذاری‌های فعالانه‌اش، که در آن‌ها موقعیت‌های بزرگی را در شرکت‌های سهامی عام گرفت تا بر مدیریت و عملیات آن‌ها تأثیر بگذارد، شهرت دارد. آکمن در کمپین های سرمایه گذاری بزرگ برای شرکت هایی مانند هربالایف، تارگت و راه آهن کانادا اقیانوس آرام شرکت کرد.

این میلیاردر رابطه نسبتاً پیچیده ای با دنیای ارزهای دیجیتال دارد. در سال 2022، او به دلیل حمایت از هلیوم، یک پروژه بلاک چین که بعدها بی اعتبار شد، مورد انتقاد قرار گرفت.

حمایت اولیه آکمن در زمانی صورت می‌گیرد که صنعت کریپتو به دلیل شکست‌های مهمی مانند سقوط FTX سام بانکمن-فرید تحت نظارت شدید قرار دارد.

او هلیوم و دیمو را به دلیل مزایای اجتماعی بالقوه آنها تحسین کرد. با این حال، بررسی‌های بعدی ناهماهنگی‌هایی را در عملیات هلیوم نشان داد که منجر به واکنش شدید علیه آکمن شد.

منتقدان به ادعاهای اغراق آمیز هلیوم و ناسازگاری های مالی اشاره کردند که باعث شد آکمن موضع خود را روشن کند و اظهار داشت که قصد او بحث در مورد مزایای گسترده تر رمزنگاری و توکن سازی برای تجارت به جای تبلیغ توکن های خاص بود.

رهبران صنعت به این موضوع توجه می کنند

طرفداران برجسته بیت کوین بلافاصله وارد عمل شدند. سرمایه‌گذار برجسته آنتونی اسکاراموچی به آکمن توصیه کرد تا عمیق‌تر در پویایی استخراج بیت کوین تحقیق کند. او استدلال می کند که معدنچیان اغلب از منابع انرژی کم هزینه و کم استفاده استفاده می کنند که مانع از افزایش قیمت انرژی می شود.

در همین حال، مایکل سایلر، یکی از حامیان اصلی بیت کوین، آکمن را تشویق کرد تا در این ارز دیجیتال نه به دلایلی که بیان کرد، بلکه به دلیل پتانسیل آن برای کاهش هزینه های برق برای سایر مصرف کنندگان، سرمایه گذاری کند. سیلر پیشنهاد داد که در مورد این موضوع بیشتر بحث کند.
نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید