وقتی SBF به شکست خود اعتراف کرد و 12 بار در مصاحبه عذرخواهی کرد، وکلا متحیر شدند


مدیر عامل سابق FTX بیش از یک بار، حداقل ده ها بار در طول مصاحبه یک ساعته عذرخواهی کرد و به شکست خود اعتراف کرد.

سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX، حداقل 12 بار هنگام شرکت در نشست DealBook نیویورک تایمز در نوامبر، عذرخواهی کرده یا اعتراف کرده است که شکست خورده است.

در یک مصاحبه ویدئویی گسترده، از بانکمن-فرید خواسته شد تا به یک سری سوالات در مورد سقوط بازار سهام که اکنون از بین رفته پاسخ دهد، و برخی حتی پیشنهاد کردند که برخی از اظهارات وی می تواند برای استیضاح وی در مراحل قانونی مورد استفاده قرار گیرد.

توییتر در 30 نوامبر پیامجرمی هوگان، وکیل رمزارز، شریک هوگان و هوگان، گفت که “بازجویی متقابل سبک” بانکمن-فرید در نشست DealBook قبلا “حداقل 3 اظهارات مجرمانه را تاکنون ارائه کرده است.”

آلن روسکا از شرکت حقوقی Rosca Scarlato فوق الذکر این واقعیت که او واقعاً در اجلاس DealBook شهادت داد «بسیار شگفت‌انگیز بود. فکر کردن به سابقه ای برای آن سخت است.”

اولین امتیاز بانکمن-فرید زمانی حاصل شد که هنگام خوشامدگویی به مصاحبه کننده اندرو سورکین، با اشاره به سقوط FTX گفت:

بدیهی است که اشتباهات زیادی مرتکب شدم یا کارهایی را انجام دادم که هر کاری انجام می دادم.

لحظاتی بعد، زمانی که سورکین با نامه ای از یک مشتری FTX مواجه شد که پس از سقوط بازار سهام، 2 میلیون دلار پس انداز زندگی خود را از دست داد، عذرخواهی شد.

بنکمن-فرید در پاسخ به داستان مشتری گفت: «از اتفاقی که افتاده بسیار متاسفم.

سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX در طول یک ساعت ویدئوی زنده. منبع: DealBook Summit نیویورک تایمز.

بعداً، هنگام بحث درباره ادعاهایی مبنی بر استفاده آلامدا از وجوه مشتریان FTX برای پوشش وام ها، بانکمن-فرید گفت: “به عنوان مدیر عامل FTX، اگرچه دقیقا نمی داند در Alameda چه خبر است، “مطمئن شوید که من سخت کوش هستم.”

بسیاری از اینها چیزهایی هستند که در ماه گذشته یاد گرفتم. […] او گفت: “من این موضوع را به عنوان یک نادیده گرفتن بسیار بزرگ که بیشتر از آن آگاه نیستم، علامت گذاری می کنم.”

هنگامی که در مورد موقعیت سابق FTX در صنعت و از دست دادن اعتماد به ارزهای دیجیتال اکنون که بازار سهام سقوط کرده است، سؤال شد، Bankman-Fried اعتراف کرد که دوباره شکست خورده است و گفت: “پس ببینید، من اشتباه کردم.”

من مدیرعامل FTX بودم. یعنی من این را بارها و بارها می گویم، به این معنی است که من مسئولیت دارم، یعنی در نهایت مسئول انجام کارهای درست هستم و منظورم این است که ما این کار را نکردیم. مثلاً یک چیز بزرگ را خراب کردیم.

او به اعتراف به ناکامی‌های FTX ادامه داد، و «قطعاً شکست‌های مدیریتی» نارسایی‌های نظارتی و شکست‌هایی در شفافیت وجود داشت.

در اواخر مصاحبه، سورکین مستقیماً از بنکمن-فرید پرسید که آیا با مخاطبان صادق است یا خیر و قبول کرد که مواردی وجود داشته که او دروغ گفته است.

Bankman-Fried گفت که او هرگز از دروغ گفتن خود آگاه نبوده است، اما گفت که در مواقعی از FTX به عنوان یک نماینده یا “بازاریاب” خواسته است که FTX را “قانع کننده” تصور کند. […] تا حد ممکن.”

من در مورد خطرات FTX صحبت نکردم. […] صادقانه بگویم، ای کاش زمان بیشتری را صرف فکر کردن به نکات منفی و زمان کمتری برای فکر کردن به نکات مثبت می کردم.

مربوط: “هرگز کد FTX را باز نکردم:” SBF گفتگوی طولانی و صریح با وبلاگ نویس داشت

از بانکمن فرید پرسیده شد که وکلایش در حال حاضر به او چه می گویند و آیا این ایده خوبی است که او در انظار عمومی صحبت کند؟ او پاسخ داد: دقیقاً نه.

«پس می‌دانی، توصیه کلاسیک، چیزی نگو. […] به داخل یک سوراخ برگرد.»

بانکمن-فرید گفت که او معتقد است که وظیفه او این است که با مردم صحبت کند و آنچه را که اتفاق افتاده توضیح دهد و “سعی کند کار درست را انجام دهد.”

او توضیح داد: «نمی‌فهمم چقدر برایم خوب است که در اتاقی بدون دنیای بیرون محبوس شوم.

جامعه می‌گوید «نرم می‌دانست»

در حالی که به نظر می رسد این مصاحبه طیفی از مسائل تقابلی را برای Bankman-Fried پوشش می دهد، برخی از افراد جامعه هنوز معتقدند که سؤالات به اندازه کافی چالش برانگیز نیستند و پیگیری کافی برای برخی سؤالات حیاتی وجود ندارد.

یک توییتر پرسشنامه این نشان داد که بیش از نیمی از ۱۱۱۹ پاسخ‌دهنده‌ای که توسط معامله‌گر رمزارز خودخوانده «کانترینگ کلارک» آغاز شد، معتقد بودند که سورکین مصاحبه‌اش با بانکمن-فرید را «نرم‌تر» کرده است.
نویسنده: Stephen Katte

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید