پروژه استیبل کوین پیشرو Cardano پس از تاخیرهای غیرقابل تحمل راه اندازی تعطیل می شود


توسعه دهندگان آردانا در ماه ژانویه ادعا کردند که “تقریباً تمام توسعه محصول/قرارداد هوشمند تکمیل شده است”.

در 24 نوامبر، آردانا، در حال ساخت اکوسیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi) و پایدار کوین در کاردانو (ADA)، ناگهان متوقف شد توسعه، با اشاره به “تامین مالی و عدم قطعیت جدول زمانی پروژه”. موجودی های خزانه و باقی مانده وجوه توسط آزمایشگاه آردانا نگهداری می شود “تا زمانی که تیم توسعه توانمند دیگری در جامعه برای ادامه کار ما به جلو حرکت کند” در حالی که پروژه برای سازندگان منبع باز باقی می ماند.

“توسعه در Cardano به دلیل هزینه‌های زیادی که برای ابزارها، زیرساخت‌ها و امنیت صرف می‌شود، دشوار بوده است. این امر، همراه با عدم اطمینان در مورد تکمیل توسعه، منجر به بهترین اقدام برای توقف توسعه dUSD شد.”

این حرکت به دلیل ماهیت ناگهانی این اعلامیه برای بسیاری شوکه کننده بود. با این حال، به نظر می رسد که مشکلات از قبل وجود داشته است. از 4 جولای، آردانا یک پیشنهاد اولیه سهام یا ISPO را برای تامین مالی عملیات خود برگزار کرد. برخلاف مکانیسم‌های سنتی جمع‌آوری سرمایه، توسعه‌دهندگان به جای آن پاداش‌های شرط‌بندی دریافت می‌کنند، نه ADA که توسط کاربران مجاز است. کاربران تشویق می شوند تا با دریافت توکن های محلی DANA به عنوان پاداش، به این حق ادامه دهند.

متأسفانه، سقوط همزمان قیمت DANA، ADA و کاهش بازده سهام Cardano از زمستان جاری کریپتو مشکلاتی را برای صادرکنندگان ISPO ایجاد کرده است. در طول سال گذشته، توکن های DANA بومی آردانا حدود 99.85 درصد از ارزش خود را از دست داده اند.

آردانا در ژانویه درخواست کرد “توسعه محصول/قرارداد هوشمند تقریباً تمام شده است. اگر بخواهیم می توانیم محصولات خود را در عرض چند هفته عرضه کنیم” و در عوض این تاخیر را به عنوان “مسائل انحلال” شبکه کاردانو و “خطری برای سرمایه کاربران” عنوان کرد. “اکثر کاربران واکنش منفی نشان دادند و در عوض آردانا را سرزنش کردند. یک نفر، @LucidCiC، نوشت:

“به نظر می رسد که شما کاردانو را به خاطر بی انگیزگی و فداکاری خود سرزنش می کنید. شما به دلیلی تصمیم گرفتید این مکان را بسازید و اکنون انصراف می دهید. دیگرانی مانند آکسو خواهند آمد و تمام شکوه را خواهند گرفت.”
نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید