LBRY می‌گوید “احتمال دارد بمیرد” پس از شکست SEC


LBRY Inc خاطرنشان کرد که پروتکل اساسی و بلاک چین در پشت پلتفرم محتوا تا زمانی که این شرکت گام های نهایی خود را بر می دارد، ادامه خواهد یافت.

شرکتی که پشت پلتفرم محتوای غیرمتمرکز LBRY قرار دارد، گفت که روزهایش احتمالاً پس از ضرر اخیر به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در دادگاه به شماره افتاده است.

SEC برای اولین بار از LBRY Inc برای توکن های LBRY Credit (LBC) در مارس 2021 شکایت کرد و ادعا کرد که این شرکت از سال 2016 ارائه اوراق بهادار ثبت نشده را انجام داده است.

SEC در نهایت پس از وارد کردن ضربه بزرگی به صنعت در 7 نوامبر ماه گذشته، هنگامی که یک قاضی توکن ها را به عنوان اوراق بهادار به رسمیت شناخت، در این نبرد پیروز شد.

LBRY Inc با ارائه به‌روزرسانی وضعیت کسب‌وکار در توییتر در 30 نوامبر اعلام کرد که این شرکت “به احتمال زیاد در آینده نزدیک خواهد مرد” اما پروتکل زیربنایی و بلاک چین ادامه خواهد داشت:

ما می خواهیم صریح باشیم که LBRY Inc. احتمالاً در آینده نزدیک خواهد مرد. ما انتظار داریم که ماموریت LBRY ادامه یابد، اما خود شرکت به دلیل بدهی های قانونی و SEC مرده است.”

LBRY Inc یک جایگزین اساساً مبتنی بر بلاک چین برای YouTube ارائه می دهد که سیاست های سانسور کمتری را در محتوای میزبان خود ارائه می دهد. این پلتفرم همچنین راهنمایی‌های مستقیمی را به سازندگان محتوا در LBC ارائه می‌کند که برخلاف مدل استاندارد اشتراک درآمد تبلیغاتی است.

در شکایت SEC علیه LBRY، آن استدلال کرد که LBC برای حدس و گمان خالص طراحی شده است، در حالی که LBRY استدلال کرد که توکن‌ها عملکردهای جانبی ضروری را برای پلتفرم آن انجام می‌دهند، مانند انعام، انتشار، خرید، و افزایش محتوای ویدیویی.

علیرغم اینکه SEC در مناقشه دادگاه پیروز شد، LBRY در اوایل این هفته در توییتر پیشنهاد کرد که رسیدگی به این آژانس دولتی از نظر مذاکرات حل و فصل دشوار است.

این شرکت در پاسخ به پستی در مورد گزارش وضعیت 29 نوامبر در مورد مذاکرات جاری SEC، گفت: ثبت شده است او “هر چیزی که داشتیم” را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ارائه کرد، اما این پیشنهاد دوباره رد شد.

جیمز فیلان، وکیل مدافع و دادستان فدرال سابق این سوال را مطرح کرد که آیا این به دلیل شرایط سخت‌تر SEC برای فروش آینده LBC است یا خیر.

او گفت: “اجازه بدهید حدس بزنم. دلیلش این است که آنها نیاز به یک تصمیم رضایت دارند که شامل توافق خاصی است که هر فروش، حتی در بازارهای ثانویه، فروش اوراق بهادار است.”

در پاسخ، تیم LBRY Inc یک شکلک ارائه کرد که نشان می‌داد لب‌هایشان مهر و موم شده است.

همچنین شایان ذکر است که فیلان، که 131000 دنبال کننده در توییتر دارد، به دلیل اظهارنظرهای طولانی مدت خود در مورد اختلاف بین SEC و خالقان XRP، Ripple Labs، از شکایت LBRY به روز می ماند.

مربوط: LBRY ادعا می کند که اپل مجبور به سانسور برخی از شرایط در طول همه گیری COVID-19 شده است

این پرونده ها ماهیت مشابهی دارند زیرا SEC به شدت هر دو LBRY و XRP را مجبور می کند که در دادگاه اوراق بهادار در نظر گرفته شوند. با توجه به اینکه اینها برخی از اولین موارد مهم مربوط به ارزهای دیجیتال و اوراق بهادار هستند، نتایج را می توان به عنوان نقاط مرجع برای تصمیم گیری های آینده در نظر گرفت.
نویسنده: Brian Quarmby

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید