LBRY ادعا می کند که اپل مجبور به سانسور برخی شرایط در طول COVID-19 شده است

LBRY ادعا می کند که اپل مجبور به سانسور برخی شرایط در طول COVID-19 شده است


پس از شکایت ایلان ماسک در مورد لغو تبلیغات توییتر اپل، شرکت رمزنگاری LBRY در مورد مشکلات خود با اپل و سانسور پاسخ داد.

شبکه پرداخت و به اشتراک گذاری فایل مبتنی بر بلاک چین LBRY ادعا کرده است که غول فناوری اپل آن را مجبور کرده است تا برخی از عبارات جستجو را در طول بحران COVID-19 فیلتر کند و آزادی بیان را کاملاً انکار کند.

در 28 نوامبر پیام در توییتر، LBRY ادعا می‌کند که از او خواسته شده است همه چیز مربوط به COVID-19، به‌ویژه واکسن‌ها و منشاء انسانی ویروس را سانسور کند، یا با حذف برنامه‌های خود از فروشگاه اپل مواجه شود.

این شرکت رمزنگاری گفت: “ما مجبور بودیم لیستی از بیش از 20 عبارت ایجاد کنیم تا فقط در دستگاه های اپل نتایج نشان داده نشود. اگر شرایط را فیلتر نکنیم، برنامه های ما اجازه ورود به فروشگاه را نخواهند داشت.”

LBRY یک پلتفرم اشتراک‌گذاری محتوا غیرمتمرکز است که به هنرمندان، فیلم‌سازان، نویسندگان و سایر تولیدکنندگان محتوا اجازه می‌دهد تا کنترل هنری و مالی کاملی بر کار خود داشته باشند. سایت اشتراک‌گذاری ویدیو Odysee یکی از شناخته‌شده‌ترین برنامه‌های آن است، اما مشخص نیست که آیا این برنامه در سانسور ادعایی دخیل بوده است یا خیر.

این شرکت بلاک چین در پاسخ به پست ایلان ماسک که گفته بود اپل به دلیل نگرانی در مورد محتوای پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی خود، تبلیغات در توییتر را «بیشتر» متوقف کرده است، این خبر را اعلام کرد و باعث شد LBRY تجربیات خود را با اپل در دوران کووید به اشتراک بگذارد. -19 بیماری همه گیر.

LBRY همچنین ادعا می کند که وقتی برخی از کاربران آن تصاویر “پپه قورباغه” را در ویدیوهای خود قرار می دهند، اپل آنها را “رد” می کند.

پپه قورباغه یک میم اینترنتی از یک قورباغه انسان‌نما سبز است که در سال 2005 ایجاد شد و از آن زمان توسط گروه‌های معترض در هنگ کنگ پذیرفته شد و در ایدئولوژی مبتنی بر سیاسی استفاده شد.

این شرکت کریپتو گفت: «اپل می‌تواند محصولات خوبی تولید کند، اما مدتی است که با آزادی بیان مخالف بوده‌اند.

Cointelegraph برای اظهار نظر با اپل تماس گرفت اما تا به امروز پاسخی دریافت نکرده است.

مربوط: کریپتو توییتر از «قطعه پفکی» SBF که توسط رسانه های جریان اصلی فشار داده شده است، ناراضی است

در همین حال، بحث های سانسور به شدت در توییتر ادامه یافت.

ماسک در 28 اکتبر توئیتر را تصاحب کرد و با انتشار “فایل های توییتر” که ظاهراً دلیلی بر تلاش سخت دولت قبلی توییتر برای سرکوب آزادی بیان در این پلتفرم است، به تمسخر می گیرد.

تسلط ماسک بر توییتر و برنامه های بعدی برای این پلتفرم باعث شده است که برخی از کاربران به دنبال شبکه های اجتماعی غیرمتمرکز به عنوان جایگزین باشند.

جک دورسی، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل سابق توییتر، اخیراً به عنوان بخشی از یک پاسخ غیرمتمرکز به توییتر، از یک برنامه جدید Bluesky Social مبتنی بر بیت کوین رونمایی کرد.

اعلامیه 18 اکتبر تقریباً سه سال پس از اعلام این ابتکار توسط دورسی منتشر شد. هدف این بود که به کاربران اجازه داده شود بر داده های خود کنترل داشته باشند و آن داده ها را بدون اجازه از پلتفرمی به پلتفرم دیگر منتقل کنند.
نویسنده: Stephen Katte

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉