اکوسیستم چند زنجیره ای LayerZero با افزایش تلاش های شکارچیان قطره هوایی رشد می کند


برنامه‌های کاربردی ساخته شده بر روی پروتکل پیام‌رسانی زنجیره‌ای LayerZero، عمدتاً به دلیل هیجان در یک ایردراپ احتمالی، شتاب بیشتری به دست می‌آورند.

LayerZero یک روش ارتباطی است که کاربردهای زنجیره ای را تسهیل می کند. قابلیت‌های پیام‌رسانی سطح پایین امکان توسعه عملکردهای چند زنجیره‌ای مانند صرافی‌های غیرمتمرکز، پروتکل‌های بازار پول، و بسیاری دیگر از برنامه‌های کاربردی DeFi را فراهم می‌کنند که می‌توانند از مفاد نقدینگی زنجیره‌ای متقابل استفاده کنند.

پلتفرم LayerZero در سپتامبر 2021 به عنوان اولین اپلیکیشنی که در بالای Stargate Finance، یک پل زنجیره ای متقابل ساخته شد، راه اندازی شد. این پروژه 261 میلیون دلار در سه دور تأمین مالی جمع آوری کرده است و ارزش آن را از 1 میلیارد دلار به 2 میلیارد دلار از مارس 2022 تا مارس 2023 افزایش داده است.

شرکت تجزیه و تحلیل داده Nansen گزارش می دهد که برنامه های غیرمتمرکز (Dapps) ساخته شده بر روی LayerZero برخی از پرکاربردترین دارایی ها در پلتفرم های بلاک چین مانند Aribtrum، Optimism، Ethereum، Binance Chain و Polygon هستند.

در هفته اول آوریل، برنامه های پشتیبانی شده از LayerZero مانند Stargate و Radiant Finance بیشتر در Arbitrum و Optimism استفاده شدند. در Polygon، Binance Chain و Ethereum، LayerZero و برنامه های آن از نظر فعالیت کاربران در رتبه های هفتم و 30 قرار گرفتند.

انگیزه اصلی افزایش پذیرش، حدس و گمان در مورد ایردراپ توکن بومی LayerZero است. این تیم توکن ZRO را در کد منبع خود در Github ذکر کردند که امکان ایردراپ را برای کاربران اولیه فراهم می‌کند.

در مستندات رسمی LayerZero به توکن ZRO اشاره شده است. منبع: LayerZero Gitbook

رشد اکوسیستم لایه صفر

Stargate Finance بلوک سازنده اکوسیستم LayerZero است. پل زنجیره ای متقابل، انتقال بین اتریوم، زنجیره بایننس، پلیگون، آریبتروم و خوش بینی را با نقدینگی و امنیت بهینه امکان پذیر می کند. ارزش کل (TVL) قفل شده در استخرهای Stargate طبق داده‌های DeFiLlama 419 میلیون دلار است که تنها پس از پروتکل Multichain دوم است.

پروتکل LayerZero همچنین برای پل زدن اکوسیستم های ایزوله مانند Aptos با اتریوم مورد استفاده قرار گرفت که نشان دهنده توانایی پروتکل پیام رسانی برای پل زدن اکوسیستم های ناسازگار است. همچنین یک پل اختصاصی برای انتقال بیت کوین پیچیده (WBTC) بین بلاک چین های سازگار اتریوم وجود دارد.

پروتکل پیام رسانی در مبادلات غیرمتمرکز و پروتکل های وام دهی و همچنین پل ها کاربرد پیدا می کند. Radiant Capital پلتفرم وام دهی پیشرو است که با استفاده از فناوری LayerZero ساخته شده است. TVL پروتکل بازارسازی چند زنجیره ای از کمتر از 30 میلیون دلار در ابتدای سال 2023 به 200 میلیون دلار افزایش یافته است.

InterSwap و Hashflow در حال ایجاد یک تبادل زنجیره ای غیرمتمرکز مانند Uniswap در بالای LayerZero هستند. Pontem Network، یک مرکز DeFi در Aptos، همچنین از فناوری LayerZero برای ساخت مجموعه برنامه‌های DeFi مانند DEX، پورتال وام‌دهی و بازار NFT استفاده می‌کند.

به نظر می رسد رشد اکوسیستم LayerZero باعث ایجاد شکاف قابل توجهی در کاربردهای زنجیره ای متقابل شده است، زیرا شوق airdrop نقدینگی و استفاده را برای برنامه های ساخته شده بر روی آن به ارمغان می آورد.

در حالی که برخی دیگر از پلتفرم‌های متقابل زنجیره‌ای دیگر در حال کار هستند، LayerZero از اولین مزیت حرکت دهنده با طراحی کارآمد برخوردار است.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: Nivesh Rustgi

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *