پلتفرم اوراکل Layer-1 EVM Flare برای تقویت DAppهای قابل همکاری راه اندازی شد

پلتفرم اوراکل Layer-1 EVM Flare برای تقویت DAppهای قابل همکاری راه اندازی شد


بلاک چین Tier 1 EVM Flare با هدف ارائه پلتفرمی به توسعه دهندگان برای ایجاد برنامه های کاربردی قابلیت همکاری غیرمتمرکز به صورت آنلاین در دسترس است.

Flare، یک پلت فرم جدید بلاک چین ماشین مجازی اتریوم با لایه 1، با راه اندازی دو پروتکل کلیدی با هدف تقویت برنامه های کاربردی قابلیت همکاری غیرمتمرکز جان گرفت.

این پلتفرم به‌عنوان یک شبکه اوراکل عمل می‌کند که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد برنامه‌هایی را با هدف تعامل با بلاک چین‌ها و پلتفرم‌ها و سرویس‌های اینترنتی مختلف بسازند.

Flare دو پروتکل دارد که مجموعه ساخت اپلیکیشن را نیرو می دهد. پروتکل State Connector استفاده از اطلاعات و داده‌ها از زنجیره‌های بلوکی مختلف و منابع اینترنتی را به صورت ایمن و در مقیاس از طریق استفاده از قراردادهای هوشمند امکان‌پذیر می‌سازد. این عملکرد برای ارائه داده های قدرتمند به شبکه و تسهیل توسعه راه حل های زنجیره ای راه اندازی شد.

در همین حال، Flare Time Series Oracle (FTSO) قیمت و داده‌های غیرمتمرکز را برای برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) در حال اجرا بر روی پلت‌فرم بلاک چین لایه 1 فراهم می‌کند. طبق مستندات فنی Flare، قرارداد هوشمند FTSO پیش‌بینی‌های مستمری را برای انواع مختلف داده‌ها ارائه می‌کند.

ارائه دهندگان مستقل داده ها را از منابع خارجی مانند صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز دریافت می کنند و این داده ها را در اختیار سیستم FTSO قرار می دهند. اطلاعات بر اساس قدرت رای هر ارائه دهنده وزن می شود و یک میانه برای تولید تخمین نهایی محاسبه می شود.

مرتبط: Chainlink برای بهبود امنیت خدمات اوراکل، staking را راه اندازی می کند

این به عنوان یک سیستم تشویقی برای ارائه دهندگان داده عمل می کند که برای ارائه جفت قیمت و سایر اطلاعات نزدیک به میانه از منابع مختلف پاداش دریافت می کنند.

دو شبکه این پروتکل، Songbird و Flare، ماشین مجازی اتریوم را اجرا می‌کنند که امکان استفاده از قراردادها و ابزارهای اتریوم را در توسعه قراردادها و برنامه‌های کاربردی هوشمند فراهم می‌کند. با این حال، این شبکه های لایه 1 مستقل از شبکه اصلی اتریوم عمل می کنند.

جزئیات راه اندازی پلتفرم که با کوین تلگراف به اشتراک گذاشته شده است، اهمیت دسترسی ایمن به داده ها را برجسته می کند. مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران Flare، Hugo Philion معتقد است که این دو پروتکل می تواند منجر به موارد استفاده جدید برای فناوری بلاک چین شود، مانند راه اندازی یک قرارداد هوشمند Flare با پرداخت انجام شده در زنجیره دیگری یا ورودی از یک وب سایت سنتی.

همچنین روش جدیدی برای پل زدن، به ویژه برای آوردن توکن های قرارداد غیرهوشمند به Flare برای استفاده در برنامه هایی مانند پروتکل های DeFi را تسهیل می کند.

Flare توکن airdrop خود را در 9 ژانویه با 4.27 میلیارد توکن FLR راه اندازی کرد که بین میلیون ها کاربر در صرافی های مختلف ارزهای دیجیتال توزیع شد. Airdrop خود نقطه عطف منحصر به فردی بود زیرا توسعه دهندگان اکنون می توانند از پروتکل های EVM و جمع آوری داده های Flare استفاده کنند.

توزیع اولیه توکن 15 درصد از تخصیص کلی توکن را آزاد کرد و بقیه قرار است به مدت 36 ماه ماهانه منتشر شود. روش تخصیص برای عرضه توکن باقیمانده با رأی جامعه از طریق پیشنهاد بهبود شعله ور 01 (FIP.01) تعیین خواهد شد.


نویسنده: Gareth Jenkinson

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉