وکیل قانون جدید دارایی مجازی فدرال در امارات متحده عربی را توضیح می دهد

وکیل قانون جدید دارایی مجازی فدرال در امارات متحده عربی را توضیح می دهد


عدم رعایت قانون جدید می تواند منجر به جریمه سنگین تا 2.7 میلیون دلار، واگذاری سود و تحقیقات جنایی شود.

کابینه امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) تصمیم گرفته است قانون جدیدی را تصویب کند که بر دارایی های مجازی حاکم است و اولین رژیم نظارتی کشور را در سطح فدرال برای فضای ارزهای دیجیتال ایجاد می کند.

قبل از تنظیم مقررات در سطح فدرال، امارات متحده عربی چندین طرح نظارتی را برای دارایی های دیجیتال در مناطق آزاد مالی، مانند بازار جهانی ابوظبی (ADGM) راه اندازی کرده بود. سال گذشته، دبی همچنین رگولاتور کریپتو خود را به نام Virtual Asset Regulatory Authority راه اندازی کرد.

ایرینا هیور، وکیل رمزارز و بلاک چین مستقر در امارات، توضیح داد که این حرکت پیامدهای متعددی در فضا دارد. به گفته هیور، قانون جدید تضمین می‌کند که سازمان‌هایی که در فعالیت‌های رمزنگاری فعالیت می‌کنند باید مجوز و تأییدیه را از رگولاتور جدید دریافت کنند. عدم رعایت می تواند منجر به جریمه سنگین شود. او توضیح داد:

“عدم رعایت مجازات های شدیدی از جمله جریمه های تا سقف 10 میلیون درهم (2.7 میلیون دلار)، توزیع سود و حتی تحقیقات جنایی توسط دادستان به دنبال دارد.”

هیور تاکید کرد که انتظار می‌رود این قانون از 14 ژانویه اجرایی شود و کارآفرینان رمزارز فعال در کشور را ملزم به رعایت آن کند. او توضیح داد: «هر پروژه رمزنگاری و Web3 که در امارات متحده عربی کار می‌کند باید راهی را برای مطابقت با قانون جدید فدرال و همه قوانین موجود پیکربندی کند.

الان رای بدهید!

در همین حال، اگرچه حداقل الزامات برای VASP ها قابل دستیابی است، وکیل فکر می کند بسیاری از شرکت ها ممکن است با مشکلاتی روبرو شوند. او گفت: “در واقع اینها کاملا واقع بینانه هستند. اما عمل نشان می دهد که اکثر شرکت های رمزنگاری حتی نیازهای اولیه را برآورده نمی کنند.”

مربوط: فروپاشی FTX چگونه بر اکوسیستم رمزنگاری دبی تأثیر می گذارد؟

این وکیل رمزارز همچنین تأکید کرد که قانون همچنین حداقل الزامات را برای ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی (VASP) تعیین می کند. به گفته هیور، تمام VASPها ملزم به رعایت قوانین قابل اجرا در مورد مبارزه با جرایم پولشویی، تامین مالی تروریسم و ​​تامین مالی سازمان های غیرقانونی هستند. علاوه بر این، کلیه اشخاص حقوقی که در رده VASP قرار می گیرند، سه ماه فرصت خواهند داشت تا از قانون جدید پیروی کنند.

فعالیت های تنظیم شده بر اساس قانون جدید. منبع: ایرینا هیور

هیور معتقد است که علیرغم ایجاد قانون جدیدی که به حمایت از مصرف کنندگان اختصاص داده شده است، جلوگیری از تلاش سازمان هایی مانند FTX از تلاش برای کلاهبرداری دشوار خواهد بود. علی‌رغم تلاش‌های خود، VARA در دبی به صدور مجوزهای FTX قبل از لغو آن در نوامبر ادامه داد. وی خاطرنشان کرد:

«طبق شواهد در حال ظهور، FTX یک پرونده کلاهبرداری جدی است که مدوف را شبیه یک فرشته می کند. متأسفانه، هیچ سطح قانونی نمی تواند ما را در برابر افرادی که عمداً می خواهند مرتکب جرم شوند، محافظت کند.»

به طور کلی، وکیل بر این باور است که این توسعه جدید برای بنیانگذاران، سرمایه گذاران و مصرف کنندگان در امارات خوب است و وضوح مقررات به این کشور مواد لازم برای تبدیل شدن به “پایتخت وب 3 جهان” را می دهد.


نویسنده: Ezra Reguerra

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉