قانون رمزگشایی، 9-16 ژانویه: Gemini، Bithumb، Nexo اهداف جدید برای تنظیم و پیگرد قانونی

قانون رمزگشایی، 9-16 ژانویه: Gemini، Bithumb، Nexo اهداف جدید برای تنظیم و پیگرد قانونی


در حالی که حماسه FTX همچنان به سرفصل خبرها ادامه می دهد، هفته گذشته چالش های جدیدی را برای شرکت های رمزنگاری در ایالات متحده، اروپا و آسیا به همراه داشت.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، شرکت وام دهنده کریپتو Genesis Global Capital و صرافی ارز دیجیتال Gemini را به فروش اوراق بهادار ثبت نشده از طریق برنامه “Earn” Gemini متهم کرده است.

کمیسیون معاملات آتی کالا فرآیند تصمیم گیری پیش فرض را در شکایت خود علیه Ooki DAO پس از اینکه آژانس مستقل غیرمتمرکز ضرب الاجل برای پاسخ به شکایت را از دست داد، آغاز کرد. او همچنین علیه هنرمند دیجیتال، آوراهام آیزنبرگ شکایت کرد و او را دو بار به دستکاری بازار در ارتباط با بهره برداری از پلتفرم مالی غیرمتمرکز Mango Markets متهم کرد.

در کره جنوبی، ماموران مالیاتی در جستجوی شواهدی مبنی بر فرار مالیاتی احتمالی به دفتر مرکزی صرافی ارزهای دیجیتال Bithumb در سئول حمله کردند. این اتفاق پس از تبرئه رئیس سابق Bitchumb لی جونگ هون از اتهامات کلاهبرداری 70 میلیون دلاری رخ داد. در صوفیه، پایتخت بلغارستان، دفاتر شرکت وام‌دهنده کریپتو Nexo مورد حمله پلیس قرار گرفت. آنها یک طرح پولشویی در مقیاس بزرگ و نقض تحریم های بین المللی روسیه را هدف قرار دادند.

در حالی که حماسه FTX همچنان به سرفصل خبرها ادامه می دهد، هفته گذشته چالش های جدیدی را برای شرکت های رمزنگاری در ایالات متحده، اروپا و آسیا به همراه داشت.

قرارداد Voyager و Binance.US چراغ سبز نشان داد

هنوز جا برای خبرهای خوب وجود دارد. وام‌دهنده ورشکسته رمزنگاری Voyager Digital سرانجام اولین موافقت دادگاه را برای پیشنهاد خود برای فروش دارایی‌های خود به Binance.US به قیمت 1.02 میلیارد دلار دریافت کرد. این تایید در بحبوحه تحقیقات امنیت ملی در مورد Binance.US صورت گرفت که وویجر در تلاش است تا آن را تسریع بخشد. کمیته اعتباردهندگان رسمی بدون وثیقه وویجر، که نماینده طلبکارانی است که هیچ گونه منافع وثیقه ای در وویجر ندارند، از این معامله به شکل فعلی آن حمایت کرد و خاطرنشان کرد که تسویه حساب بازپرداخت بیشتری را به طلبکاران ارائه می دهد تا اینکه وویجر دارایی های خود را تصفیه کند.

به خواندن ادامه دهید

نیویورک توسط گروه محیط زیست پس از تایید تسهیلات استخراج ارز دیجیتال شکایت کرد

در سپتامبر 2022، کمیسیون خدمات عمومی نیویورک اجازه تبدیل نیروگاه فورتیستار شمال به یک سایت استخراج ارز دیجیتال را صادر کرد. اکنون، ائتلاف هوای پاک وسترن نیویورک و کلاب سیرا با دعوی قضایی مواجه هستند مبنی بر اینکه نیروگاه فورتیستار فقط در دوره‌هایی که تقاضای برق زیاد است، مانند شرایط آب و هوایی شدید، کار می‌کند. با این حال، به عنوان یک مرکز استخراج ارز دیجیتال، این سایت 24 ساعت شبانه روز کار می کند و تا 3000 درصد بیشتر گازهای گلخانه ای تولید می کند.

به خواندن ادامه دهید

هر آنچه باید در مورد FTX از هفته گذشته بدانید

همانطور که تحقیقات در مورد FTX ادامه دارد، نیشاد سینگ، رئیس سابق مهندسی صرافی ارز دیجیتال، گری وانگ و کارولین الیسون مدیران سابق FTX و Alameda Research در حال مذاکره با دادستان های فدرال برای دستیابی به توافق هستند.

برت هریسون، رئیس سابق FTX USA، به سم بنکمن-فرید به دلیل دستکاری و تهدید همکارانی که راه حل هایی برای سازماندهی مجدد ساختار حاکمیت FTX USA ارائه کردند، واکنش تندی نشان داد. در حالی که هریسون در ابتدا از Bankman-Fried به عنوان “یک فرد حساس و از نظر فکری کنجکاو” یاد می کند، هنگامی که با درگیری در Bankman-Fried مواجه شد، به ویژه هنگامی که هریسون پیشنهاد داد که FTX US شعبه های جداگانه ای برای مدیریت خود ایجاد کند، او “یک شرمساری کامل بود”. و ناسازگاری،” او گفت. تیم های توسعه دهنده و حقوقی

در همین حال، FTX برای فروش بخشی از دارایی های خود برای کمک به تلاش های بازپرداخت طلبکاران تایید شده است. قاضی جان دورسی فروش چهار واحد اصلی FTX، از جمله پلتفرم مشتقات LedgerX، پلت فرم معاملات سهام Embed، و بازوهای منطقه ای آن FTX Japan و FTX Europe را تایید کرده است.

به خواندن ادامه دهید


نویسنده: David Attlee

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉