Kraken v. SEC: چه چیزی در افسانه حقوقی جدید است؟


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

در حماسه حقوقی در حال انجام بین کراکن و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، صرافی رمزنگاری با یک پرونده جدید با این استدلال که پرونده آژانس به درستی بیان نشده است، اقدام به راه اندازی یک پرونده جدید کرده است.

کراکن در مورد این موضوع پاسخ داد: پنج شنبه به نامه آوریل SEC در مورد درخواست شرکت برای رد پرونده. صرافی استدلال می کند که استدلال SEC فاقد دقت است زیرا هیچ قرارداد سرمایه گذاری قابل معامله در Kraken را مشخص نمی کند.

طبق پرونده کراکن، SEC به جای استفاده از اصطلاحات “توافق سرمایه گذاری” و “موسسه ای” عباراتی مانند “مفهوم سرمایه گذاری” و “اکوسیستم” را در سراسر استدلال خود انتخاب کرد.

موضع کمیسیون بورس و اوراق بهادار، همانطور که در پرونده آوریل خود بیان شد، از انتخاب زبان با بیان اینکه دامنه قانون فراتر از تفاسیر سنتی است، دفاع می کند. SEC استدلال کرد که این موضع توسط قانون مورد حمایت است.

نوامبر گذشته، SEC کراکن را متهم کرد که به عنوان یک کارگزار، فروشنده، تسویه و تسویه حساب ثبت نشده فعالیت می کند. شکایت SEC همچنین ادعا می کند که Kraken به طور غیرقانونی تجارت اوراق بهادار دارایی های رمزنگاری شده را حداقل از سپتامبر 2018 تسهیل کرده است و در این فرآیند صدها میلیون دلار درآمد کسب کرده است.

شرکت مادر آن Payward Inc است. کراکن، تحت مدیریت او، قبلاً در فوریه 2023 اتهامات SEC علیه تجارت سهامداری را حل و فصل کرد.

جامعه کریپتو با نفس بند آمده روند پیشرفت پرونده را تماشا می کند. اعتراض کراکن به اظهارات SEC بیش از یک استدلال قانونی است. این یک موضع در برابر آنچه بورس به عنوان افزایش بیش از حد قدرت نظارتی می بیند است.

نتیجه پرونده کراکن می‌تواند پیامدهای مهمی بر نحوه عملکرد صرافی‌های رمزنگاری و نحوه طبقه‌بندی و تنظیم دارایی‌های دیجیتال در ایالات متحده داشته باشد.
نویسنده: Tomiwabold Olajide

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید