نهاد تجاری بریتانیا کراکن برچسب گذاری قانونگذار رمزارز را به عنوان “قمار” به سخره می گیرد.


CryptoUK، یک مؤسسه تجاری مستقر در بریتانیا، استدلال می‌کند که باید رویکردی بسیار ظریف‌تر و متناسب‌تر در نظر گرفته شود.

نهاد خودتنظیمی CryptoUK و صرافی کریپتو کراکن انگلستان از گزارش اخیر هیئتی از قانونگذاران بریتانیایی انتقاد کرده اند که پیشنهاد می کند ارزهای رمزنگاری شده باید به طور مشابه قمار تنظیم شوند.

در گزارشی در 17 می، کمیته خزانه داری «اکیداً» توصیه کرد که ارز دیجیتال پشتیبانی نشده به عنوان قمار تنظیم شود، با اشاره به نگرانی ها در مورد خطرات «مهم» مصرف کننده مرتبط با طبقه دارایی، مانند نوسانات قیمت و فقدان ارزش ذاتی.

در نهایت، او خواستار تنظیم کریپتو بر اساس اصل زیر شد: همان خطر، همان نتیجه نظارتی.»

این حرکت برای بازیکنان محلی خیلی خوب پیش نرفت، به ویژه با توجه به اینکه بریتانیا در مسیر تبدیل شدن به یک مرکز ارز دیجیتال مترقی است.

CryptoUK در بیانیه ای در 17 می که با کوین تلگراف به اشتراک گذاشته شد، استدلال کرد که “در نظر گرفتن این رویکرد، تفاوت های ظریف صنعت و فرصت های واقعی برای سرمایه گذاری داخلی و رشد برای کل اقتصاد بریتانیا را در نظر نمی گیرد.”

“هیچ حوزه قضایی جهانی دیگر این رویکرد را اتخاذ نکرده است و با اشاره به MiCA در اتحادیه اروپا، ما باید رویکردی سفارشی و متناسب با مقررات در صنعت داشته باشیم تا اطمینان حاصل کنیم که بریتانیا به محیطی خصمانه برای اقامت مشاغل تبدیل نمی شود.”

این سازمان همچنین پیشنهاد کرد که چنین رویکردی در نهایت می‌تواند منجر به این شود که مصرف‌کنندگان بریتانیایی به‌جای تعامل، به دنبال پلتفرم‌های رمزنگاری فراساحلی باشند، که آن را «کاملاً مغایر با هدف حمایت از این مصرف‌کنندگان از طریق مقررات» می‌داند.

در بیانیه Kraken UK، این شرکت تاکید کرد که خزانه داری “اساسا” با “نتیجه گیری مبنی بر اینکه دارایی های رمزنگاری شده ارزش ذاتی ندارند” مخالف است.

مرتبط با: ناظر مالی بریتانیا بازرسی از سایت های مشکوک به دستگاه های خودپرداز رمزنگاری غیرقانونی را اعلام کرد

این شرکت گفت: «مایه تاسف است که کمیته از فرصت بریتانیا برای تبدیل شدن به یک رهبر جهانی واقعی در صنعت به سرعت در حال توسعه ما حمایت نمی کند.

«توصیه کمیته مبنی بر اینکه دارایی‌های کریپتو باید به‌عنوان محصولات قمار تنظیم شوند، اشتباه است و برای مصرف‌کنندگان بریتانیایی کاملاً نامناسب است.

او خاطرنشان کرد که نه تنها “هدف و پتانسیل فناوری را از دست می دهیم”، بلکه حمایت های قمار مانند مقررات خدمات مالی، حمایت هایی را ارائه نمی دهند.

CryptoUK به زیان احتمالی مالیات بر عایدی سرمایه اشاره کرد اگر تجارت کریپتو به عنوان قمار تلقی شود.

«قمار از مالیات بر عایدی سرمایه معاف است. آیا دولت بریتانیا می‌خواهد ده‌ها میلیون پوند از درآمد مالیاتی حاصل از تجارت دارایی‌های رمزنگاری پشتیبانی‌نشده را حذف کند؟» CryptoUK بیان کرد.

میزان قابل تنظیم بودن ارز دیجیتال به عنوان «قمار» توسط خزانه داری مشخص نشده است، اما این گزارش اجرای مقررات و دستورالعمل های قوی در مورد حمایت از مصرف کننده، پولشویی و تامین مالی تروریسم را توصیه می کند.

مجله: اعتیاد به تجارت ارزهای دیجیتال – چه چیزی را باید تماشا کرد و چگونه درمان کرد
نویسنده: Brian Quarmby

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید