کراکن مجوز ارائه دهنده خدمات دارایی مجازی را در ایرلند قبل از رأی گیری MiCA به دست می آورد


کراکن صرافی ارز دیجیتال مستقر در ایالات متحده مجوز ارائه دهنده خدمات دارایی مجازی خود را از بانک مرکزی ایرلند دریافت کرده است.

Payward Europe Solutions، یک شرکت تابعه ایرلندی Kraken که در دوبلین ثبت شده است، در 18 آوریل مجوز ارائه دهنده خدمات دارایی مجازی (VASP) را از بانک مرکزی ایرلند دریافت کرد.

مجوز VASP در زمان حساسی برای Kraken می آید. اتحادیه اروپا قرار است رای نهایی خود را در مورد مقررات بازارهای دارایی رمزنگاری (MiCA) که مدت ها در انتظار آن بودیم برگزار کند.

انتظار می رود که قانون MiCA پس از رای گیری پیش از حمایت غیرحزبی قاطعانه به تصویب برسد. اگر این کار را انجام دهند، تغییرات حاصل از هر شرکتی که در اتحادیه اروپا به عنوان CASP (ارائه‌دهنده خدمات دارایی‌های رمزنگاری شده) فعالیت می‌کند، ملزم می‌شود تا در یکی از ۲۷ تنظیم‌کننده مجاز اتحادیه ثبت نام کند.

Kraken، یا بهتر است بگوییم شرکت تابعه ایرلندی آن Payward Europe Solutions، چنین صلاحیتی را دریافت کرده است و آن را تنها سومین ارز دیجیتالی می کند که این کار را انجام می دهد. Exchange Gemini و Coinbase مجوزهای VASP خود را به ترتیب در جولای و دسامبر 2022 دریافت کردند.

مرتبط با: ارز دیجیتال در اروپا: اکونومیست MiCA و آینده استیبل کوین ها را بررسی می کند

در یک پست وبلاگ شرکت، رئیس عملیات اروپایی کراکن، مارک جنینگز، تصمیم بانک ایرلند را تحسین کرد و گفت: “قوانین شفاف و موثر برای پذیرش جریان اصلی ارزهای دیجیتال ضروری است.” جنینگز همچنین اشاره کرد که این انتصاب گواهی بر مشروعیت شرکت است:

«ثبت نام VASP Kraken در ایرلند به مشتریان و رگولاتورهای ما نشان می‌دهد که Kraken از قوی‌ترین استانداردهای اروپایی ضد پولشویی و انطباق پیروی می‌کند. ثبت تعهد کراکن به افزایش پذیرش کریپتو در اروپا، در حال حاضر و در آینده را نشان می‌دهد. این امر بیش از پیش بر آن تأکید می‌کند. ”

در ایالات متحده، جاده پر دست انداز بود زیرا صرافی کریپتوکارنسی کراکن مجبور شد با کمیسیون بورس و اوراق بهادار به دلیل بی نظمی های ادعایی در خدمات سهام خود توافق کند. در نتیجه این شکایت، کراکن 30 میلیون دلار جریمه پرداخت و موافقت کرد که ارائه خدمات سهام به مشتریان آمریکایی را متوقف کند.

به سرعت به 18 آوریل برسید، و به نظر می رسد Kraken باید تمام اردک های خود را برای برآورده کردن الزامات واجد شرایط بودن MiCA قبل از رای گیری اتحادیه اروپا در 19 آوریل – دوره انتقال 18 ماهه برای اجرای کامل در صورت تصویب اقدامات آماده کند.
نویسنده: Tristan Greene

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *