کراکن برای زنده ماندن در زمستان کریپتو نیروی کار خود را 30 درصد کاهش می دهد


به گفته مدیر عامل آن، صرافی برای سازگاری با اکوسیستم کریپتو که به سرعت در حال رشد است، خیلی سریع رشد کرده است.

صرافی کریپتوکارنسی کراکن در 30 نوامبر اعلام کرد که یکی از “سخت ترین تصمیمات” خود را اتخاذ کرده است، یعنی کاهش نیروی کار جهانی خود را با حدود 1100 نفر، که حدود 30 درصد از کل نیروی کار آن در شرایط فعلی بازار است.

به گفته مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران جسی پاول، کراکن به دلیل رشد سریع اکوسیستم کریپتو مجبور به افزایش سه برابری نیروی کار خود شده است و عقب نشینی فعلی در حال بازگرداندن اندازه تیم شرکت به جایی است که 12 ماه پیش بود. پاول در توییتی نوشت: «ماکرو قبلاً سخت بوده است و ما مقاومت کردیم، اما مشکلات اخیر صنعت، خوش‌بینی کوتاه‌مدت در مورد بازیابی کریپتو را کاهش داده است».

حجم معاملات کمتر و ثبت نام مشتری کمتر در شرایط آشفته بازار به تصمیم کراکن برای کاهش هزینه ها با کند کردن تلاش های جذب نیرو و اجتناب از تعهدات بازاریابی عمده کمک کرد.

به گفته این صرافی، این تغییرات «برای حفظ کسب‌وکار در بلندمدت و در عین حال ادامه ساختن محصولات و خدمات با کلاس جهانی در مناطق انتخابی که بیشترین ارزش را برای مشتریان ما می‌افزایند» ضروری است.

این شرکت گفت که به کارمندان اخراج شده بسته ای از خدمت خوب داده می شود که شامل چهار ماه پوشش بیمه درمانی است که شامل 16 هفته حقوق اولیه، پاداش عملکرد، مشاوره، حمایت از مهاجرت و حمایت شغلی و سایر مزایا می شود.

مربوط: قانونگذار ایالات متحده در میان سقوط FTX، صرافی های بزرگ رمزارز را در مورد حمایت از مصرف کننده زیر سوال می برد

اوایل سال جاری، در ماه ژوئن، کراکن اعلام کرد که به استخدام بیش از 500 نفر در بخش‌های مختلف در بحبوحه رکود بازار ادامه خواهد داد. تلاش‌های این شرکت برای استخدام در تضاد کامل با اعلامیه‌های اخراج شرکت‌های بزرگ بلاک چین مانند Coinbase و BlockFi بود.

کراکن در حمایت از تصمیم خود برای ادامه گسترش فهرست خود در اوایل سال، این را گفت:

ما برنامه استخدام خود را تغییر نداده‌ایم و قصد اخراج نداریم. ما بیش از 500 نقش را برای بقیه سال داریم و معتقدیم که بازارهای نزولی برای حذف نامزدهایی که به دنبال فریب کسانی هستند که واقعاً به مأموریت ما ایمان دارند، عالی هستند.”

اما اخراج‌های فعلی تصویر متضادی را با اظهارات مدیرعامل در ماه ژوئن نشان می‌دهد، زمانی که او از فرصت استفاده کرد و در حالی که درباره تصمیم شرکت برای استخدام صدها کارمند جدید بحث می‌کرد به اصطلاح «فعالان بیدارباش» آتش گرفت.
نویسنده: Judith BannermanQuist

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید