قانونگذاران کره ای در ماه مه پس از محاکمه قتل وحشتناک به سمت قوانین ارزهای دیجیتال حرکت کردند: گزارش


پس از کشته شدن یک زن در پی اختلاف بر سر دارایی های دیجیتال، تلاش ها برای ایجاد سیاست ارزهای دیجیتال دوباره در کره جنوبی شعله ور شد.

قانونگذاران کره جنوبی در پی یک پرونده قتل وحشتناک مربوط به دارایی های دیجیتال، بر مقررات سختگیرانه تر دارایی های دیجیتال فشار می آورند.

بر اساس گزارش بلومبرگ در 18 مه، یک زن کره ای در 29 مارس ربوده شد و بعداً در یک مناقشه که گمان می رود ناشی از اختلاف بر سر ضررهای مربوط به ارزهای دیجیتال باشد کشته شد – که به یک رشته رسوایی های مرتبط با دارایی های دیجیتال از جمله Do Kwon’s Terra افزوده شد. اکوسیستم ارز در ماه می سال گذشته سقوط کرد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که آخرین مورد قتل، به قانون‌گذاران فوریت می‌افزاید تا اولین لایحه مستقل رمزنگاری کشور را که می‌تواند در اواخر این ماه در رای‌گیری پارلمان به تصویب برسد، افزایش دهد.

بک هیریون، یک قانونگذار از حزب مخالف دموکرات کره به بلومبرگ گفت: «بالاخره در هر دو طرف اتفاق نظر وجود دارد که باید در اسرع وقت قانونی وضع کنیم».

او افزود: «مسائل زیادی وجود داشت، بنابراین لازم بود ابتدا روی یک چیز تمرکز کنیم – حمایت از سرمایه گذار – تا به سرعت به جلو حرکت کنیم.

این صورت‌حساب جدید، قانون حفاظت از دارایی‌های مجازی کاربر نامیده می‌شود که در مجموع ۱۹ قبض مختلف مرتبط با رمزنگاری را در یک صورت‌حساب گرد هم می‌آورد.

مرتبط با: مقامات کره جنوبی پس از رسوایی سیاسی به مبادلات رمزنگاری Upbit و Bithumb حمله کردند

بر اساس نسخه پیش نویس این لایحه که توسط بلومبرگ مشاهده شده است، این قانون تعاریف قانونی واضحی از دارایی های مجازی را تشریح می کند و مجازات هایی را برای جرائمی مانند تجارت داخلی و دستکاری بازار اعمال می کند. علاوه بر این، لایحه جدید کمیسیون خدمات مالی کشور را برای نظارت بر شرکت‌های ارز دیجیتال و نظارت بر دارایی‌ها توانمند می‌سازد.

این قانون همچنین شرکت‌های دارایی دیجیتال را ملزم می‌کند تا برای محافظت از خود در برابر هکرها، بیمه‌نامه بگیرند و همچنین قوانین سخت‌گیرانه‌تری را برای وجوه ذخیره و نگهداری حساب اعمال کنند. در حالی که این قوانین برای ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین اعمال می شود، قانون فعلی بازار سرمایه برای توکن هایی اعمال می شود که دولت آن ها را اوراق بهادار در نظر می گیرد.

مجله: اعتیاد به تجارت ارزهای دیجیتال – چه چیزی را باید تماشا کرد و چگونه درمان کرد
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *