“مورد استفاده مرگبار”: سیتی می گوید تریلیون ها دارایی می توانند تا سال 2030 توکن شوند


این بانک پیش‌بینی می‌کند که به «توکن‌شده‌ترین» طبقه دارایی در بازار سهام خصوصی تبدیل شود، زیرا نقدشوندگی بیشتری دارد و می‌توان آن را تقسیم کرد.

بانک سرمایه‌گذاری سیتی شرط می‌بندد که توکن‌سازی دارایی‌های دنیای واقعی مبتنی بر بلاک چین به «مورد استفاده کشتار» بعدی در کریپتو تبدیل خواهد شد و این شرکت پیش‌بینی می‌کند که بازار تا سال 2030 به 4 تا 5 تریلیون دلار برسد.

سیتی در گزارش ماه مارس «پول، توکن‌ها و بازی‌ها» اعلام کرد که این افزایش 80 برابری نسبت به ارزش فعلی دارایی‌های دنیای واقعی قفل‌شده در بلاک‌چین را نشان می‌دهد.

تحلیلگران این شرکت گفتند: «ما 4 تا 5 تریلیون دلار در اوراق بهادار دیجیتال توکن شده و 1 تریلیون دلار در حجم مالی تجارت مبتنی بر فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) را تا سال 2030 تخمین می زنیم.

این بانک تخمین می زند که از 5 تریلیون دلار توکن شده، 1.9 تریلیون دلار به صورت بدهی، 1.5 تریلیون دلار از املاک و مستغلات، 0.7 تریلیون دلار از سهام خصوصی و سرمایه گذاری خطرپذیر و 0.5-1 تریلیون دلار از اوراق بهادار است.

توکنیزاسیون مبتنی بر بلاک چین کل بازار آدرس پذیر بر اساس طبقه دارایی. منبع: شهر

این تحقیق نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری‌های خصوصی و سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز با تصاحب 10 درصد از کل بازار آدرس‌پذیر و پس از آن املاک و مستغلات با 7.5 درصد، به توکن‌ترین طبقه دارایی تبدیل خواهند شد.

این بانک توضیح داد که بازارهای سهام خصوصی به دلیل نقدینگی مطلوب، شفافیت و ویژگی‌های تقسیم‌بندی، احتمالاً نرخ پذیرش سریع‌تری خواهند داشت.

KKR، Apollo و Hamilton Lane سه شرکت سهامی خصوصی هستند که قبلاً نسخه‌های توکن‌شده وجوه خود را در پلتفرم‌هایی مانند Securitize، Provenance Blockchain و ADDX راه‌اندازی کرده‌اند.

اگر پیش‌بینی‌های صعودی سیتی تا سال 2030 محقق شود، دارایی‌های توکن‌شده همچنان تنها بخش کوچکی از کل بازارهای آدرس‌پذیر را نشان خواهند داد. منبع: شهر

سیتی گفت که توکن‌سازی بلاک چین جایگزین زیرساخت‌های مالی قدیمی خواهد شد، زیرا از نظر فناوری برتر است و فرصت‌های سرمایه‌گذاری بیشتری را در بازارهای خصوصی فراهم می‌کند.

در بیانیه آمده است: «دارایی‌های مالی سنتی زوال نیافته‌اند، اما از آنجایی که توسط سیستم‌ها و فرآیندهای سنتی محدود شده‌اند، کمتر از حد مطلوب هستند. برخی از دارایی‌های مالی مانند درآمد ثابت، سهام خصوصی و سایر گزینه‌ها نسبتاً محدود هستند، در حالی که سایر بازارها مانند سهام عمومی کارآمدتر هستند.»

سیتی استدلال می‌کند که توکن‌سازی بلاک چین نیاز به اجماع گران قیمت را از بین می‌برد، از شکست تسویه‌ها جلوگیری می‌کند و تراکنش‌های خسته‌کننده را کارآمدتر از همیشه می‌کند:

«آنچه DLT و توکن‌سازی ارائه می‌کند، یک پشته فناوری کاملاً جدید است که به همه ذینفعان اجازه می‌دهد تا همه فعالیت‌ها را بر روی یک زیرساخت مشترک به‌عنوان یک منبع داده طلایی انجام دهند – بدون تطبیق گران‌تر، رفع خرابی‌ها، انتظار برای اسناد فکس شده یا «اصل دنبال کنید” از طریق پست یا با گزینه های سرمایه گذاری که به دلیل مشکل عملیاتی در دسترسی محدود شده اند.”

با این حال، بانک سرمایه گذاری اذعان کرد که در حال حاضر معایبی مانند فقدان چارچوب قانونی و نظارتی، مشکلات در ایجاد زیرساخت ها و دستیابی به مجموعه ای گسترده از استانداردهای قابلیت همکاری وجود دارد.

مرتبط با: نشانه گذاری دارایی: راهنمای مبتدی برای تبدیل دارایی های واقعی به دارایی های دیجیتال

سیتی همچنین گفت که برخی از بازیگران صنعت به ویژه با توجه به اینکه بورس اوراق بهادار استرالیا (ASX) اخیرا پروژه 165 میلیون دلاری DLT خود را که در ماه نوامبر شکست خورد، کنار گذاشته است، “شک” دارند.

سیتی افزود که “دردهای رشد” بسیار بیشتری وجود دارد. اما بانک مطمئن است که اکوسیستم با تکامل فناوری به بلوغ خواهد رسید:

“در این لحظه، زمانی که حالت “جدا شده” اسکئومورفیک غلبه می‌کند، فناوری مخرب جدید از گرایش‌های قدیمی و جهت‌دار ایده‌آل به سمت حالت نهایی پیش‌بینی شده فاصله می‌گیرد.

سیتی این “وضعیت پایانی” را به عنوان “زیرساخت دارایی مالی دیجیتالی بومی که در سطح جهانی قابل دسترسی است، 24x7x365 عمل می کند و با قراردادهای هوشمند و قابلیت های اتوماسیون با قابلیت DLT بهینه شده است، موارد استفاده را امکان پذیر می کند که با زیرساخت های سنتی غیرعملی هستند” تصور می کند.

مجله: بلوک های ساختمانی: ژنرال Y می تواند از نشانه ها برای بالا رفتن از نردبان ملک استفاده کند


نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید