دلایل اصلی افزایش قیمت بیت کوین (BTC) از 57000 دلار


فهرست

  • منافع سازمانی و داده های زنجیره ای
  • فروشندگان کوتاه مدت و پویایی بازار گاوی

بازار ارزهای دیجیتال اره بیت کوین مرز 57000 دلار را شکست، قیمتی که بیش از دو سال است که دیده نشده است.

این افزایش به ترکیبی از عوامل، از جمله خریدهای شرکتی قابل توجه و احساسات صعودی حاکم در بازار نسبت داده می شود.

افزایش ارز دیجیتال به ویژه در معاملات آسیایی در روز سه شنبه مشهود بود. بیت کوین تنها در دو جلسه بیش از 10 درصد افزایش یافت.

این روند صعودی با اعلامیه ای از سوی سرمایه گذار پیشرو ارز دیجیتال و شرکت نرم افزاری MicroStrategy حمایت شد که نشان داد اخیراً تقریباً 3000 بیت کوین را با هزینه 155 میلیون دلار خریداری کرده است.

منافع سازمانی و داده های زنجیره ای

به نظر می رسد که نیروی محرکه حیاتی پشت افزایش قیمت اخیر بیت کوین افزایش علاقه سرمایه گذاران نهادی است، همانطور که داده های زنجیره ای نشان می دهد.

کی یانگ جو از CryptoQuant گفت “نهنگ”، اصطلاحی که برای توصیف دارندگان مقادیر زیادی ارز دیجیتال استفاده می شود. در حال انباشته شدن است بیت کوین.

این انباشت باعث شد که این سرمایه‌گذاران با 38 درصد سود غیرقابل تحقق بنشینند، که بر جذابیت فزاینده بیت کوین در میان سرمایه‌گذاران پول هوشمند تأکید می‌کند.

علاوه بر این، اهمیت داده های زنجیره ای به طور فزاینده ای اهمیت می یابد. این اطلاعات در مورد جریان های سرمایه نهادی، به ویژه در رابطه با جریان های ورودی سرمایه ETF بیت کوین در زنجیره بیت کوین ارائه می کند.

فروشندگان کوتاه مدت و پویایی بازار گاوی

یان آلمان، یکی از بنیانگذاران شرکت تحلیلی Glassnode. ارایه شده نگاهی دیگر به رالی کنونی.

او به یکی از ویژگی‌های متمایز این افزایش نسبت به اوج‌های قبلی اشاره می‌کند: شرط‌بندی‌های مداوم علیه بیت‌کوین توسط فروشندگان کوتاه‌مدت که با افزایش قیمت نقدینگی می‌کنند.

این سناریو در تضاد با قله های معمولی بازار گاوی است که در آن موقعیت های خرید اهرمی از بین می روند.

این روند نشان دهنده اعتماد قوی به طول عمر افزایش قیمت بیت کوین است. این نشان می دهد که پویایی بازار این بار ممکن است متفاوت از رالی های گذشته باشد.
نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید