دلیل اصلی سقوط قیمت بیت کوین (BTC)


بیت کوین امروز کاهش قابل توجهی را تجربه کرد و ارزش آن در صرافی Bitstamp به پایین ترین حد روزانه 41454 دلار رسید.

تحلیلگران بازار این کاهش ناگهانی را به این گمانه زنی نسبت می دهند که کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) به طور بالقوه چندین پیشنهاد ETF بیت کوین را در این ماه رد خواهد کرد.

همانطور که توسط U.Today گزارش شده است، مارکوس تیلن، تحلیلگر Matrixport معتقد است که آخرین پرونده ها ممکن است معیارهای سختگیرانه مورد نیاز برای تایید ارزنده SEC را نداشته باشند.

فهرست گسترده شرکت های پیشرو وال استریت مانند JPMorgan به عنوان شرکت کنندگان مجاز برای ETF های بالقوه مرتبط با بیت کوین، خوش بینی را افزایش داده است که به زودی تایید می شود. با این حال، ظهور امکان طرد، بر این انتظارات سایه افکند.

کاهش شدید قیمت در روز تولد بیت کوین

بازار ارزهای دیجیتال منعکس کننده کاهش بیت کوین بود. سایر دارایی های دیجیتال عمده مانند اتر و سولانا کاهش دو رقمی را تجربه کردند.

این فروپاشی جمعی در حالی اتفاق می‌افتد که بیت کوین پانزده سال از استخراج بلوک تشکیل آن را گرامی می‌دارد. علی رغم پیش بینی های صعودی قبلی تحلیلگران مالی، واکنش بازار عمدتاً نزولی بود.

جالب اینجاست که Matrixport قبلا پیش بینی کرده بود که قیمت بیت کوین بسته به تایید ETF بیت کوین اسپات تا 50000 دلار افزایش خواهد یافت. این خوش بینی مبتنی بر این باور بود که تایید ETF بیت کوین را در پرتفوی های سازمانی مشروعیت می بخشد و به طور بالقوه منجر به جریان های فیات قابل توجهی می شود.

با این حال، اریک بالچوناس، تحلیلگر، در مورد شانس تایید ETF بیت کوین در این ماه خوشبین است: سوال کردن منابع ماتریکسپورت او در X گفت: “ما چیزی جز تایید نشنیده‌ایم، اما من از آن مرد می‌پرسم که آیا منبعی دارد یا فقط در حال حدس و گمان است تا سوء ظن ایجاد نکند.”

دیدگاه های متضاد

برخی از فعالان بازار افت قیمت را به شایعه رد ETF نسبت می دهند، اما برخی دیگر از تحلیلگران، مانند جو کارلاسار، دیدگاه متفاوتی را ارائه می دهند.

کارلاسار استدلال می کند که فروش یک اصلاح طبیعی بازار است و این وضعیت را یک “بازار بیش از حد خرید” می نامد که “فشار طولانی مدت” را تجربه می کند.

آخرین داده های انحلال CoinGlass این ادعا را تایید می کند. تقریباً 190619 معامله‌گر در 24 ساعت گذشته منحل شدند و مجموع انحلال آنها به 657.23 میلیون دلار رسید.

بزرگترین سفارش انحلال به ارزش 14.26 میلیون دلار در Huobi گزارش شده است.
نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید