دلیل اصلی شکست بیت کوین (BTC) 47000 دلار. آیا 50000 دلار قابل دستیابی است؟


بیت کوین به نقطه عطفی رسید و برای اولین بار از آوریل 2022 به قیمت 47000 دلار رسید. این حرکت قابل توجه قیمت در بحبوحه آمادگی بازار برای اخبار بالقوه تأثیرگذار در جبهه نظارتی ارزهای دیجیتال رخ می دهد.

هیجان ETF و پیش بینی قیمت

سرمایه‌گذاران و ناظران بازار از نزدیک تأیید پیش‌بینی‌شده صندوق معامله‌شده در بورس بیت‌کوین (ETF) توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده را دنبال می‌کنند. بنا بر گزارش ها، این تصمیم روز چهارشنبه اعلام خواهد شد و گمانه زنی های گسترده ای در مورد اینکه چگونه این امر بر مسیر قیمت بیت کوین تأثیر می گذارد وجود دارد.

نام‌های مطرح در فضای کریپتو، مانند آرتور هیز، پیشنهاد کرده‌اند که این تایید می‌تواند بیت‌کوین را تا ۷۰ هزار دلار افزایش دهد. اما او این پیش‌بینی را با پیش‌بینی محتاطانه تصحیح شدید بعداً تعدیل می‌کند. به گفته هیز، عقب نشینی «سالم» بین 20 تا 30 درصد از قیمت های اوایل ماه مارس منطقی به نظر می رسد، و اگر بیت کوین در هفته های آینده به محدوده 60000 تا 70000 دلار برسد، کاهش می تواند تا 40 درصد نیز برسد. او همچنین پیش بینی می کند که بیت کوین در ابتدا در بازارهای مالی گسترده تر به شدت کاهش می یابد، اما به دلیل وضعیت آن به عنوان یک “ارز ذخیره خنثی”، قبل از نشست فدرال رزرو بهبود خواهد یافت.

CryptoQuant، یکی دیگر از صدای تحلیلی در صنعت، پیشنهاد کرد که تایید ETF بیت کوین می تواند یک رویداد “فروش خبری” را آغاز کند.

علیرغم پیش بینی های مختلف، یک چیزی که تحلیلگران بر آن توافق دارند این است که تقاضای بالای بیت کوین ETF به چشم انداز صعودی اشاره دارد.

بازار ارزهای دیجیتال گسترده تر

طی 24 ساعت گذشته، بازار ارزهای دیجیتال عملکرد متفاوتی داشته است و به نظر می رسد افزایش قابل توجه 6.5 درصدی قیمت بیت کوین (BTC) در بازار پیشرو بوده است.

اتریوم (ETH) با افزایش اندک 4.2 درصدی در رتبه بعدی قرار دارد، در حالی که بایننس کوین (BNB) و XRP مرتبط با ریپل به ترتیب 0.4 درصد و 2.1 درصد سود کمتری را نشان می دهند. در مقابل، سولانا (SOL) پس از مشاهده کاهش قابل توجه 8.8 درصدی در هفته گذشته، 4 درصد افزایش یافته است.


نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید