دلیل اصلی سقوط قیمت بیت کوین (BTC)


فهرست

  • درک فروش
  • احساسات نزولی از سوی تحلیلگران بازار

بیت کوین اوایل امروز کاهش قابل توجهی را تجربه کرد و به پایین ترین سطح روزانه 39494.65 دلار سقوط کرد.

این کاهش اخیر ارزش بازار را به 784.8 میلیارد دلار و حجم معاملات 24 ساعته را به 30 میلیارد دلار کاهش داد.

تا آخرین به روز رسانی، بیت کوین اندکی بهبود یافته و حدود 40032.31 دلار معامله شده است، اما محدوده 24 ساعته دوره پرتلاطمی را برای این ارز دیجیتال نشان می دهد که بین 39494.65 تا 41269.88 دلار در نوسان بوده است.

درک فروش

روند نزولی در ارزش بیت کوین را می توان تا حد زیادی به خروجی های قابل توجهی از صندوق های قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) نسبت داد.

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC)، به طور خاص، شاهد خروج سرسام آور 640 میلیون دلاری تنها در یک روز بود که آن را به بزرگترین جریان خروجی تبدیل کرد که تا به حال تجربه کرده است. کل مبلغ برداشت شده تاکنون به حدود 3.45 میلیارد دلار رسیده است.

جیمز سیفارت، تحلیلگر برجسته ETF گفت: مشخص شده است او در پست خود در شبکه های اجتماعی به این روند توجه کرد و بر افزایش سرعت این خروج ها تاکید کرد.

علاوه بر این، هولگر ژاپیتز، تحلیلگر تاکید کرد که علاقه به ETF بیت کوین کاهش یافته است. این مصادف است با همبستگی بین بیت کوین و سهام فناوری که در پایین ترین سطح 0.3 هفته گذشته باقی مانده است.

احساسات نزولی از سوی تحلیلگران بازار

احساسات نزولی اخیر پیرامون بیت کوین به پیام های مملو از عذاب از سوی مخالفان برجسته دامن زده است.

پیتر شیف، منتقد معروف بیت کوین، از X برای بیان احساسات نزولی استفاده کرد و به طور خاص بر ETF استراتژی بیت کوین ProShares تمرکز کرد. این ETF که معاملات آتی بیت کوین را ردیابی می کند، از زمان راه اندازی آن در اکتبر 2021، طی دو سال بیش از 50 درصد کاهش داشته است. شیف فکر می کند سایر ETF ها نیز شاهد همین سرنوشت بوده اند.

جیم کرامر، یکی دیگر از صداهای تأثیرگذار در دنیای مالی، پس از پیش‌بینی اینکه این ارز دیجیتال پرچم‌دار برای یافتن جایگاه خود با مشکل مواجه خواهد شد، آن را به طور خلاصه در پستی با عنوان «Bitcoin=در مشکل» خلاصه کرد.
نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید