جزئیات مهم از گزارش درآمد کوین بیس


صرافی پیشرو ارزهای دیجیتال Coinbase نتایج مالی مورد انتظار سه ماهه چهارم و سال 2023 خود را اعلام کرد که نشان دهنده بهبود قابل توجهی در عملکرد است که فراتر از انتظارات بازار است.

نتایج اعلام شده در 15 فوریه نشان دهنده یک چرخش شدید نسبت به سال قبل است. این شرکت درآمد هر سهم 1.04 دلار را گزارش کرد. این یک بهبود قابل توجه نسبت به از دست دادن 2.46 دلار به ازای هر سهم بود. این نشان دهنده پایان 7 ضرر متوالی سه ماهه کوین بیس است.

علاوه بر این، کل درآمد این شرکت 51 درصد افزایش یافت که پیش‌بینی‌های وال استریت را برای افزایش اندک‌تر پیش‌بینی کرد.

رشد درآمد و درآمد

گزارش دقیق درآمد نشان دهنده رشد قوی در بخش های مختلف کسب و کار کوین بیس است. درآمد معاملات مصرف کننده نسبت به سال قبل تقریباً 60 درصد افزایش یافته است.

این رشد نسبت به 274.5 میلیون دلار گزارش شده در سه ماهه سوم افزایش قابل توجهی دارد. به طور مشابه، درآمد معاملات شرکت ها با 173 درصد افزایش به 36.7 میلیون دلار رسید.

این گزارش همچنین به افزایش قابل توجهی در درآمد کل اشتراک و خدمات اشاره کرد که تقریباً 33 درصد افزایش یافت و به 375.4 میلیون دلار رسید. قابل ذکر است، درآمد هزینه نگهداری به 19.7 میلیون دلار افزایش یافت. این نشان می دهد که اعتماد و استفاده از خدمات نگهداری کوین بیس در حال افزایش است.

با نگاهی به آینده، کوین بیس تخمین می زند که درآمد اشتراک و خدمات در سه ماهه اول سال 2024 بین 410 تا 480 میلیون دلار باشد.

واکنش بازار و دیدگاه های تحلیلگر

قبل از انتشار این اعداد دلگرم‌کننده، جی‌پی مورگان رتبه‌بندی کوین‌بیس را از «کم وزن» به «خنثی» اصلاح کرد و هدف قیمت جدیدی را ۸۰ دلار تعیین کرد. این تعدیل نشان دهنده تغییر در احساسات به سمت مبادلات ارزهای دیجیتال است که با افزایش گسترده تر در بازار ارزهای دیجیتال، از جمله افزایش قابل توجه ارزش بیت کوین، کاتالیز شده است. مقررات جی‌پی مورگان، به‌ویژه، پس از یک دوره شک و تردید در مورد تأثیر صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین آمریکا (ETF) به‌ویژه بر بازار آمده است. علیرغم اینکه ARK Invest به رهبری کتی وود، 34.3 میلیون دلار سهام کوین بیس را در سه صندوق مختلف درست قبل از گزارش درآمد فروخت، سهام کوین‌بیس انعطاف‌پذیری نشان داده است که به دلیل حرکت مثبت کلی در صنعت ارزهای دیجیتال تقویت شده است.


نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید