کوین اولری اتهامات بایننس را رد کرد


کوین اولری در مصاحبه ای با کوین تلگراف گفت که احتمال اتهامات جدی تر علیه بایننس و مدیر عامل آن، چانگ پنگ ژائو را رد نمی کند.

کوین اولری گفت که کمیسیون بورس و اوراق بهادار در کیفرخواست 136 صفحه‌ای که آژانس در 5 ژوئن علیه بایننس منتشر کرد، برخی اتهامات “جدی” را مطرح کرد و در مصاحبه با کوین تلگراف، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت چانگ پنگ ژائو گفت که معتقد است در یک “وضعیت دشوار”. “لکه.

اولری، سرمایه‌دار مخاطره‌آمیز و شخصیت CNBC، با رنگارنگ‌تر به عنوان «آقای. Awesome” یک سرمایه گذار در صرافی رمزارز FTX قبل از سقوط آن در ماه نوامبر بود و در مورد از دست دادن 15 میلیون دلار از نقش خود به عنوان سخنگوی شرکت پولی صحبت می کرد.

برخی ناظران شکست FTX را به مجموعه ای از رویدادها در توییتر بین بنیانگذار و مدیر عامل 31 ساله سام بنکمن-فرید و مدیر عامل بایننس Changpeng “CZ” Zhao نسبت می دهند که به طور خلاصه پیشنهاد کرد: نجات شرکت. واضح بود. با این حال، با ناراحتی بانکمن-فرید و شاید امکان ارائه پیشنهاد به حساب بانکی اولری، بلافاصله آن را رد کرد.

با این وجود، اولری گفت که با CZ 46 ساله، که SEC او را به دلیل سوء استفاده از وجوه مشتری با انتقال آنها بین نهادهایی که کنترل می کند – از جمله شمال 20 میلیارد دلار بین Binance و شرکتی به نام Merit Peak، هدف قرار داده است. .

اولری گفت: «آنها شخصاً به دنبال CZ هستند. “این خیلی سخت است. بنابراین، باید به او دلسوزی نشان دهید.”

کوین تلگراف: سرمایه گذاران باید از این مورد چه تصمیمی بگیرند؟ آیا بازار را بهم خواهد زد؟ آیا نهادهای نظارتی پرونده ای دارند؟

کوین اولری: اگر به این فکر می کنید که چرا بازار کریپتو در حال “فشرده شدن” و نه پیشرفت است، به این دلیل است که جریان پول جدیدی وجود ندارد. سرمایه نهادی وجود ندارد. […] و بنابراین، هنگامی که سیل دائمی از شکایت های قانونی توسط تنظیم کننده ها علیه مبادلات و اتهامات را مشاهده می کنید – فقط پول شرکت ها را می ترساند.

من فکر می کنم همه این را می فهمند، علاوه بر خود قانون گذاران، قانون گذاران و قانون گذاران. آنها از طبیعت سرکش این منطقه خسته شده اند. آنها از شنیدن این خبر خسته شده اند که پسر بعدی با 6 میلیارد دلار منفجر می شود. رای دهندگان دیوانه هستند. آنها فقط از آن خسته شده اند.

هیل هیچ حمایت عاطفی ندارد [for crypto] اکنون، زیرا زمانی که تازه ظاهر شد قبلاً وعده‌های زیادی در این صنعت وجود داشت – اما اکنون فقط کلاهبرداری است و اکنون فقط شفافیت و عدم شفافیت و اتهامات به هم ریختن حساب‌های مشتریان و همه این موارد است. این رمزارز در حال گرفتن «Mr. سه سال “عالی” و بنابراین همه از آن خسته شده اند. آنها می خواهند صفحه را تغییر دهند. می بینیم که این فیلم هر چند ماه یکبار اکران می شود.

مرتبط با: نتیجه پیگرد قانونی SBF ممکن است تعیین کند که IRS چگونه خسارات FTX شما را مدیریت خواهد کرد.

بنابراین اگر مالی آخرین کفشی است که سقوط می کند، همینطور باشد. بیایید تمام کنیم و می توانیم از نو شروع کنیم. من فکر می‌کنم که تغییر ورق در بازار شرکت‌های بزرگ امروزی یک تونالیته واقعی وجود دارد. اگر باید چند نفر از اپراتورهای سرکش را قربانی کنید، اگر قرار است این افراد مقصر و محاکمه شوند، همینطور باشد. بنابراین، ما باید ادامه دهیم.

CT: مشابه ادعاهای علیه FTX از نظر حجم تجارت تولیدی، شاهد ادعاهای زیادی علیه Binance هستیم که مشتریان VIP را تشویق به دور زدن می کند. نیازهای مشتری خود را بشناسید با VPN و انتقال 20 میلیارد دلار از سرمایه مشتری به نهاد دیگری به نام Merit Peak. و حتی افسر ارشد انطباق در یک نقطه گفت – طبق گفته SEC – که “به عنوان یک بورس اوراق بهادار بدون مجوز در ایالات متحده عمل می کند.” به نظر شما احتمال شکایت کیفری در اینجا چقدر است؟

CO: این یک ناشناخته است. اما شما قبلا این فیلم را دیده اید. شما این فیلم را همین نوامبر گذشته دیدید – اسمش را گذاشتند روز FTX. این FTX II. بنابراین، من نمی دانم. هیچکس نمیداند. همه اینها حدس و گمان است، اما اینها اتهامات جدی هستند و تعداد زیادی از آنها وجود دارد. اگر هر یک از این ادعاها درست باشد، جای بسیار دشواری است.

به علاوه، آنها شخصا دنبال CZ هستند. سخت است. منظورم این است که شما باید کمی محبت به او نشان دهید. او بنیانگذار بزرگترین بورس اوراق بهادار جهان است. اما من فکر می‌کنم وقتی تنظیم‌کننده شماره 1 در جهان این ادعاها را مطرح می‌کند و این اتهامات را مطرح می‌کند، در مورد اینکه به چه حوزه‌های قضایی اجازه فعالیت می‌دهد، اکسیژنش تمام می‌شود. این وضعیت خوبی نیست. اینجا خبر خوبی نیست. من نمی دانم چگونه می توانم از این موضوع خبر خوبی داشته باشم.

CT: دو جزء در مورد وجود دارد. بدیهی است که یکی از آنها ادعای سوء رفتار است. دومی عنصر اساسی‌تر مورد نیاز برای پیگیری شکایت از سوی SEC است – این ایده این است که بایننس یک کارگزار-معامله و آژانس تسویه اوراق بهادار است. برای این منظور، برخی از ارزهای دیجیتال اصلی مانند Cardano’s ADA، Solana’s SOL و Algorand’s ALGO ادعای اوراق بهادار کرده اند. نظر شما در مورد این و آینده هر چیزی غیر از بیت کوین و اتر چیست؟ آیا در این مرحله روی آنها سرمایه گذاری می کنید؟

مرتبط با: بری سیلبرت در حالی که جنسیس در شعله های آتش فرو می رود سکوت می کند

CO: آره. این تز من را در مورد سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال تغییر نمی دهد. در واقع، این من را تشویق می‌کند که زودتر به نقطه پایانی در دریافت مقررات و دستیابی به زیرساخت‌های ادغام آن با خدمات مالی جهان برسیم. من این را یک پیشرفت بسیار دلگرم کننده می بینم زیرا ما واقعاً باید ورق را ورق بزنیم. این را بارها گفته ام. اما من یک سرمایه گذار Polygon هستم. من یک سرمایه گذار در Mysten هستم [Labs] و [its token] سوئی من بیت کوین و اتریوم و بسیاری از سرمایه گذاران دیگر هستم.

به نظر من وعده تغییر خدمات مالی بسیار جالب است و پتانسیل بالایی دارد. من یک سرمایه گذار و کاربر دایره هستم. اینها همه پیشرفت های خوبی است. چیزی که ما را عقب نگه می دارد، اپراتورهای سرکش و همه این اتهامات مربوط به عدم شفافیت است. […] صادقانه بگویم، این اتهامات شروع به کسل کننده شدن می کنند. یعنی داره کسل کننده میشه

از این کلافه شدم. من فکر می کنم بیشتر سرمایه گذاران نهادی از آن خسته شده اند. این فقط خسته کننده است و اکنون می خواهم چیز دیگری ببینم. و بنابراین، چه کسی اهمیت می دهد که ما مجبور باشیم چند پیشگام را قربانی کنیم؟ یعنی ندیدند آمد. منظورم این است که معلوم است اینجا چه خبر است. و من فکر می کنم، در این مرحله، اجازه دهید حرکت کنیم.

CT: آیا بین دعوای SEC علیه کوین‌بیس و شکایت آن علیه بایننس تفاوتی نمی بینید؟

CO: هزینه ها متفاوت است. کوین بیس وضعیت متفاوتی دارد. این یک شرکت سهامی عام است. ارزش بازار به شدت کاهش یافته است [by the SEC suit]و به نظر می رسد که دولت آنجا می خواهد بارها و بارها SEC را به دست بگیرد.

در این مرحله، اگر سهامدار آن شرکت هستید، فکر می کنم ممکن است بخواهید تغییراتی ایجاد کنید. من فکر نمی کنم این به عنوان یک استراتژی کار کند. […] من به تیم مدیریتی آنجا خوشبین نیستم.

من فکر می کنم که بادهای تغییر در آن اتاق هیئت مدیره می وزد، و این احتمالاً چیز خوبی است. من فکر می کنم سرمایه گذاران با این کار تمام شده اند. زمانی فرا می رسد که متوجه می شوید سر خود را به دیوار آجری زده اید و باید مشکلات خود را با ویرایشگر خود حل کنید. شما نمی توانید این کار را بارها و بارها انجام دهید. تعریف دیوانگی این است که یک کار را بارها و بارها انجام دهید و انتظار نتیجه متفاوت داشته باشید. در این مرحله فکر می کنم برای آنها هم تمام شده است.

فکر می کنم باید از بنیانگذاران آن شرکت تشکر کنیم. آنها پیشگام بودند اما به وضوح فاقد بلوغ یا مهارت لازم برای فعالیت در یک محیط تنظیم شده بودند. […] من فکر می کنم در این مرحله، آنها باید کاری انجام دهند.

سی تی: فکر می کنید بعد از این جا برای FTX وجود دارد که به جامعه مودب بازگردد یا “عادی تر” به نظر برسد؟

CO: خب، روایت در FTX این است که در حال بهبودی است. گویا 8 میلیارد دلار 7.2 میلیارد دلار دارد. [that’s] یافت. این بسیار دلگرم کننده است. و بنابراین من فکر می کنم که ما می خواهیم روند توزیع آن را بین سهامداران، دارندگان حساب و هر چیز دیگری طی کنیم.

CO: فکر می‌کنم، می‌دانید، مسئله ظهور ادعایی عدالت که در جلسات سنا مطرح شد… حدس می‌زنند – و من یکی از سفته‌بازان هستم – که FTX بایننس عمداً ورشکست شد. آیا آنها با 2 میلیارد دلار موجودی نقدی ایالات متحده و 580 میلیون توکن FTT، رقبای خود را ورشکست کردند تا آنها را در انحصار جهانی قرار دهند؟ این یک سناریو است. چه کسی می داند که آیا این حقیقت دارد؟ اما من فکر می کنم با تمرین این اتهامات و کاوش چیزهای زیادی یاد خواهیم گرفت.

اما دوباره گذشت. منظورم این است که باید به این فکر کنید، خوب، این موضوع ادامه خواهد داشت و هر اتفاقی بیفتد، به مسائل مالی، اما نه آینده. این آینده نیست. آینده وعده های بزرگی دارد. من شروع به سرمایه گذاری در صرافی های تنظیم شده در سراسر جهان خواهم کرد زیرا همه این حساب ها باید به جایی بروند و آنها می خواهند به جایی بروند که اجازه وجود داشته باشند بدون اینکه دائماً توسط تنظیم کننده ها تهدید شوند.

من قبلاً روی WonderFi در کانادا سرمایه گذاری کرده ام، Bitbuy است. من به دنبال معامله در ابوظبی هستم. من در لندن زنگ می زنم. بسیاری از صرافی‌های تنظیم‌شده وجود دارند که هیچ شانسی برای کسب درآمد ندارند، زیرا غول‌های جهانی بدون قوانین، مقررات و هزینه‌های انطباق شکست خورده‌اند. این الان در حال تغییر است. فکر کنم جالب باشه فکر می کنم ظرف 24 ماه شاهد افزایش ارزش این مبادلات خواهید بود.

این مصاحبه برای طولانی بودن و وضوح خلاصه شده است.
نویسنده: Rudy Takala

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید