کوین اولری 15 میلیون دلاری را که برای سخنگویی FTX دریافت کرده بود از دست داد.


کوین اولری اعتراف کرده است که اشتباه بزرگی با FTX مرتکب شده است و در تلاش است تا دریابد که پولش در زمان ورشکستگی کجا رفته است.

کوین اولری، ستاره و سرمایه گذار کوسه تانک، که در برخی محافل به عنوان آقای شگفت انگیز شناخته می شود، ادعا کرد که تقریباً 15 میلیون دلاری را که برای سخنگوی رسمی FTX به او پرداخت کرده بود، از دست داده است.

اولری در سخنرانی در Squawk Box CNBC در 8 دسامبر اظهار داشت که پس از خرید مالیات، کارمزد نمایندگی، سرمایه گذاری سهام 1 دلاری در FTX و تعدادی ارز دیجیتال که در حال حاضر در صرافی FTX گیر کرده است، چیزی برای نشان دادن ندارد. دوران او با FTX.

کل معامله کمتر از 15 میلیون دلار بود. […] من حدود 9.7 میلیون دلار در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کردم. حدس می زنم این چیزی است که من از دست دادم. همه صفر، من نمی دانم زیرا حساب من چند هفته پیش خراشیده شده است. همه داده‌ها، تمام سکه‌ها، همه چیز.»

“سرمایه گذاری خوبی نیست […] او گفت: “من همیشه سرمایه گذاری خوب انجام نمی دهم، خوشبختانه به جای سرمایه گذاری بد، سرمایه گذاری خوب انجام می دهم، اما این یک سرمایه گذاری بد بود.”

با این حال، از آنجایی که دارایی خالص این مرد 68 ساله حدود 400 میلیون دلار تخمین زده می شود – اگر چنین تخمین هایی درست باشد.

کوین اولری در Squawk Box: CNBC

آقای شگفت‌انگیز همچنین در مورد اینکه چه چیزی باعث شد او به اکثریت FTX در آگوست 2021 بپرد، مورد سوال قرار گرفته است، با توجه به اینکه قبلاً گفته بود که در روزهای ابتدایی آن به دلیل استانداردهای انطباق سخت‌گیرانه‌اش از این ارز دیجیتال دور مانده است.

او در پاسخ اعتراف کرد که اساساً اشتباه بزرگی مرتکب شده است و می گوید: “بدیهی است که من همه سرمایه گذاران نهادی در این معامله را می شناسم، همه ما احمق به نظر می رسیم، بیایید این را روی میز بگذاریم.”

“ما به دقت یکدیگر متکی بودیم، اما به موضوع سرمایه گذاری دیگری نیز اعتماد کردیم که فکر می کنم علاقه زیادی به FTX ایجاد کرده است. سام بنکمن-فرید یک آمریکایی است و خانواده او وکلای انطباق آمریکایی هستند. اگر می خواهید سرمایه گذاری کنید. در بازی‌های زیرساختی، هیچ بازار سهام بزرگ آمریکایی دیگری وجود نداشت که بتوانید در آن سرمایه‌گذاری کنید.»

اولری تکرار کرد که در حال حاضر در تلاش است تا دریابد که سرمایه او در FTX واقعاً به کجا می رود و چگونه می تواند آن را بازگرداند. او همچنین افزود که “پذیرفت” شهادت در جلسه استماع کمیته سنا در 14 دسامبر.

مربوط: سام بنکمن-فرید ضرب الاجل پاسخگویی به درخواست شهادت را از دست داد، حالا چه؟

علیرغم شکست، اولری قبلا گفته بود که همچنان SBF را در تیمش خواهد داشت و در توییتی در دسامبر تکرار کرد. بهترین معلم.”

در مصاحبه دیگری با Yahoo Finance در 6 دسامبر، O’Leary خواستار ممیزی FTX پس از سقوط آن شد و اظهار داشت که SBF باید تا زمانی که گناهکارش ثابت شود، بی گناه تلقی شود.

من از آن دسته افرادی هستم که می گویند: “تو بی گناهی تا زمانی که جرمت ثابت شود.” من به این اعتقاد دارم. و من حقایق را می خواهم. و بنابراین اگر به من بگویید کاری را انجام نداده‌اید، کاری را انجام داده‌اید یا انجام نداده‌اید، تا زمانی که بفهمم دروغ است، شما را باور خواهم کرد.»
نویسنده: Brian Quarmby

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید