قانون کنیا مالیات رمزنگاری را ایجاد می کند، حمایت از مصرف کننده را ایجاد می کند


اولین تلاش این کشور در تنظیم مقررات رمزنگاری، اصلاح قانون بازار سرمایه کشور برای تعریف کریپتو به عنوان یک امنیت و تنظیم گزارش، مالیات و سایر الزامات است.

بر اساس گزارش رسانه های محلی، در 21 نوامبر، اصلاحیه ای در قانون بازارهای سرمایه کنیا ارائه شد که بر اساس آن افرادی که دارای ارزهای رمزنگاری شده هستند یا معامله می کنند، باید اطلاعات مربوط به فعالیت های خود را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار این کشور ارائه کنند. این اولین باری است که کنیا مقررات مالی را به ارزهای دیجیتال گسترش می دهد.

بر اساس لایحه بازار سرمایه (اصلاح)، کنیایی‌ها هر زمان که ارزهای دیجیتال را بفروشند یا از آنها استفاده کنند، مالیات بر عایدی سرمایه را به سرویس درآمد کنیا می‌پردازند. ارزهای دیجیتال که کمتر از یک سال نگهداری می شوند مشمول مالیات بر درآمد خواهند بود و پس از آن مالیات بر عایدی سرمایه اعمال می شود. کنیا دارای مالیات بر درآمد از 10٪ تا 30٪ است. بانک‌ها در حال حاضر 20 درصد مالیات غیر مستقیم از همه کمیسیون‌ها و کارمزدها در معاملات کریپتو دریافت می‌کنند.

ابراهیم کروا، نویسنده این لایحه، گفت:

“تغییر خواهد کرد […] مقرراتی را در مورد تعریف ارزهای دیجیتال، ایجاد آنها از طریق استخراج کریپتو و تجارت ارزهای دیجیتال ارائه می کند. […] این اصلاحیه همچنین وظایف افراد یا مشاغلی را که با ارزهای دیجیتال تجارت می کنند، تضمین مالیات، مالکیت و تشویق نوآوری در این زمینه را مشخص می کند.

این لایحه ارزهای دیجیتال را به عنوان اوراق بهادار تعریف می کند، به معامله گران ارزهای دیجیتال اجازه می دهد مجوز بگیرند و یک رکورد الکترونیکی متمرکز از تراکنش های ارزهای دیجیتال در کشور ایجاد می کند. همچنین اقدامات حمایتی از مصرف کننده، مانند ایجاد صندوق و تضمین حفظ حریم خصوصی “برای محافظت از سرمایه گذاران در برابر ضررهای مالی ناشی از شکست یک کارگزار یا فروشنده مجاز.”

مطالب مرتبط: از بیمه هوشمند تا تأیید سند روی زنجیره: چگونه Near قصد دارد کنیا را بهبود بخشد

نظرسنجی Chainalysis که در سپتامبر منتشر شد، کنیا را در رتبه نوزدهم جهان در پذیرش ارزهای دیجیتال و پنجمین در تجارت همتا به همتا قرار داد. تغییر پیشنهادی همزمان با درخواست ویلیام روتو، رئیس جمهور کنیا مبنی بر دوبرابر کردن پایه مالیاتی کشور صورت می گیرد. حدود 4 میلیون کاربر ارزهای دیجیتال در کشور وجود دارد. با داشتن حدود 8.5 درصد از جمعیت، کنیا پنجمین نرخ مالکیت در جهان را به خود اختصاص می دهد.
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید